reklama

Koronaviru podlehlo v Česku druhé dítě. Zemřel teprve 11letý chlapec

Česko má druhou oběť nakaženou koronavirem mladší patnácti let. Z údajů zveřejňovaných na webu ministerstva zdravotnictví dále vyplývá, že se jednalo o jedenáctiletého chlapce z Chomutovska.

reklama

„Můžeme potvrdit, že dne 7. 3. 2021 jedno dítě ve věku 0–14 let mužského pohlaví pozitivní na COVID-19 skutečně zemřelo. Více však vzhledem k ochraně osobních údajů a dle další platné legislativy sdělit nemůžeme,“ uvedl CNN Prima NEWS mluvčí Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS) Petr Kučera.

Není jasné, jestli byl COVID-19 hlavní příčinou úmrtí. Druhé zemřelé dítě pod 15 let se objevilo také v oficiálním přehledu ministerstva zdravotnictví.

Z kompletních statistik z krajských hygienických stanic je patrné, že chlapci bylo jedenáct let a pocházel z Chomutovska. „Prověřovali jsme oddělení patologie, záchrannou službu, jestli někoho takového neošetřovala, a nic jsme nenašli. Je možné, že dítě pocházelo z Chomutovska, ale zemřelo v jiném kraji,“ uvedla webu TN.czředitelka ústecké krajské hygienické stanice Lenka Šimůnková.

Prvním dítětem mladším patnácti let, které zemřelo v souvislosti s nákazou koronavirem byla v únoru holčička z Plzeňského kraje.

Tagy:

Hlavní zprávy

Muž se železnou tyčí vrazil na Vojtěchův resort. Zasahovala ochranka, policie ho hledá
Krimi

Muž se železnou tyčí vrazil na Vojtěchův resort. Zasahovala ochranka, policie ho hledá

K nevídanému incidentu došlo na ministerstvu zdravotnictví. Do budovy totiž vrazil muž s železnou tyčí v ruce. Protáhl se kolem turniketů, dostal se až na schody a chtěl pokračovat do vyšších pater. V ten okamžik ho ovšem zadrželi pracovníci ochranky. Během chvíle se jim podařilo muže vytlačit z budovy. Policie po něm aktuálně pátrá. K incidentu došlo v pondělí 25. října.

To vám vakcína zdegenerovala jazyk? Šéf lékařské komory Kubek čelí útokům antivaxerů

Prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek čelí slovním útokům a výhrůžkám z řad odpůrců očkování. Ti podle něj cílí i na jeho rodinu a děti. Naposledy ho dvojice antivaxerů „přepadla“ na poliklinice, kde působí. Počastovali ho nadávkami a označili ho mimo jiné za „zaprodance“, Kubek na jejich ataky nijak nereagoval. Nyní CNN Prima NEWS řekl, že takové chování nemá obdoby a smířit se s ním nehodlá.

Dilema rodičů: Očkovat dítě, či nikoliv? A je Pfizer bezpečný? Odpovídají experti

Očkovat či neočkovat své dítě? Otázka, kterou v posledních dnech řeší každý zodpovědný rodič. Jenže se na tom neshodnou ani přední čeští epidemiologové a vakcionologové. Souhlasí spolu jedině v tom, že rozhodnutí bude na samotných rodičích. Abyste si mohli udělat co nejlepší obrázek, přinášíme odpovědi jak odborníků, tak i bývalých a budoucích ministrů zdravotnictví.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama