reklama
CNN Prima News kompenzační bonus

kompenzační bonus

Výpis příspěvků ke štítku „kompenzační bonus“

Sněmovna obnovila bonus pro lidi v karanténě. Ošetřovné budou dostávat i příbuzní

1. prosince 2021 17:01

Poslanci ve středu opět schválili takzvanou izolačku. Lidé v karanténě budou dostávat bonus 370 korun k příspěvku k nemocenské,. Sněmovna také obnovila krizové ošetřovné a odhlasovala, že za děti do 10 let by mohli pobírat ošetřovné i příbuzní. Poslanci ve středu schválili i kompenzační bonus pro podnikatele, společníky malých firem a osoby pracující na dohodu. Umožnili souběh s dalšími podporami.

Finanční bonus pro lidi v karanténě bude pokračovat. Nedostanou ho ale všichni

21. dubna 2021 15:33

Denní příspěvek až 370 korun pro ty, kteří jsou v nařízené karanténě či izolaci, budou lidé k nemocenské dostávat pravděpodobně až do konce června. Předpokládá to vládní novela, kterou ve středu schválila Sněmovna zrychleně ve stavu legislativní nouze hlasy 87 z 96 přítomných poslanců. Nynější zákon se vztahuje na březen a duben. Prodloužení vyplácení příspěvku dostanou k posouzení senátoři.

Nový plán státu k odškodnění: Podnikatelé nedostanou dotace, budou čerpat úvěry

20. února 2021 17:14

Podpora firem podnikatelů zasažených dopady pandemie se bude muset zřejmě v květnu nebo červnu změnit z dotací na záruky za úvěry. Důvodem je kapacita státního rozpočtu. Po sobotním jednání s expertním týmem prezidenta Miloše Zemana v Lánech to uvedl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Upozornil, že na podporu vydává rozpočet v současnosti zhruba jednu miliardu korun denně.

Zadlužíme se více. Vláda schválila zvýšení schodku státního rozpočtu na 500 miliard

15. února 2021 22:48
Aktualizováno

Zvýšení schodku letošního státního rozpočtu z 320 na 500 miliard korun v pondělí schválila vláda. Návrh nově počítá s dopady daňových změn platných od počátku roku, oznámila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Změnu rozpočtu navrhne ministryně schválit ve stavu legislativní nouze. Sněmovna by o návrhu měla jednat ve čtvrtek. Ekonomičtí experti označují půlbilionový schodek za neopodstatněný.

Schillerová: Kompenzační bonus skončí spolu s nouzovým stavem. Zatím se nezvýší

12. února 2021 10:27

Sněmovna odmítla návrh Senátu zvýšit příspěvek podnikatelům postiženým dopady opatření proti pandemii z nynějších 500 korun na 667 korun denně. Poslanci stvrdili původní podobu novely zákona o takzvaném kompenzačním bonusu, která kromě jiného rozšiřuje možnost výplaty tohoto příspěvku i na podnikatele v úpadku. Ministerstvo financí připravuje návrh na zvýšení bonusu na 1 000 korun. Předlohu ve Sněmovnou schválené podobě nyní dostane k podpisu prezident republiky.

Jednání Sněmovny: Jak to bude s odměnami podnikatelům?

12. února 2021 08:11

Poslanci by v pátek měli znovu hlasovat o rozšíření okruhu podnikatelů s nárokem na koronavirový kompenzační bonus. V úvodním kole je na programu návrh odškodňovacího zákona, jak jej předložila část opozice. Ve druhém čtení by měla Sněmovna projednat návrh KSČM na uzákonění delší pětitýdenní dovolené.

reklama