reklama

Koronavirus v Bohemians, Dukle i Spartě. Za všechno nejspíš může večírek

Fotbalový klub Sparta Praha v neděli oznámil, že B-tým přerušuje kvůli výskytu koronaviru v mužstvu přípravu na novou sezónu. V pondělí se k ní připojily další dva kluby z hlavního města, Dukla a Bohemians 1905. Také u nich se jedná o hráče rezervních nebo mládežnických celků.

reklama

„Sparťanský B-tým přerušil přípravu na sezonu z důvodu výskytu onemocnění COVID-19 v týmu. Mužstvo bude následujících 14 dní z rozhodnutí vedení v karanténě a ruší soustředění v Písku. Další režim přípravy budeme koordinovat se zástupci hygienické stanice,“ uvedli zástupci Sparty na svých oficiálních webových stránkách.

Za všechno prý může dívka

Podle serveru Aktuálně.cz se nákaza mezi mladými fotbalisty rozšířila během večírku v jednom z pražských klubů. Hráči ze všech zasažených týmů tam měli údajně přijít do styku s jednou nakaženou dívkou.

Podle oficiálních stránek Bohemians 1905 musel přípravu na nadcházející ročník zrušit pouze rezervní celek hrající třetí nejvyšší tuzemskou soutěž. „B-tým neodehraje páteční přípravné utkání se Znojmem. Tato situace nijak neovlivňuje A-tým Bohemians. Hráči jsou v tuto chvíli na dovolené a ke startu přípravy na nový ročník Fortuna ligy se sejdou 27. července,“ píše se na klubovém webu.

Ani ve Spartě by se nákaza neměla dostat mezi hráče prvního mužstva, které bude v příští sezoně obhajovat třetí místo v první lize a triumf v domácím MOL Cupu. „A-tým se poprvé sejde v pátek. Rezerva měla v příštím týdnu odcestovat na devítidenní soustředění v Písku, které se ruší. Neodehrají se ani přípravné zápasy proti Jablonci B, Olešníku a Písku,“ uvádí se v prohlášení na stránkách Sparty.

Dukla posílá do karantény mládež

Jiná situace je v Dukle Praha. Zástupci klubu oznámili, že do karantény musela zamířit tři mládežnická družstva. „Přípravu na nový ročník jsme zahájili 8. července. Jeli jsme podle plánu, o víkendu jsme absolvovali přípravný zápas s Táborskem. V týmu U19 se však objevil hráč pozitivní na koronavirus a všechny tři kategorie U17, U18 a U19 jsme poslali do karantény. Plánovaný turnaj v Blšanech byl odložen," vysvětlil trenér rezervy Dukly Luboš Urban pro server Aktuálně.cz.

Urban doplnil, že po zjištění účasti jeho svěřenců na akci v pražském klubu okamžitě zrušil pondělní a úterní tréninky. „Nařídili jsme plošné testování mezi týmy. Až po výsledcích uvidíme, co bude dál,“ dodal trenér Dukly Praha Luboš Urban.

Tagy:

Hlavní zprávy

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost
Politika

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros
Tenis

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros

Loni Novak Djokovič vyhrál Australian Open a při další grandslamové zastávce v Paříži si přivlastnil Pohár mušketýrů. Jisté je, že letos v australském Melbourne trůn přenechá někomu jinému. A zdá se, že ani na Roland Garros nebude mít možnost obhajovat titul z roku 2021. Francie totiž zpřísnila protikoronavirová opatření, kvůli kterým neočkovaní nemohou prakticky nic.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama

Domácí zpravodajství

Šinkora: Komu je blbě, ať zůstane doma. Omikron napadne všechny, testování bych zrušil

V pondělí začala platit nová protiepidemická opatření, kterými chce vláda premiéra Petra Fialy (ODS) čelit přítomnosti covidové varianty omikron. Mimo jiné se vrací povinné plošné testování v zaměstnáních. To kritizují někteří odborníci včetně biochemika Zdeňka Hostomského či imunologa Jiřího Šinkory. Podle něj testování nemá smysl, protože omikron infikuje celou populaci tak jako tak.

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

reklama