reklama

Komentátoři před superdebatou: Okamura bude excelovat. Babišovi funguje skřekot

Vybraní političtí komentátoři se v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS shodli, že nejpřesvědčivější vystoupení ve večerní superdebatě Česko hledá premiéra očekávají od Tomia Okamury (SPD). „Předvádí neuvěřitelnou kampaň, možná nejlepší letošních voleb. V debatě bude významně excelovat,“ řekl šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl.

reklama

Nejlepším řečníkem letošního předvolebního boje je Tomio Okamura. V Partii Terezie Tománkové se na tom shodli Jaroslav Plesl z MF DNES, Lenka Zlámalová z Týdeníku Echo a novinář Petr Holec.

Podle jejich názoru to šéf SPD velmi pravděpodobně dokáže i ve večerní superdebatě Česko hledá premiéra, kterou odvysílá CNN Prima NEWS už v neděli od 20 hodin.

„Máme Okamuru a pak obrovskou propast,“ uvedla Zlámalová. „Rétoricky je výjimečně dobrý. Třeba Andrej Babiš to nezvládá vůbec, to je patlání. Co předvádí na Facebooku, je šílený skřekot. Hraje to na jediný odtok, snaží se rozhoupat lidi, co oscilují mezi tím, zda volit ODS a Spolu, nebo Okamuru či Trikolóru. Zhruba 40 procent voličů je nerozhodnutých, to je strašně moc. Rozhodují emoce, sehraje to tedy svou roli,“ upřesnila.

Plesl oproti tomu vyjádřil domnění, že Babišův zmíněný skřekot klidně může na voliče zafungovat.

„Babiš reaguje se zpožděním na předvolební průzkumy. Střílí po těch, kteří jsou z koalic výše,“ vysvětlil s tím, že to může zabrat. „Má své vytyčené cíle – vybírá si je a střílí do nich,“ poznamenal.

Podle Holce má ANO nejlepší načasování a začátek kampaně. Babišovi se prý vyplácí, že už v červnu vytáhnul téma migrace. Český premiér označil koalici PirSTAN za vítače, může se tak spolu s maďarským lídrem Viktorem Orbánem pasovat do role politika, který chrání Evropu před uprchlíky.

„Piráti byli až do Babišova červnového projevu v ofenzivě, od té doby se jen brání. Utíkají sami před sebou,“ zmínil Holec.

Piráti si nechali vnutit Babišovu hru i podle Zlámalové. Novinářka z Týdeníku Echo si všímla, že začali dělat chyby, neustále se omlouvat a něco v jednom kuse vysvětlovat.

„Měli říci: ,Neposlouchejte ho,‘“ dodala s tím, že pirátskou kampaň považuje za jednu z nejhorších v poslední době.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jsi můj štít a meč. Ovčáček se pustil do Senátu i koalic, Zemana spojuje s Churchillem

Aktualizováno

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se na Twitteru ohradil proti kritice, která se na Hrad snesla kvůli návštěvě šéfa Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) u Miloše Zemana. Podle něj je v „médiích a mezi politiky takový řev“ kvůli tomu, že se začala hroutit „pracně budovaná lež o nemohoucím panu prezidentovi“. Ovčáček zpochybnil i slova šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) o tom, že případná aktivace článku 66 Ústavy by byla k ochraně prezidenta jakožto instituce i osoby.

Jednání lidí v Zemanově okolí působí jako boj o čas, myslí si senátor Oberfalzer

Senátor Jiří Oberfalzer (ODS) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že jednání lidí v okolí prezidenta Miloše Zemana působí jako boj o čas. „Čtvrteční vystoupení jeho manželky mi přišlo lidské a uvěřitelné. Hlavní sdělení bylo, aby byl Zeman v klidu a mohl se uzdravit. Lze si ho ale vysvětlit i tak, že kancelář prezidenta chtěla podtrhnout blokaci informací,“ konstatoval.

Sledujte nedělní Partii: Kdy vznikne nová vláda? Dorazí Havlíček, Vondra i Fiala z SPD

Kdy budeme mít novou vládu? Nejen to bude téma nedělní Partie. Hosty budou Karel Havlíček z Hnutí ANO, Alexandr Vondra z ODS, Radim Fiala z SPD a Martin Jiránek z Pirátské strany, jeden z kandidátů na obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Jakou roli sehraje zdraví prezidenta republiky? Ve druhé části diskuse se zeptáme současného a bývalého předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Milana Štěcha. Sledujte od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

Den před koncem lákala Bohemia Energy zákazníky. O peníze nepřijdete, vzkazuje lidem

Skupina Bohemia Energy se ohradila proti zprávám o svém krachu. Všem svým závazkům prý dostojí a lidé o své peníze nepřijdou, vzkazuje společnost veřejnosti. „Ke krachu ani insolvenci v žádném případě nedochází,“ uvedla tisková mluvčí energetické skupiny Hana Novotná. Na přechodu odběratelů k dodavateli poslední instance to podle Energetického regulačního úřadu nic nemění.

Útočník pobodal v kostele britského poslance. Politik v nemocnici zraněním podlehl

Aktualizováno

Britský konzervativní poslanec David Amess zemřel poté, co jej v pátek pobodal útočník. Policie předpokládaného pachatele činu zadržela, pětadvacetiletý muž je podezřelý z vraždy. Útok se stal krátce po poledni místního času (14:05 SELČ) v kostele v Leigh-on-Sea 60 kilometrů na východ od Londýna při setkání s voliči v Amessově volebním obvodu. Vyšetřování vraždy britského poslance Amesse prozatím vede protiteroristická jednotka, zatím však nedošla k závěru, že se jednalo o teroristický čin.

reklama

Domácí zpravodajství

Preventivní testy na covid od prosince nebude hradit stát. Mění se i podmínky karantény

Aktualizováno

Preventivní testy na COVID-19 by se mohly přestat hradit z veřejného zdravotního pojištění od 1. prosince, bude to navrhovat ministerstvo zdravotnictví, řekla v pátek novinářům hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Testy zůstanou zdarma pro děti do 12 let. Podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) budou i další výjimky, například pro lidi, kteří už mají první dávku očkování. Ministerstvo rovněž navrhne, aby karanténu pro lidi po kontaktu s nakaženým koronavirem bylo možné po sedmi dnech ukončit negativním testem.

reklama