CNN Prima News listopad

listopad

Výpis příspěvků ke štítku „listopad“

Konec týdne přinese první sněhovou nadílku. Pozor na náledí, varují meteorologové

25. listopadu 2021 09:06

Konec pracovního týdne přinese první výraznější sněhovou nadílku. Sněhové přeháňky zprvu očekávejme zejména na jihovýchodě republiky, postupně, zejména začátkem nového týdne, už bude sněžit na většině území. Denní teploty se budou pohybovat mezi 0 až 5 °C. Meteorologové pak varují před náledím, které se může tvořit zejména v dopoledních hodinách.

Chladno a déšť. Začátek listopadu přinese do Česka typický podzim

1. listopadu 2021 19:08

Následující týden v Česku bude deštivý s denními maximy kolem deseti stupňů Celsia. V dalších třech listopadových týdnech se postupně ochladí. Ke konci měsíce se nejvyšší odpolední teploty budou pohybovat v průměru kolem šesti stupňů. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Na pandemii doplácí hlavně ženy. Nezaměstnanost je nevyšší za více než tři roky

12. ledna 2021 09:58

Míra nezaměstnanosti v Česku dosáhla v prosinci 2020 rovných čtyř procent. Na takové úrovni byla naposledy v srpnu 2017. Od září 2017 až do listopadu 2020 setrvávala soustavně pod čtyřmi procenty. Z údajů zveřejněných Úřadem práce vyplývá, že na pandemii doplácí spíše ženy než muži. Podle ekonoma Lukáše Kovandy je to proto, že v současné době je zasažen hlavně sektor služeb, kde pracují převážně ženy.

Čeká nás teplejší listopad, noční teploty budou klesat k bodu mrazu

7. listopadu 2020 08:04
Aktualizováno

Další čtyři týdny budou teplotně mírně nadprůměrné. Průměry nejvyšších denních teplot se mají pohybovat kolem sedmi stupňů Celsia, v noci se ale už bude ochlazovat k nule. Srážek bude méně, a to zejména v příštích dvou týdnech. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Letos bude listopad ze začátku spíše teplejší, ke konci ale přijde sníh i do nížin

31. října 2020 16:21

Letos bude listopad v České republice podle meteorologů spíše teplejší. Platí to zejména o příštím týdnu, kdy přes den bude většinou kolem 11 stupňů Celsia. S postupujícím podzimem se však bude ochlazovat, a ke konci měsíce už může sněžit nejen na horách. Vyplývá to z měsíční předpovědi, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).