reklama
CNN Prima News konspirace

konspirace

Výpis příspěvků ke štítku „konspirace“

Konspirátoři zneužívají tragickou smrt Petra Kellnera. Šíří o něm bizarní teorie

Se smrtí nejbohatšího Čecha a investora Petra Kellnera se na internetu začala šířit řada konspiračních teorií. Někteří tvrdí, že Kellner svou smrt nafingoval, aby se mohl stáhnout do ústraní. Příznivci konspiračních teorií QAnon však přišli i s bizarnějším tvrzením. Podle nich nebyla smrt investora náhodná, navíc měl patřit do sekty uctívačů satana. Důkazy ale konspirátoři nemají žádné. S informací přišel web populárního časopisu Newsweek.

Okradly Trumpa o vítězství hlasovací přístroje? Prezident sdílel další konspirační teorii

Donald Trump se vytasil s dalším tvrzením ohledně falšování výsledků voleb. Na svém Twitteru sdílel příspěvek, ve kterém se tvrdí, že hlasovací systém vymazal téměř tři miliony hlasů pro Trumpa. Další statisíce hlasů měla softwarová firma úřadujícímu prezidentovi ukrást a připočítat je Joemu Bidenovi. Analýzu, kterou Trump sdílel, zpracovával konzervativní web OANN. Důkazy ale zatím chybí.

Virus Billa Gatese nebo židovské spiknutí? Proč pandemie přitahuje konspirace

Globální pandemie přitahuje konspirační teorie nebývalou měrou. Podporuje myšlenky o tom, že se jedná o snahu vakcinace světové populace, očipovávání miliardářem Billem Gatesem nebo že se lidé stali obětí židovského spiknutí. Koronavirové konspirace se navíc infiltrují do těch již existujících – třeba o řízeném zaplavování Evropy migranty nebo o 5G sítích.

reklama