reklama

Koronavirus v Česku: Čtvrteční přírůstek nakažených je nejvyšší za šest dnů

Ve čtvrtek přibylo v Česku 137 případů nákazy novým typem koronaviru. Je to nejvyšší přírůstek za posledních šest dnů. Aktuálně se s nemocí COVID-19 potýká 4 617 lidí. Od března se nakazilo 13 612 lidí, z nich se vyléčilo 8 640 nemocných. S nemocí dosud zemřelo 355 lidí, poslední dvě úmrtí jsou z úterý. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama

Většina nakažených prodělá nemoc bez vážnějších příznaků. V nemocnicích se s COVID-19 léčí 141 lidí, ve vážném stavu je 18 z nich. Laboratoře od března provedly více než 610 tisíc testů. Ve středu testovaly 3 764 lidí, pozitivních bylo 3,56 procenta. V úterý to bylo 2,45 procenta. O počtu čtvrtečních testů bude ministerstvo informovat dnes po 17:30.

Lokální ohniska nemoci jsou na Karvinsku, Frýdecko-Místecku, Kutnohorsku a Jihlavsku. Podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) už ohnisko v Karviné, kde se nemoc rozšířila hlavně mezi pracovníky dolů těžební firmy OKD a jejich blízkými, negeneruje nové případy. Počty nových případů se podle něj zvyšují ve zbytku země. Nové ohnisko je například v uherskohradišťské nemocnici nebo v ubytovně v Čečelicích na Mělnicku.

Epidemie na Kutnohorsku polevuje

Na Mělnicku za uplynulý týden zaznamenali zhruba 21 nových případů na 100 tisíc obyvatel, v okrese žije zhruba 109 000 lidí. Před Mělnickem je v tomto porovnání jen Karvinsko s 51 případy a Frýdecko-Místecko s 25 nově nakaženými na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní. Uherskohradišťsko má za poslední týden téměř 15 nově nakažených na 100 tisíc obyvatel. Na Jihlavsku s ohniskem ve Větrném Jeníkově je to devět a na Kutnohorsku s ohniskem v Církvici už jen osm nových případů na 100  tisíc obyvatel za uplynulý týden. Hygienici proto v okrese Kutná Hora chtějí zmírnit mimořádná opatření.

K tématu

Nemocnice v Uherském Hradišti uzavřela ve středu jednotku intenzivní péče a zastavila na ní příjem pacientů. Testy dosud prokázaly COVID-19 u deseti zaměstnanců nemocnice a jednoho z pacientů hospitalizovaných na pooperační JIP. V ubytovně v Čečelicích hygienici odhalili deset nově nakažených, dali je do izolace. Mluvčí krajské hygienické stanice Dana Šalamunová uvedla, že nákazu se hygienikům podařilo zachytit včas.

Mezi kraji bylo zatím nejvíc nakažených zaznamenáno v Moravskoslezském kraji, kde od vypuknutí epidemie odhalili 3 905 případů koronaviru. V Praze je to 2 722 případů a ve Středočeském kraji 1 390. V nejméně zasaženém Jihočeském kraji laboratoře dosud odhalily 214 nemocných. S COVID-19 nejvíc lidí zemřelo v Praze, nejméně ve Zlínském kraji.

Tagy: statistika

Další hlavní zprávy

Praha

Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy

Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy

  • Aktualizováno

Pražané vzali útokem náplavku u Vltavy na Výtoni a vyrazili na farmářské trhy. Navzdory vládním opatřením, která omezují počet osob, se jich tam sešly stovky – a to se přitom mohou od čtvrtka na veřejnosti pohybovat lidé pouze ve dvojicích nebo s rodinou. Podle redaktora CNN Prima NEWS lidé vyšli ven, protože je krásné počasí, chtěli se projít a nakoupit si.

Fotbal

Pokuta 22 miliónu je vycucaná z prstu, tvrdí Hašek starší. Rozčílil ho trest pro syna

Pokuta 22 miliónu je vycucaná z prstu, tvrdí Hašek starší. Rozčílil ho trest pro syna

Odmítl hrát za Spartu, ačkoliv mu běžela smlouva. Fotbalista Martin Hašek se dostal s pražským klubem do války, která se v pátek dočkala částečného rozuzlení. 25letý záložník musí klubu zaplatit necelých 22 milionů korun. Tak to určil Sbor rozhodců FAČR. Verdikt se nelíbí otci hráče, Martinu Haškovi staršímu, jenž stále doufá, že dojde ke zvratu. „Věříme, že někde na světě snad spravedlnost bude,“ tvrdí.

reklama
Pan nejmladší. Klenot Fati se trefil i v El Clásicu, Barcelona ale na Real nestačila
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Ještě v první třídě mě vozili v kočárku, říká Eliška po dětské obrně. Bojuje celý život
reklama
reklama
Babiš: Prymula musí rezignovat, nebo ho odvolám. Je to absolutní katastrofa

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z vlády neodcházíme, přes víkend vydržíme. Situaci s Prymulou mám za vyřešenou
Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Reportérku CNN Prima NEWS rušila v přímém přenosu žena bez roušky. O koho jde?
Další články
reklama
reklama