reklama

Konec kampaně na TikToku. Mladí influenceři pro vládu dělat nebudou, nesnesli kritiku

Influenceři Anna Šulcová a Jakub Gulab se nakonec nebudou podílet na mediální kampani vlády. Oznámili to na sociálních sítích, které měly být základem jejich akce. Šulcová s Gulabem své rozhodnutí ukončit spolupráci vysvětlují vlnou kritiky, která se na ně po zveřejnění jednoho z videí snesla.

reklama

Dvojice mladých influencerů se po sérii kritiky rozhodla kampaň pod hlavičkou Úřadu vlády nedělat. „Moc mě mrzí, jak se k tomu lidé postavili, a tak to nyní po negativních ohlasech odmítneme a peníze na nákup reklamního prostoru nebudou využity,“ napsala na sociální sítě Šulcová.

Podobně se k tomu staví i její kolega. „Když jsme viděli, co tahle nabídka pomoci způsobila, moc nás to mrzelo a rozhodli jsme se mediální podporu odmítnout a využijeme pouze organickou propagaci, peníze na nákup reklamního prostoru nebudou využity,“ informoval rovněž na sociálních sítích Gulab.

Tady je lustr, tam v těch oknech má pan premiér kancelář

Největší kritiku si vysloužili za video, ve kterém Šulcová s Gulabem představují prostory Strakovy akademie, tedy sídla vlády. Šulcová například ukazuje jeden z lustrů a Gulab se prochází zahradou, aby mohl divákům následně popsat, kde má okna premiér Andrej Babiš (ANO).

Poté, co se dostalo na sociální sítě, zprvu přes TikTok, snesla se na dvojici kritika z řad jejich fanoušků, ale i politiků. „Video tím obsahem nic neříká. Vůbec nenaplňuje cíl, který si s panem ministrem zdravotnictví dali,“ řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Podle Jurečky navíc tato forma kampaně nemíří na nejstarší a nejohroženější skupiny. Sociální sítě totiž využívá oproti mladým méně seniorů. Na samotné platformě TikTok je pak většina uživatelů nezletilá.

Půl milionu na kampaň

Na kampaň bylo původně vyčleněno 500 tisíc korun. Šulcová i Gulab tvrdí, že nešlo o peníze pro ně, ale na nákup reklamního prostoru. Sami žádný honorář podle svých slov za práci pro Úřad vlády dostat neměli.

Dvojice měla na sociálních sítích TikTok, YouTube a dalších prezentovat informace o očkování a dezinformacích a poskytovat prostor erudovaným vědcům. To skutečně alespoň krátce činila, zveřejnila například video s hlavním epidemiologem pražského Institutu experimentální a klinické medicíny (IKEM) Petrem Smejkalem, imunologem Zdeňkem Helem či epidemiologem a exministrem zdravotnictví Romanem Prymulou. Představila i současného šéfa resortu zdravotnictví Jana Blatného (za ANO).

Úřad vlády na konec dvojice krátce reagoval pod twitterovým příspěvkem Šulcové. „Aničko a Jakube, děkujeme. Mrzí nás to, ale věříme, že ta videa si lidé najdou i bez sponzorování. Jsou prostě skvělá,“ zní rozloučení Úřadu vlády na Twitteru.

Tagy:
Dlouho tu nebudete, vzkázal gayům a lesbám Pollert. To jste lékař? podivil se Kalousek
Lidé

Dlouho tu nebudete, vzkázal gayům a lesbám Pollert. To jste lékař? podivil se Kalousek

„Nebojme se LGBT a buďme na ně milosrdní. Vždyť je to slepá vývojová větev, dlouho tu nebudou a navíc zachraňují planetu od přemnožení primátů,“ napsal na Twitteru lékař a bývalý olympionik Lukáš Pollert. Jeho prohlášení vzápětí vyprovokovalo k reakci hned několik veřejně známých osobností. „Proč máte potřebu ponižovat lidi, kteří vám nic neudělali a neohrožují vás?“ vytkl mu například bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Zemřela ikonická postava z filmu Rafťáci. Svou dceru přežila o deset let

Ve filmu Rafťáci se Olga Schmidtová představila v roli zapomnětlivé babičky, která svému „vnukovi“ neustále dávala rybí tuk. Diváci si jí však mohli všimnout i ve snímcích, které režíroval Zdeněk Troška: v trilogii Slunce seno... či v komedii Babovřesky. Herečka zemřela již koncem června ve věku 95 let, o jejím skonu se však veřejnost dozvěděla až nyní.

Meghan žádá po lidech 40 minut času. Narozeninové video jí kazil žonglující Harry

Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markleová ve středu oslavila 40. narozeniny. Ve videu, které odpoledne sdílela na internetových stránkách své charitativní organizace Archewell, oznámila novou iniciativu na pomoc ženám při návratu do práce. Kampaně se zúčastní i známé osobnosti. Příspěvek Meghan je plný smíchu a okořeněný vystoupením jejího manžela Harryho. Vévodkyně se veřejně prezentovala poprvé od narození dcery Lilibet.

Život s lupénkou je jako na houpačce. Chvilky úlevy střídá bolest a úporné svědění

S lupénkou se 66letý Václav potýká od svých 23 let. Přestože ho tato autoimunitní nemoc nikdy neohrožovala na životě, dokázala mu velmi znepříjemnit život. Lupénka neboli psoriáza je nemoc, která je nejen viditelná na pohled a pacienti často trpí po psychické stránce, ale také je bolestivá a omezující. Naštěstí už existuje biologická léčba, díky které se po mnoha letech cítí lépe.

Bratislavu čekají další protesty proti opatřením. Kotleba chce blokádu hlavního města

Uplynulý týden zažilo slovenské hlavní město Bratislava demonstrace odpůrců očkování a protikoronavirových opatření. Ti se mnohdy dostali do křížku nejen s policií, ale i s běžnými kolemjdoucími. Nyní dojde na druhé kolo protestů. Do Bratislavy mají na čtvrtek a pátek zamířit stovky nespokojenců. Kontroverzní předseda krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko Marian Kotleba dokonce hovoří o tom, že s demonstranty provede blokádu Bratislavy.

reklama

Domácí zpravodajství

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Babiš v Babišově: Mobilní očkování v pohraničí potvrdilo registrační chaos i nezájem Romů

Vítkov je zapadlé šestitisícové městečko u vojenského prostoru Libavá, kde voliči milují Andreje Babiše, loni v krajských volbách tady hnutí ANO získalo 37 procent hlasů. Ve středu do Vítkova zavítal mobilní očkovací tým a s ním i ministerský předseda. K avizované propagaci vakcinace mezi Romy nedošlo, akce navíc ukázala na byrokratický chaos spojený s očkováním.

reklama