CNN Prima News příprava

příprava

Výpis příspěvků ke štítku „příprava“

Lidi v Ostravě vyděsil medvěd u zastávky. Trénujeme tak řidiče, vysvětlil dopravní podnik

Pozor, po městě se potuluje medvěd. Takové varování s fotkou statného huňáče poblíž tramvajové zastávky, si teď mezi sebou přeposílají lidé v Ostravě. Kolující snímek tam vyvolal velké pozdvižení. A tak redakce CNN Prima NEWS pátrala, jak to s nebezpečnou šelmou doopravdy je. A dopátrala se: Za medvědem stojí dopravní podnik, ze zvířete ale opravdu nikdo strach mít nemusí.

Těžká maturita z matematiky? Ke zvládnutí zkoušky stačí učivo ze základní školy, říká expert

Didaktické testy z matematiky nebyly oproti minulým ročníkům náročnější. Na požadovanou úroveň sedmnácti bodů by se měl dostat průměrný žák základní školy. Redakci CNN Prima NEWS to sdělil místopředseda Společnosti učitelů matematiky Eduard Fuchs. Exministr školství Robert Plaga dodal, že na zkoušky se dá připravit, nevýhody však vidí u jednotných přijímaček.

Britské hvězdy odmítly zahrát na korunovaci Karla III. Organizátoři musí lovit i v zámoří

S tím, jak se korunovace blíží, se nic nesmí nechat náhodě – ani hudební výběr. Na seznamu vystupujících jsou světové hvězdy, některé ale účast odmítly. Jde například o Eltona Johna nebo Eda Sheerana. Král Karel III. s manželkou před slavnostním ceremoniálem, který je naplánován na 6. května, navíc překvapili například i organizátory Eurovize, jež se letos vysílá právě z Británie.

Yemiho před vesmírnou misí čeká náročný výcvik. Expert popsal, z čeho všeho se skládá

Už příští rok by se měl uskutečnit první civilní let kolem Měsíce. Spolu s japonským miliardářem Jusakem Maezawem do vesmíru poletí dalších osm členů posádky, mezi nimiž je také český umělec a choreograf Yemi A.D. O dopravu se postará raketa Starship vyvíjená společností SpaceX Elona Muska. O přípravě pasažérů letu promluvil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS populizátor kosmonautiky Dušan Majer.

Čeští hokejisté ovládli Švédské hry. Triumf dokonali vítězstvím nad Švýcary

Čeští hokejisté porazili na Švédských hrách ve Stockholmu Švýcarsko 3:0 a ovládli turnaj Euro Hockey Tour bez ztráty bodu. Góly dali ve třetí třetině obránce Tomáš Kundrátek a útočníci Petr Holík s Jakubem Vránou, který zamířil v power play do prázdné branky. Ve svém druhém reprezentačním startu vychytal čisté konto brankář Karel Vejmelka. Tým kouče Kariho Jalonena navázal po týdnu na triumf na Českých hrách v Ostravě.