CNN Prima News konspirační teorie

konspirační teorie

Výpis příspěvků ke štítku „konspirační teorie“

Vibrátor a porážka mistra světa po prvním tahu. Šachovým světem otřásá skandál

24. září 2022 17:53

Současný šachový mistr světa Magnus Carlsen vzdal v pondělí turnajovou partii hned po svém prvním tahu. Oficiální vysvětlení sice nepodal, ale nejspíš tak učinil kvůli podezření, že jeho soupeř – americký velmistr Hans Niemann – podváděl. Kauza odstartovala na začátku září, kdy Nor se zmíněným soupeřem nečekaně prohrál a vzápětí z prestižního klání v St. Louis odstoupil. Jeho nevysvětlené gesto v šachových kruzích spustilo vášnivé debaty o možném podvodu. Objevily se dokonce bizarní teorie, že Niemann švindloval pomocí análního vibrátoru.

Putin věří konspiraci „zlatá miliarda“. Podle ní chce Západ zotročit Rusko kvůli zdrojům

24. července 2022 19:35

Zatímco v západní společnosti jsou vyznavači konspiračních teorií povětšinou vysmíváni, v Rusku se jedna z populárních konspiračních teoriích usadila i v největších patrech politiky. Jedná se o koncept takzvané „zlaté miliardy“, podle které chtějí globální elity zotročit svět v čele s Ruskem, protože planeta uživí jen limitované množství lidí. Teorii prezentuje i Vladimir Putin.

Mediální fake news, nevěří válce bývalý fotbalista. Shiffrinová naopak těžko hledá slova

11. března 2022 21:49

Válka na Ukrajině proti sobě staví nejen národy a politiky, ale také sportovce. Protichůdné názory na konflikt mají například hvězdná americká lyžařka Mikaela Shiffrinová a bývalý německý fotbalista Tobias Levels. Zatímco Shiffrinová se veřejně sama sebe ptá, jak se kvůli válečným hrůzám vůbec dá soustředit na závody, někdejší hráč klubu Borussia Mönchengladbach tvrdí, že žádná válka není. Konflikt považuje za mediální fake news.

Musíme vysílat i to, že je Země placatá, hlásí BBC. Hodlá se více otevřít různým názorům

15. ledna 2022 14:13

Když někdo bude říkat, že Země není kulatá? Nevadí, musíme jim dát ve vysílání prostor. Britská veřejnoprávní stanice BBC ctí nestrannost největší možnou měrou, a tak nechce upřít zastoupení sebepochybnějším teoriím. Vedení mediálního giganta nechce podporovat současný trend, kdy jsou alternativní názorové skupiny odstřihávány.

Senioři po očkování umírali, tvrdila aktivistka. Za dezinformace zaplatí čtvrt milionu

14. ledna 2022 18:56

Někdejší reportérka a politická aktivistka Jana Peterková musí zaplatit 250 tisíc korun a omluvit se za dezinformace o očkování proti nemoci COVID-19. Na sociálních sítích šířila lživá videa o úmrtí několika vakcinovaných seniorů v domově v Měšicích u Prahy. Peterková soudní jednání ignorovala, přestože byla předvolána. Kromě náhrady škod a omluvy musí žena také zmíněná videa smazat, informoval web Aktuálně.cz.

Konspirátoři po sjezdu onemocněli covidem. Myslí si, že šlo o útok biologickou zbraní

28. prosince 2021 12:19

V texaském Dallasu se v prosinci konala velká konference ReAwaken America, na kterou dorazili mnozí konspirátoři a příznivci nejrůznějších bizarních společenských a politických teorií. Řada z nich brojila proti očkování či popírala existenci koronaviru. Přitom se mnozí lidé na akci zřejmě covidem nakazili, pro dušnost a teplotu si ale našli jiné vysvětlení – mělo jít o útok antraxem.

Před ředitelstvím OSN v USA se objevila socha šelmy. Lidé ji spojují s koncem světa

18. prosince 2021 14:27

Na prostranství před ředitelstvím OSN v New Yorku se v listopadu objevila socha bájné šelmy, která má být symbolem ochránce míru. Lidé na sociálních sítích ji ale začali kritizovat. Někteří ji považují za zbytečně násilnou, druzí v ní vidí předzvěst blížící se apokalypsy. Podle třetí skupiny lidí pak socha vychází z aztécké kultury a není na ní nic zvláštního.

Antivaxeři jsou i mezi lékaři. Uvěřili nějakým konspiračním teoriím, nechápe Prymula

27. listopadu 2021 22:58

Česká lékařská komora eviduje desítky stížností na lékaře, kteří upřednostňují neočkované pacienty a nechtějí vakcínu proti covidu aplikovat. Patří mezi ně třeba dětská lékařka z Přeštic, podle které by dětem vakcína mohla ublížit. Praktický lékař z Nýřan zase považuje některá koronavirová opatření za nesmyslná. Podle Romana Prymuly tito lékaři uvěřili konspiračním teoriím.