CNN Prima News Kommersant

Kommersant

Výpis příspěvků ke štítku „Kommersant“

Okupanti se pravděpodobně stahují z Chersonu. Ukrajinci však předčasně nejásají a varují

3. listopadu 2022 14:15

Ruská vojska se patrně budou stahovat ze západního břehu Dněpru v Chersonské oblasti, řekl podle listu Kommersant zástupce ruských okupačních úřadů v regionu Kirill Stremousov. Na západním břehu Dněpru přitom leží také samotné středisko oblasti Cherson, jedno z největších měst, které se podařilo ruským vojskům od začátku invaze na Ukrajinu obsadit, připomněl list. Na sociálních sítích se objevila videa a fotografie budovy bývalé oblastní správy Chersonské oblasti bez ruské vlajky, která nad ní dříve vlála. Ukrajinci jsou však ke kroku okupantů skeptičtí.

Chybí důkazy? Kreml podle ruského tajemníka nemá údaje o západní sabotáži na plynovodech

1. října 2022 09:15

Rusko nemá informace, že diverzi na plynovodech Nord Stream, které mají po dně Baltu přivádět ruský plyn do Německa, zorganizovaly západní tajné služby, uvedl v ruské televizi tajemník ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev. Zároveň ale tvrdil, že dříve se západní tajné služby poškozením plynovodů výbuchy zabývaly, uvedl list Kommersant na svém webu.

Ruským Belgorodem zahřměla série explozí. Zemřeli nejméně tři lidé, uvedl gubernátor

3. července 2022 05:47

Ruským Belgorodem, které se nachází v blízkosti hranic s Ukrajinou, zahřměla série explozí. Informovala o tom v noci na neděli média s odvoláním na gubernátora Belgorodské oblasti Vjačeslava Gladkova. Ten později uvedl, že zemřeli tři lidé a další čtyři jsou ranění. Ve své poslední zprávě o situaci ve městě však neupřesnil, co se stalo, poznamenala stanice BBC na svém ruskojazyčném webu.

Nebeský skalp Ukrajinců. Sestřelili generálmajora, záběry ukazují jeho poslední chvíle

5. června 2022 05:32

Ukrajinci si ve válce s Ruskem připsali další potvrzený cenný skalp. Protiletadlovou raketou Stinger totiž koncem května sestřelili pilota s excelentním renomé generálmajora Kanamata Botaševa. Ten seděl za kniplem Suchoje Su-25 a zrovna přelétával nad Luhanskou oblastí. Pozemní síly Ukrajiny tvrdí, že už dokázaly od začátku invaze zničit 204 letadel.

Gazprom zvažuje zastavení dodávek plynu do nepřátelských zemí. Vyhodnocuje důsledky

31. března 2022 11:44

Ruský energetický gigant Gazprom zvažuje možnost zastavení dodávek zemního plynu do „nikoli přátelských“ zemí a vyhodnocuje možné důsledky. Informoval o tom ve čtvrtek list Kommersant s odvoláním na nejmenované zdroje. Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že Rusko bude brzy požadovat, aby „nikoli přátelské“ země platily za plyn v rublech, což vyvolalo obavy z možného výpadku dodávek plynu do Evropy. Gazprom na žádost listu o komentář nereagoval.

Zemřel ruský politik Žirinovskij, píší média. Žije, ale máme strach, popřela zprávu Duma

25. března 2022 10:13
Aktualizováno

Vůdce Liberálnědemokratické strany Ruska (LDPR) Vladimir Žirinovskij zemřel, informovala v pátek ráno média. Informace ale byly záhy označeny za nepravdivé – nejprve předsedou Státní dumy Vjačeslav Volodin a poté i ruským ministerstvem zdravotnictví. Strana, jejíž je Žirinovskij lídr, označila zprávu o úmrtí za další lži bulvárních médií. Žirinovskij se dlouhodobě léčí s koronavirem a začátkem února byl hospitalizován.

Navalnyj je vinen z podvodu, rozhodl ruský soud. Do vězení ho poslal na devět let

22. března 2022 08:45

Ruský soud v novém procesu poslal opozičního předáka Alexeje Navalného na devět let do vězení, dopoledne ho uznal vinným z podvodu a pohrdání soudem. Oznámila to agentura TASS. Prokuratura pro známého kritika Kremlu žádala v souvislosti s těmito obviněními 13 let vězení. Navalnyj je v současné době ve věznici, kde si odpykává zhruba 2,5letý trest kvůli porušení podmínky dřívějšího rozsudku za údajnou zpronevěru. Vinu odmítá.