CNN Prima News koště

koště

Výpis příspěvků ke štítku „koště“

Čeští mudlové propadli famfrpálu. Vedou si v něm skvěle

Je to směs rugby, házené a basketbalu, ve které se snažíte prohodit míč obručí, přičemž mezi nohama stále svíráte tyč imitující koště.To je famfrpál. Hra kouzelnických učňů ze ságy o Harrym Potterovi, která se z knihy a filmového plátna postupně přesunula i na běžná hřiště. Mezi české famfrpálové špičky zavítal kolega Pepa Kolina.

Po ženě plival, pak ji hodil do kolejiště metra. Ta ho na oplátku přetáhla koštětem

Cestující newyorského metra jsou zvyklí na ledacos. Děsivý útok z minulého týdne v jedné z brooklynských stanic ale překvapil i mnohé z nich. Smyslu zbavený muž bez váhání brutálně shodil mladou ženu do kolejiště. Osmadvacetiletá žena se ale agresorem zastrašit nenechala a poté, co vylezla zpět na perón, ho praštila koštětem. O případu informoval deník The New York Post.

Podivné vánoční tradice ve světě: Kálející poleno nebo pavučiny na stromečku

Rozkrajování jablek, pouštění lodiček ze skořápek ořechů nebo čtení obrázků z roztaveného olova. To jsou některé typicky české vánoční zvyky, jež ale mohou připadat cizincům poněkud zvláštní. Stejně tak by asi mnozí z nás pozvedli obočí nad vyprávěním o schovávání koštěte nebo kálejícím polenu. Jenže křesťané žijí takřka po celém světě a praktikují různé vánoční zvyky. Podívejme se na ty nejpodivnější z nich.

VIDEO: Také v České republice se konalo mistrovství ve famfrpálu!

Pokud jste fanoušci známého čaroděje Harryho Pottera, tak jistě dobře víte, co je to famfrpál. Možná ale nevíte, že tento fiktivní sport z knih, který se hraje na létajících košťatech, má od roku 2005 i svou reálnou, tzv. „mudlovskou“ verzi a že lze něco takového ve skutečnosti napodobit. Místo létání ovšem hráči běhají a místo košťat mají mezi nohama plastovou tyč.