CNN Prima News konspirační teorie

konspirační teorie

Výpis příspěvků ke štítku „konspirační teorie“

Antisemitismus nikdy nezmizel. „Od řeky k moři“ je jen jiné „Židi do plynu“, říká expert

Antisemitismus se nevrátil, nikdy nezmizel. Uvedl to bezpečnostní analytik Milan Mikulecký ve vysílání CNN Prima NEWS a popsal historickou proměnu antisemitismu od konce druhé světové války. Ta podle něj souvisí i s palestinskou migrací v minulém století. Slogan „Od řeky k moři (Palestina bude svobodná)“, je podle něj jen jinou formou hesla „Židé do plynu“. Hebraista Zbyněk Tarant upřesnil, že formy antisemitismu mají jinou podobu ve východní a západní Evropě. Proti nenávistným projevům se postavil i prezident Petr Pavel.

Vibrátor a porážka mistra světa po prvním tahu. Šachovým světem otřásá skandál

Současný šachový mistr světa Magnus Carlsen vzdal v pondělí turnajovou partii hned po svém prvním tahu. Oficiální vysvětlení sice nepodal, ale nejspíš tak učinil kvůli podezření, že jeho soupeř – americký velmistr Hans Niemann – podváděl. Kauza odstartovala na začátku září, kdy Nor se zmíněným soupeřem nečekaně prohrál a vzápětí z prestižního klání v St. Louis odstoupil. Jeho nevysvětlené gesto v šachových kruzích spustilo vášnivé debaty o možném podvodu. Objevily se dokonce bizarní teorie, že Niemann švindloval pomocí análního vibrátoru.

Putin věří konspiraci „zlatá miliarda“. Podle ní chce Západ zotročit Rusko kvůli zdrojům

Zatímco v západní společnosti jsou vyznavači konspiračních teorií povětšinou vysmíváni, v Rusku se jedna z populárních konspiračních teoriích usadila i v největších patrech politiky. Jedná se o koncept takzvané „zlaté miliardy“, podle které chtějí globální elity zotročit svět v čele s Ruskem, protože planeta uživí jen limitované množství lidí. Teorii prezentuje i Vladimir Putin.

Mediální fake news, nevěří válce bývalý fotbalista. Shiffrinová naopak těžko hledá slova

Válka na Ukrajině proti sobě staví nejen národy a politiky, ale také sportovce. Protichůdné názory na konflikt mají například hvězdná americká lyžařka Mikaela Shiffrinová a bývalý německý fotbalista Tobias Levels. Zatímco Shiffrinová se veřejně sama sebe ptá, jak se kvůli válečným hrůzám vůbec dá soustředit na závody, někdejší hráč klubu Borussia Mönchengladbach tvrdí, že žádná válka není. Konflikt považuje za mediální fake news.

Senioři po očkování umírali, tvrdila aktivistka. Za dezinformace zaplatí čtvrt milionu

Někdejší reportérka a politická aktivistka Jana Peterková musí zaplatit 250 tisíc korun a omluvit se za dezinformace o očkování proti nemoci COVID-19. Na sociálních sítích šířila lživá videa o úmrtí několika vakcinovaných seniorů v domově v Měšicích u Prahy. Peterková soudní jednání ignorovala, přestože byla předvolána. Kromě náhrady škod a omluvy musí žena také zmíněná videa smazat, informoval web Aktuálně.cz.