reklama

Honba za olympijskou medailí stála koně život. Zemřel při tom, co miloval, smutní jezdec

Čtrnáctiletý valach Jet Set utrpěl zranění na cross country trati v neděli na olympijských hrách v Tokiu. Kůň, na kterém jezdil švýcarský závodník Robin Godel, si v polovině závodu přetrhl vazy. Zranění bylo tak vážné, že byl na veterinární klinice utracen.

reklama

„Kůň dostal okamžitou veterinární péči u ohrady a po prvotním posouzení byl převezen koňskou ambulancí na veterinární kliniku,“ uvedla jezdecká federace (FEI) v prohlášení.

„Bohužel ultrazvukové vyšetření odhalilo nenapravitelné přetržení vazů v pravé dolní končetině těsně nad kopytem. Z humánních důvodů a se souhlasem majitelů a sportovce bylo rozhodnuto o uspání koně,“ dodala FEI.

Zemřel při tom, co miloval

Godel v příspěvku na Facebooku uvedl, že Jet Set „zemřel, když dělal to, co miloval nejvíce: Cválal a skákal přes překážky“.

Posted by Robin Godel on Saturday, July 31, 2021

Dvaadvacetiletý jezdec Godel startoval na své první olympiádě a po drezuře se nacházel až na 47. místě. Kůň Jet Set původně patřil jeho trenérovi, Novozélanďanovi Andrewu Nicholsonovi. Ten si s ním v roce 2016 připsal vítězství v tříhvězdičkové soutěži Bramham.

Čeští jezdci se na olympiádě představí v úterý poprvé po 85 letech. Soutěže v jezdeckém parkuru se zúčastní trojice Aleš Opatrný, Anna Kellnerová a Kamil Papoušek. Ti jsou mezi 75 jezdci, z nichž třicet postoupí do středečního finále.

Tagy:
Japonsko zvířata Švýcarsko Tokio veterinář kůň zvíře olympijské hry smrt sport jezdectví Letní olympijské hry v Tokiu 2021 Robin Godel

Hlavní zprávy

PŘEHLEDNĚ: Tisíce nežádoucích účinků po očkování. Na co si Češi nejčastěji stěžují?
Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Tisíce nežádoucích účinků po očkování. Na co si Češi nejčastěji stěžují?

Za poslední dva týdny přibylo v Česku jediné podezření na úmrtí v souvislosti s očkováním proti nemoci COVID-19, celková bilance tak stoupla na 113. Od poslední aktualizace Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) nahlásilo podezření na nežádoucích účinky po vakcinaci dalších 143 lidí. Jejich počet tak od začátku očkování v Česku stoupl na 8 304. Co patří mezi nejčastěji hlášené zdravotní komplikace?

Za drobné zásilky z čínských e-shopů si připlatíme. Zdraží zřejmě už od října

Za doručované balíčky ze zemí mimo Evropskou unii (EU) s hodnotou do 22 eur, tedy zhruba 560 korun, se začne platit DPH pravděpodobně od října. Typicky půjde o drobné zboží z čínských e-shopů, které dosud dani nepodléhalo. Opatření mělo původně platit už od července, novely zákona o DPH a celního zákona se však zdržely v legislativním procesu a po vrácení Senátem je poslanci schválili až v polovině září.

Komentátor: Piráty si Babiš vybral cíleně, Spolu nechává být. Kampaně voliče nepřesvědčí

Volební kampaně jedou na plné obrátky, podle politického komentátora Petra Koláře však už názory voličů nijak výrazně neovlivní. Pokud v příštím týdnu nezačne mohutná vlna pandemie, preference stran a koalic nic nezmění. „Důležité například bylo, že si Babiš Piráty vybral za svůj hlavní cíl. Naopak koalici Spolu nechává zatím na pokoji. Možná spoléhá na budoucí koaliční spolupráci,“ uvedl redaktor MF DNES k preferencím v pořadu Nový den.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Jdou se lovit Vietnamci. Cílí na ně i Babiš, k urnám se jim ale nechce či nemohou volit

Politici se vydali na lov voličů ve vietnamských komunitách. Premiér Andrej Babiš (ANO) se objevil v pražské tržnici Sapa, kde se nechal ostříhat. Uskupení Trikolóry, Svobodných a Soukromníků (TSS) zase vsadilo na billboard ve vietnamštině. Zástupci komunity nevidí v návštěvě předsedy vlády problém – berou ho jako reklamu pro své podniky. Vietnamci oslovení redakcí CNN Prima NEWS ale dodávají, že ho volit nebudou – někteří zmiňují jako důvod EET, jiní se o politiku nezajímají a někteří ani nemají volební právo.

Reportáž: Komu dá hlas 300 tisíc Romů? Někdo komunistům, ale většina nikomu

Kolik žije v Česku Romů a jakou cenu mají pro politiky jejich volební hlasy? „Jsou nás tady tři miliony,“ tvrdí 59letý Peter Šarišský z ostravské vyloučené lokality v oblasti Jílové ulice. Trochu přehnaný odhad, podle české vlády jde o necelých 300 tisíc lidí. I to je ale zajímavé číslo pro strany a hnutí. „Žádnou romskou stranu nemáme, tak to dám asi komunistům,“ říká Šarišský. A co další Romové?

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama