CNN Prima News Kommersant

Kommersant

Výpis příspěvků ke štítku „Kommersant“

Prigožina stále vyšetřuje ruská tajná služba. Není jasné, kam zmizel, tvrdí média

Ruská tajná služba FSB stále oficiálně vyšetřuje šéfa Vagnerovy žoldnéřské skupiny Jevgenije Prigožina kvůli podezření z organizování ozbrojené vzpoury, napsal v pondělí ruský list Kommersant s odvoláním na nejmenovaný zdroj. Uvedl, že pro to, aby FSB přijala jiné rozhodnutí, uplynulo příliš málo času. Později tuto informaci přinesly i tři ruské státní agentury TASS, Interfax a RIA Novosti.

Erupce kamčatské sopky ohrožuje leteckou dopravu. Úřady uzavřely školy, lidé mají zůstat doma

Silná erupce sopky Šiveluč na ruském poloostrově Kamčatka na Dálném východě, která vyslala oblak popela do výšky deseti kilometrů, představuje zvýšené ohrožení pro letecký provoz, varoval Kamčatský tým pro reakci na sopečnou erupci. Sopka může kdykoliv vyvrhnout sloupce popela do výše 15 kilometrů, varují vulkanologové. Sopečná činnost by mohla ovlivnit mezinárodní lety a nízko letící letadla.

Vězení za pár banálních veršů. Básník rozčílil Putinovu justiční mašinerii, hrozí mu tvrdý trest

Až sedm let za mřížemi hrozí ruskému básníkovi Arťomovi Kamardinovi, kterého ve čtvrtek vyšetřovatelé obvinili z podněcování nenávisti proti sociální skupině účastníků bojových operací na východě Ukrajiny a také z vyzývání k činnosti zaměřené proti bezpečnosti státu. Oznámil to advokát a ochránce lidských práv Pavel Čikov.

Další podezřelé úmrtí v Rusku. Po pádu z okna zemřela žena, která řídila financování armády

Pády z oken a schodišť, průstřely hlavy, oběšení, utopení nebo náhlé zdravotní problémy. Počet podezřelých úmrtí nebo domnělých sebevražd předních ruských podnikatelů, vojenských činovníků a oligarchů přesáhl tři desítky. Je mezi nimi i Marina Jankinová, která v úterý zemřela po pádu z okna v Petrohradu. Okolnosti její smrti i souvislost s dalšími záhadnými úmrtími popsal spolupracovník CNN Prima NEWS v Moskvě Jiří Just.

Okupanti se pravděpodobně stahují z Chersonu. Ukrajinci však předčasně nejásají a varují

Ruská vojska se patrně budou stahovat ze západního břehu Dněpru v Chersonské oblasti, řekl podle listu Kommersant zástupce ruských okupačních úřadů v regionu Kirill Stremousov. Na západním břehu Dněpru přitom leží také samotné středisko oblasti Cherson, jedno z největších měst, které se podařilo ruským vojskům od začátku invaze na Ukrajinu obsadit, připomněl list. Na sociálních sítích se objevila videa a fotografie budovy bývalé oblastní správy Chersonské oblasti bez ruské vlajky, která nad ní dříve vlála. Ukrajinci jsou však ke kroku okupantů skeptičtí.

Chybí důkazy? Kreml podle ruského tajemníka nemá údaje o západní sabotáži na plynovodech

Rusko nemá informace, že diverzi na plynovodech Nord Stream, které mají po dně Baltu přivádět ruský plyn do Německa, zorganizovaly západní tajné služby, uvedl v ruské televizi tajemník ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev. Zároveň ale tvrdil, že dříve se západní tajné služby poškozením plynovodů výbuchy zabývaly, uvedl list Kommersant na svém webu.

Ruským Belgorodem zahřměla série explozí. Zemřeli nejméně tři lidé, uvedl gubernátor

Ruským Belgorodem, které se nachází v blízkosti hranic s Ukrajinou, zahřměla série explozí. Informovala o tom v noci na neděli média s odvoláním na gubernátora Belgorodské oblasti Vjačeslava Gladkova. Ten později uvedl, že zemřeli tři lidé a další čtyři jsou ranění. Ve své poslední zprávě o situaci ve městě však neupřesnil, co se stalo, poznamenala stanice BBC na svém ruskojazyčném webu.