reklama

Stanjura k Schillerové: Buď budeme vládnout my, nebo vy s extremisty a komunisty

Místopředseda ODS Zbyněk Stanjura se v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS ostře pustil do ministryně Aleny Schillerové (za ANO). V debatě o možném povolebním vývoji země směrem k Schillerové prohlásil: „Je to jednoduché. Buď budeme vládnout my, nebo vy s extremisty a komunisty.“

reklama

Zbyněk Stanjura v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS odmítl, že by se ODS chtěla dát po volbách dohromady s hnutím ANO. Údajné spekulace od ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD), že sám v tomto ohledu chodí po Praze a představuje se jako příští ministr financí, označil za absolutní nesmysl.

„Nevím, proč Maláčová tak zoufale lže,“ řekl Stanjura. „Je to lež a nefér, ale přisuzuji to k předvolebnímu zoufalství. Za sebe to mohu vyloučit. Naopak potvrzuji, že máme s ODS ambici nadcházející volby vyhrát, mít spolu s pirátskou koalicí většinu. Ještě jsme nevyhráli, medvěd stále běhá po lese. Ale jasně říkáme, co od nás voliči mohou čekat. Víme, že chtějí změnu. A že nechtějí, abychom byli s ANO,“ doplnil.

Opět zmínil variantu, kterou považuje za skutečnou hrozbu: vládu s ANO, SPD a KSČM. V Partii to říkal tváří v tvář ministryni Schillerové.

„Je to jednoduché. Buď vyhrajeme my a dáme s pirátskou koalicí většinu, nebo vy s extremisty a komunisty. Za čtrnáct dnů uvidíme,“ řekl.

Schillerová v poměrně ostré debatě námluvy s extremisty vyloučila. Její kolega Radek Vondráček (ANO) však před dvěma týdny v Partii povolební spolupráci s SPD nevyloučil.

„To byl zprostředkovaný výrok, nebudu to komentovat,“ odmítla nyní Schillerová.

Sama naopak zaútočila na strategii Stanjurovy strany: Koalice SPOLU i PirSTAN totiž označila za podvod na voliče.

„Jistě, je to zákonná možnost,“ prohlásila. „Ale víte, já mluvím s lidmi. A voliči třeba říkají: ‚Vždycky jsem volil KDU, teď už ale nebudu, protože jsou s ODS.‘ Je to trochu podvod, lidi to cítí. Vždyť tam mezi sebou mají hrozné rozdíly – euro, zdanění. A Marian Jurečka ani neví, co je manželství.“

Ve zmíněné debatě jinak kritizovala především Piráty, jde podle ní o směr spojený s levicovými extremistickými názory. S nimi povolební spolupráci rázně vyloučila.

„Řekli, že zvednou daň z nemovitých věcí. Hodlají jít do předpokoje, kde se zamkneme a půjdeme k euru. To je pro mě nepřijatelné,“ vysvětlovala Schillerová.

A čelila i otázce ohledně možné povolební spolupráce s ODS. Odpověděla mnohoznačně: „Chceme spolupracovat s každým, kdo s námi bude mít programové shody a kdo s námi bude chtít jednat.“

Vzápětí ostatně připustila, že i ona sama dříve patřila k voličkám ODS. „Ale to bylo ještě v časech Václava Klause. Za Mirka Topolánka jsem to udělala ještě z jakési nostalgie, pak už ne,“ tvrdila.

Tagy:

Hlavní zprávy

Oplotit a bez alkoholu. Za jakých podmínek by nová vláda nechala otevřené vánoční trhy?
Partie

Oplotit a bez alkoholu. Za jakých podmínek by nová vláda nechala otevřené vánoční trhy?

Vláda v demisi premiéra Andreje Babiše (ANO) ve čtvrtek ze dne na den mimo jiné zakázala po celém Česku vánoční trhy. Nastupující kabinet pod vedením Petra Fialy (ODS) s tím ale razantně nesouhlasí. Poslanec Tom Philipp z KDU-ČSL v Partii na CNN Prima NEWS nastínil, za jakých podmínek by mohly být trhy otevřené. Zmínil omezený počet lidí i zákaz konzumace alkoholu, nesouhlasili s ním ale hejtmané.

Vánoční trhy jsou zábava, nejen nákupy. Ve hře jsou i nová omezení, řekl Havlíček

Vánoční trhy nejsou jen otázka nákupů, ale také zábavy při velké koncentraci lidí na jednom místě. To je podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (ANO) důvod, proč vláda přistoupila k jejich zákazu. „Nejedná se o to, že se nakoupí a jde se pryč,“ řekl Havlíček v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Současná vláda prý prozatím nechystá vyhlásit lockdown, další přísná protipandemická omezení však nelze podle Havlíčka vyloučit.

