CNN Prima News konzervativci

konzervativci

Výpis příspěvků ke štítku „konzervativci“

Hádka Pirátů se Spolu. Kdo se přibližuje fašistům a komunistům? Politici se přou o ideologii

Výrok europoslance Marcela Kolaji (Piráti) o tom, že se konzervativci stále víc blíží krajní pravici, spustil bouři na sociálních sítích. S pohledem 1. místopředsedy Pirátů nesouhlasí někteří jeho kolegové z europarlamentu, například Veronika Vrecionová (ODS) či Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Podle něj se zase Piráti dlouhodobě blíží komunistům. Kolaja v reakci na kritiku připomněl bulharského politika a spojence ODS Angela Dzhambazkiho, který na půdě Evropského parlamentu hajloval.

Kolaja: Piráti jsou jediná fakt liberální strana v ČR. Konzervativci se blíží krajní pravici

Piráti jsou jedinou opravdu liberální stranou na české scéně. Konzervativci se stále více blíží krajní pravici. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Marcel Kolaja. Lídr Pirátů do evropských voleb 2024 a 1. místopředseda strany se kromě jiného rozmluvil o kontroverzi kolem osoby ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS). Zároveň popřel, že by uvnitř Pirátů panovalo nějaké větší pnutí mezi „provládní“ a „europoslaneckou“ frakcí.

Kdo bude nový lídr konzervativců? Kandiduje ministryně zahraničí i jeden z Johnsonových katů

Aktualizováno

O post nového lídra britské Konzervativní strany a příštího premiéra, který nahradí končícího Borise Johnsona, se bude ucházet osm kandidátů. Oznámil to v úterý Graham Brady, předseda Výboru 1922, který sdružuje většinu konzervativních poslanců. Favoritem klání je zřejmě bývalý ministr financí Rishi Sunak, který na svou stranu získal zatím nejvíc zákonodárců. Průzkumy favorizují i exministryni obrany Penny Mordauntovou.

Skončí Orbánova nadvláda? V Maďarsku čelí jednotné opozici, táhne ji nezávislý starosta

Premiér a nestor maďarské politiky Viktor Orbán má důvod k obavám. Již před časem se proti němu sjednotily opoziční strany, které napřímo říkají, že ho chtějí odstavit od moci. Dlouholetý lídr maďarské politické scény tak čelí riziku konce své vlády. Parlamentní volby se odehrají již na jaře a podle průzkumů jsou rozdíly v preferencích velmi těsné. Opozice si již zvolila svého lídra, který by mohl Orbána na postu předsedy vlády vystřídat.

Íránské prezidentské volby vyhrál Ebráhím Raísí. Jsou na něj uvaleny americké sankce

Vítězem pátečních prezidentských voleb v Íránu se podle očekávání stal ultrakonzervativní soudce Ebráhím Raísí. Oznámila to v sobotu íránská státní televize. Podle dosavadních výsledků dostal v prvním kole hlasování zhruba 62 procent hlasů. Raísího vítězství už předtím naznačil stávající prezident Hassan Rúhání, k zisku mandátu mu poblahopřáli na sociálních sítích i jeho soupeři.

Zemřel kontroverzní komentátor Limbaugh. Magoři objímající stromy, řekl o ekolozích

Ve věku 70 let zemřel konzervativní americký rozhlasový komentátor Rush Limbaugh, který byl pro svoje mnohé kontroverzní a provokativní názory a výroky oblíbený u mnohých republikánů a naopak ostře kritizovaný mezi liberály a demokraty. Informovala o tom televize Fox News s odkazem na vyjádření jeho manželky. Limbaughovi diagnostikovali loni v únoru rakovinu plic, jen pár dní nato mu udělil tehdejší šéf Bílého domu Donald Trump prezidentskou medaili svobody při každoročním poselství o stavu unie.

Sociální síť Parler je nedostupná. Chtěl na ní působit Trump, kterého smazal Twitter

Sociální síť Parler, kterou si oblíbili američtí konzervativci, je od pondělního rána nedostupná. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na server Down For Everyone Or Just Me, který monitoruje internetovou aktivitu. Parler čelí tlaku technologických společností, aby více moderoval příspěvky vyzývající k násilnostem. Firma Amazon o víkendu oznámila, že stránce zakáže provoz na svých serverech. O Parleru jako o své budoucí platformě uvažoval odstupující prezident USA Donald Trump poté, co jeho účet zablokovala sociální síť Twitter.

Boj o BBC: Zrušení poplatků, méně kanálů nebo redukce webu. O čem všem se mluví?

Britská veřejnoprávní stanice BBC „se bude muset změnit“ a redukovat, uvedl podle The Sunday Times nejmenovaný vládní zdroj v době, kdy nápor proti veřejnoprávnímu vysilateli nabírá na síle. Mluví se o dekriminalizaci neplacení licenčních poplatků nebo dokonce o jejich zrušení. Zdroj rovněž informoval, že by mohly být zrušeny některé rozhlasové i televizní kanály a redukován web BBC.