reklama

Koronavirus v Bohemians, Dukle i Spartě. Za všechno nejspíš může večírek

Fotbalový klub Sparta Praha v neděli oznámil, že B-tým přerušuje kvůli výskytu koronaviru v mužstvu přípravu na novou sezónu. V pondělí se k ní připojily další dva kluby z hlavního města, Dukla a Bohemians 1905. Také u nich se jedná o hráče rezervních nebo mládežnických celků.

reklama

„Sparťanský B-tým přerušil přípravu na sezonu z důvodu výskytu onemocnění COVID-19 v týmu. Mužstvo bude následujících 14 dní z rozhodnutí vedení v karanténě a ruší soustředění v Písku. Další režim přípravy budeme koordinovat se zástupci hygienické stanice,“ uvedli zástupci Sparty na svých oficiálních webových stránkách.

Za všechno prý může dívka

Podle serveru Aktuálně.cz se nákaza mezi mladými fotbalisty rozšířila během večírku v jednom z pražských klubů. Hráči ze všech zasažených týmů tam měli údajně přijít do styku s jednou nakaženou dívkou.

K tématu

Podle oficiálních stránek Bohemians 1905 musel přípravu na nadcházející ročník zrušit pouze rezervní celek hrající třetí nejvyšší tuzemskou soutěž. „B-tým neodehraje páteční přípravné utkání se Znojmem. Tato situace nijak neovlivňuje A-tým Bohemians. Hráči jsou v tuto chvíli na dovolené a ke startu přípravy na nový ročník Fortuna ligy se sejdou 27. července,“ píše se na klubovém webu.

Ani ve Spartě by se nákaza neměla dostat mezi hráče prvního mužstva, které bude v příští sezoně obhajovat třetí místo v první lize a triumf v domácím MOL Cupu. „A-tým se poprvé sejde v pátek. Rezerva měla v příštím týdnu odcestovat na devítidenní soustředění v Písku, které se ruší. Neodehrají se ani přípravné zápasy proti Jablonci B, Olešníku a Písku,“ uvádí se v prohlášení na stránkách Sparty.

Dukla posílá do karantény mládež

Jiná situace je v Dukle Praha. Zástupci klubu oznámili, že do karantény musela zamířit tři mládežnická družstva. „Přípravu na nový ročník jsme zahájili 8. července. Jeli jsme podle plánu, o víkendu jsme absolvovali přípravný zápas s Táborskem. V týmu U19 se však objevil hráč pozitivní na koronavirus a všechny tři kategorie U17, U18 a U19 jsme poslali do karantény. Plánovaný turnaj v Blšanech byl odložen," vysvětlil trenér rezervy Dukly Luboš Urban pro server Aktuálně.cz.

Urban doplnil, že po zjištění účasti jeho svěřenců na akci v pražském klubu okamžitě zrušil pondělní a úterní tréninky. „Nařídili jsme plošné testování mezi týmy. Až po výsledcích uvidíme, co bude dál,“ dodal trenér Dukly Praha Luboš Urban.

Další hlavní zprávy

Zdravotnictví

Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Nemocnice bijí na poplach. Téměř ve všech krajích je situace nejvážnější za celou dobu pandemie. Aktuálně leží v nemocnici s covidem 8162 pacientů a z toho 1661 v těžkém stavu. Podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka je současná situace v nemocnicích mimořádně vážná a jejich rezervní kapacita je nejnižší od začátku pandemie. Ptali jsme se i přímo jednotlivých nemocnic a přinášíme vám jejich výpovědi o denní realitě.

360°

Pirk: Vyléčení z covidu mohou mít lepší imunitu než očkovaní. Berme ohled na protilátky

Pirk: Vyléčení z covidu mohou mít lepší imunitu než očkovaní. Berme ohled na protilátky

Lidé, kteří koronavirus prodělali, mohou mít lepší imunitu než očkovaní, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové kardiochirurg z IKEM Jan Pirk. I když je příznivcem očkování, podle něj by se například u cestování měl brát ohled i na míru protilátek v těle. Biochemik Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR Jan Konvalinka pak v pořadu uvedl, že když vakcinaci „nezvoráme“, do léta by měly být proočkované ohrožené skupiny Čechů a situace bude lepší.

Miliardář Sehnal se nechal přednostně naočkovat. Přemluvili mě moji zubaři, hájí se
Sputnik V nabírá směr Česko, v Rusku ale příliš neletí. Lidé se už covidu nebojí
Sledujte ŽIVĚ: Poslanci projednají stavbu bloku v Dukovanech či pět týdnů dovolené
Zázrak jménem kanabidiol? Pomáhá při depresích i rakovině, tvrdí Stabla
reklama
reklama
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

Vláda

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
EU nám říká, jak má být zahnutý banán, ale definici úmrtí na covid neznáme, míní Pirk
Další články
reklama
reklama