Stodolní, 22.00: Vztek na odmítače, návrat výdejních oken a disko jako uzavřená akce

Slavná ostravská ulice, která údajně nikdy nespí, šla v pátek do hajan v deset večer. Mohla za to nová vládní opatření, kvůli kterým byli hosté vyhnáni z podniků nejpozději ve 22 hodin. A vzápětí na zasněžené Stodolní spílali neočkovaným. „My jsme zodpovědní, odmítači nám ale ode dneška kazí noční zábavu,“ shodli se třeba Vojta, Kamil, Tomáš a Robin před barem Harley's Retro. Za rohem v podniku High Five dál hřímala soukromá diskotéka. A znova se otevřela výdejní okénka, i když jen dvě v celé zábavní čtvrti.

Tamara Kotvalová: Peníze pro mě nikdy nebyly skutečnou motivací

V nitru stále vzpomíná na těžké začátky v Tatrách, které jí poskytly cennou životní lekci, z níž do určité míry čerpá dodnes. Ráda by ji také předala dál svým dětem, zejména staršímu synovi Martinovi. Nic za to ale nežádá. Ví, že si každý z jejích potomků musí jít svou vlastní cestou, stejně jako kdysi ona sama. Ta její ji dovedla až k založení a mohutnému rozvoji společnosti Carollinum, ze které se stal tuzemský lídr v distribuci luxusního zboží.

Vaše návrhy by byly vhodné pro první vlnu, dobré ráno, rýpnul si Havlíček do Rakušana

Současná vláda prozatím nechystá vyhlásit lockdown, další přísná protipandemická omezení však nelze vyloučit. V nedělním pořadu Partie na CNN Prima NEWS to řekl vicepremiér v demisi Karel Havlíček (ANO). Předseda hnutí STAN Vít Rakušan mu vyčetl, že kabinet Andreje Babiše v mnohém zaspal. S tím však Havlíček nesouhlasil: „Vaše návrhy by byly vhodné pro první vlnu, dobré ráno.“

reklama

Domácí zpravodajství

Povolit na českých dálnicích 150 km/h? Nová vláda je pro, na Západě naopak zpomalují

Nastupující vláda Petra Fialy (ODS) navrhuje, aby se na některých úsecích dálnic mohlo jezdit až 150 km/h. Že by čeští řidiči mohli více šlápnout na plyn, však jde proti trendu, kterým se ubírá západní Evropa. V některých státech naopak zvažují snížení nejvyšší povolené rychlosti. V Česku byl navíc již jednou podobný nápad odmítnut. Bývalý ministr dopravy Dan Ťok tehdy upozorňoval, že české dálnice nejsou na vyšší rychlost stavěné.

Před 100 lety se narodil Dubček. Naivka i statečný partyzán, který byl za války raněn

Život Alexandra Dubčeka je příběhem smělých nadějí i hořkých zklamání. Byl populární tváří pražského jara, velkým poraženým okupace ze srpna 1968, faktickým spolupachatelem násilí na demonstrantech o rok později. Ale nejen to. Muž s pověstí ustrašeného naivky, od jehož narození uplynulo přesně 100 let, taky bojoval ve Slovenském národním povstání, později studoval s Gorbačovem. O jeho pestrém osudu vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS historik Milan Bárta.

Monika snila o vlastní cukrárně, ale našli jí nádory na mozku. Rodina žádá o pomoc

Málokoho potká v životě větší smůla než devatenáctiletou Moniku Šmahajavou. Před dvěma a půl lety ji trápily zhoršující se bolesti hlavy, magnetická rezonance přinesla drsnou diagnózu: dva nádory na mozku. Dívka podstoupila sedmihodinovou operaci, která bohužel nevyšla. Od té doby statečně bojuje s návratem do běžného života, i přes intenzivní snahu je však stále ležící, špatně mluví, hýbe se velmi omezeně. Moničina rodina se nevzdává, jen žádá o pomoc.

Topolánek: Zeman je v pořádku, nalezl v sobě negativní vlastnosti. Fiala je klidná síla

Petr Fiala je klidná síla, dokáže zvládnout složitý mechanismus vyjednávání mezi pěti stranami, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS o budoucím premiérovi bývalý předseda vlády Mirek Topolánek. Celý proces jmenování podle něj prodloužily zdravotní problémy Miloše Zemana. Topolánek ale prohlásil, že v současnosti je prezident plně v pořádku, protože v sobě nalezl negativní vlastnosti.

reklama