Konec týdne přinese první sněhovou nadílku. Pozor na náledí, varují meteorologové

Konec pracovního týdne přinese první výraznější sněhovou nadílku. Sněhové přeháňky zprvu očekávejme zejména na jihovýchodě republiky, postupně, zejména začátkem nového týdne, už bude sněžit na většině území. Denní teploty se budou pohybovat mezi 0 až 5 °C. Meteorologové pak varují před náledím, které se může tvořit zejména v dopoledních hodinách.

Ve čtvrtek očekávejme na většině území převážně zataženou oblohu. Během dne bude na horách a na východě území ojediněle skoro jasno. Nejnižší noční teploty klesnou k 0 až 4 °C, při malé oblačnosti až k −3 °C. Nejvyšší denní teploty se mají pohybovat mezi 1 až 5 °C, na východě území kolem 7 °C, v 1 000 metrech na horách naměříme 2 °C a na Šumavě kolem 5 °C.

V pátek pak můžeme podle meteorologů očekávat první výraznější sněžení. V noci teploměry naměří −1 až 3 °C, na západě a severozápadě až −3 °C. Během dne se teploty vyšplhají k 0 až 4 °C. Vát bude proměnlivý severozápadní vítr 1 až 4 m/s.

„V jihovýchodní polovině území se očekává místy vydatnější sněžení, při kterém může napadnout až 10 centimetrů mokrého sněhu. Sníh může způsobit problémy v dopravě nebo energetice,“ uvádí Český hydrometeorologický ústav na svých webových stránkách s tím, že může být vydána výstraha.

Oblačno až zataženo bude také v sobotu, ojediněle se může místy vyjasnit. Na východě území pak očekávejme sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou k 1 až −3 °C. Během dne se teploty budou pohybovat mezi 1 až 5 °C. „V noci a ráno se může ojediněle tvořit náledí,“ upozorňují meteorologové.

Také v neděli bude na většině území zataženo až oblačno, místy se objeví dešťové nebo sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou ke 2 až −3 °C, během dne se vyšplhají k 0 až 5 °C.

Proměnlivou až velkou oblačnost očekávají meteorologové v pondělí. Na většině území se občas vyskytnou sněhové přeháňky nebo občasné sněžení. V noci naměříme −1 až −5 °C, během dne −1 až 3 °C.

Od úterý do čtvrtka se na většině území objeví sníh, místy počítejme s dešťovými přeháňkami. Nejnižší noční teploty v úterý klesnou k −1 až −5 °C, v dalších dnech se budou pohybovat mezi 4 až −1 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 0 až 5 °C, uprostřed období naměříme mezi 4 až 8 °C.

Tagy: