reklama

Konečně zima: Česko ve středu zasype sníh. Na Vysočině ho napadne až 15 centimetrů

V úterý ještě bude počasí v České republice připomínat spíše podzim. Bude zataženo s mlhami, mrholením nebo deštěm. Ve středu se ale ochladí a zejména ve střední části Česka má sněžit. Na Českomoravské vrchovině může podle meteorologů napadnout až 15 centimetrů sněhu. Podobně by mělo počasí vypadat i ve čtvrtek.

reklama

Během úterý bude obloha nad Českou republikou zatažená, ráno a dopoledne se místy bude tvořit mlha. Na většině území máme podle meteorologů očekávat občasný slabý déšť nebo mrholení. V polohách nad 500 metrů nad mořem se případné dešťové srážky budou mísit se sněhem. Na severovýchodě republiky lze očekávat srážky četnější. Nejvyšší teploty se vyšplhají na 0 až 5 stupňů, na horách v 1000 metrech kolem -1 stupně. Foukat by měl slabý severovýchodní vítr o rychlostech mezi 2 a 5 metry za sekundu.

V noci na středu se nad naše území začne dostávat chladnější vzduch od severu. Bude zataženo, na východě až oblačno, ojediněle mlhy, které mohou začít namrzat. Místy se bude vyskytovat slabé sněžení nebo déšť se sněhem. K ránu budou srážky četnější, teploty klesnou na 2 až -2 stupně, někde může být až -4.

Ve středu přes den bude místy, postupně od jihu na většině území občas sněžit, v polohách pod 400 metrů mohou být srážky smíšené. V Čechách a na Českomoravské vrchovině meteorologové předpovídají sněžení trvalejšího rázu, a právě na Vysočině může napadnout až 15 centimetrů sněhu. Teploty se budou pohybovat od -1 do 3 stupňů, foukat má slabý proměnlivý vítr do čtyř metrů za sekundu.

K tématu

Další hlavní zprávy

Historie

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Hned vedle budovy parlamentu ČSSR měl už roku 1969 stát skrytý pomník Jana Palacha. Všem komunistickým poslancům na očích. Troufalý kousek naplánovali architekt stavby Karel Prager a sochař Miloslav Chlupáč. Normalizační cenzoři ale projekt zastavili. Po revoluci se kolegové k plánům na Palachův pomník vrátili, nakonec ho ale realizoval až sochař Antonín Kašpar v roce 2020. Historička architektury Radomíra Sedláková se s Pragerem znala, napsala o něm knihu a vysvětluje, jak to s pomníkem bylo od jeho počátků.

Koronavirus

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

V pátek v osm hodin ráno se v Česku spustil Centrální rezervační systém, kde se mají přednostně senioři 80+ registrovat k očkování proti koronaviru. Zápisy do pořadníku běží, ale rozhodně ne hladce. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se o úskalích systému i očkování jako takovém rozhovořili primář z Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze Jiří Votruba a epidemiolog a předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek.

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému
Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Zdravotní sestra vyhrála přes dvacet milionů. Odměna za boj s covidem, říká
Naučili jsme se, že co stát spustí, nefunguje. Gazdík kritizuje očkovací registr
reklama
reklama
Babiš opět otáčí: Očkování pro všechny od začátku února je zbytečné

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Podezřelého, který zbil seniorku v metru, poslal soud do vazby. Hrozí mu 2 roky vězení
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Další články
reklama
reklama