reklama

Koronavirus v Bohemians, Dukle i Spartě. Za všechno nejspíš může večírek

Fotbalový klub Sparta Praha v neděli oznámil, že B-tým přerušuje kvůli výskytu koronaviru v mužstvu přípravu na novou sezónu. V pondělí se k ní připojily další dva kluby z hlavního města, Dukla a Bohemians 1905. Také u nich se jedná o hráče rezervních nebo mládežnických celků.

reklama

„Sparťanský B-tým přerušil přípravu na sezonu z důvodu výskytu onemocnění COVID-19 v týmu. Mužstvo bude následujících 14 dní z rozhodnutí vedení v karanténě a ruší soustředění v Písku. Další režim přípravy budeme koordinovat se zástupci hygienické stanice,“ uvedli zástupci Sparty na svých oficiálních webových stránkách.

Za všechno prý může dívka

Podle serveru Aktuálně.cz se nákaza mezi mladými fotbalisty rozšířila během večírku v jednom z pražských klubů. Hráči ze všech zasažených týmů tam měli údajně přijít do styku s jednou nakaženou dívkou.

K tématu

Podle oficiálních stránek Bohemians 1905 musel přípravu na nadcházející ročník zrušit pouze rezervní celek hrající třetí nejvyšší tuzemskou soutěž. „B-tým neodehraje páteční přípravné utkání se Znojmem. Tato situace nijak neovlivňuje A-tým Bohemians. Hráči jsou v tuto chvíli na dovolené a ke startu přípravy na nový ročník Fortuna ligy se sejdou 27. července,“ píše se na klubovém webu.

Ani ve Spartě by se nákaza neměla dostat mezi hráče prvního mužstva, které bude v příští sezoně obhajovat třetí místo v první lize a triumf v domácím MOL Cupu. „A-tým se poprvé sejde v pátek. Rezerva měla v příštím týdnu odcestovat na devítidenní soustředění v Písku, které se ruší. Neodehrají se ani přípravné zápasy proti Jablonci B, Olešníku a Písku,“ uvádí se v prohlášení na stránkách Sparty.

Dukla posílá do karantény mládež

Jiná situace je v Dukle Praha. Zástupci klubu oznámili, že do karantény musela zamířit tři mládežnická družstva. „Přípravu na nový ročník jsme zahájili 8. července. Jeli jsme podle plánu, o víkendu jsme absolvovali přípravný zápas s Táborskem. V týmu U19 se však objevil hráč pozitivní na koronavirus a všechny tři kategorie U17, U18 a U19 jsme poslali do karantény. Plánovaný turnaj v Blšanech byl odložen," vysvětlil trenér rezervy Dukly Luboš Urban pro server Aktuálně.cz.

Urban doplnil, že po zjištění účasti jeho svěřenců na akci v pražském klubu okamžitě zrušil pondělní a úterní tréninky. „Nařídili jsme plošné testování mezi týmy. Až po výsledcích uvidíme, co bude dál,“ dodal trenér Dukly Praha Luboš Urban.

Další hlavní zprávy

Sledujte v TV

Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod

Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod

Ještě nemáte naladěný kanál CNN Prima NEWS? Poradíme vám, jak na to. Stanici si můžete naladit po celé České republice i na Slovensku. Zatímco na Slovensku jej poskytují pouze operátoři, v Česku je dostupný i v terestrice. Nově naladíte CNN Prima NEWS u služby 02TV na programové pozici 16. Pokud se Vám program automaticky nenaladil, restartujte prosím Vaše zařízení.

reklama
Za čtvrtek zatím přibylo téměř 7000 nakažených. Celkový počet případů přesáhl 300 tisíc
V klíčových státech Trump dohání Bidena. Průzkumy se ale vyplatí brát s rezervou
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi
Chelsea poklekla, domácí podporu BLM odmítli. Hanba, šili do Krasnodaru fanoušci
reklama
reklama
Kdo je nový ministr Jan Blatný? Odborník a primář, který zakazoval návštěvy dětí

Vláda

Domácí zpravodajství

Babiš: Faltýnkova cesta do Španělska se mi nelíbí a není to dobrý příklad pro lidi
Světový den mrtvice. Ročně postihne až třicet tisíc Čechů, první pomoc je nutná do hodiny
ANKETA: Dodržují Češi zákaz nočního vycházení? Ptali jsme se lidí v centru Prahy
Další články
reklama
reklama