reklama

Zlodějské duo se vydalo vykrást do zoo v Hluboké prázdnou pokladnu

Policisté pátrají po dvojici zlodějů, kteří se pokusili krást v zoologické zahradě v Hlubové nad Vltavou. Muži chtěli vykrást peníze z pokladny. Ta je však vzhledem k vládním opatřením a uzavření všech zoo několik týdnů bez tržeb. To ale podle policie nebyl jediný nesmyslný krok zlodějského dua.

reklama

K incidentu došlo 11. ledna po čtvrté hodině odpoledne. „Mladíci se v zoo procházeli několik minut, neprohlíželi si výběhy ani zvířata, ale pravděpodobně vyhlíželi, co ukrást. Jak jinak si pracovníci zoo mají vysvětlit, že rozbili tubus, do kterého návštěvníci odhazují staré a nefunkční mobilní telefony. Možná si i nějakou tu Nokii 3310 vzali,“ sdělil policejní mluvčí Jiří Matzner.

Násada od koštěte

Do poklady se pokusili vloupat pomocí násady od koštěte. „Plastové okno koštěti odolalo. Vzali kámen a okno po několika pokusech rozbili. V prázdné pokladně nebylo co vzít, a tak ze zoologické utekli, a to ještě před příjezdem bezpečnostní služby. Tak si možná ze svého lupu odnesli jen ty nefunkční telefony,“ uvedl Matzner.

Zloději způsobili škodu ve výši zhruba dvou desítek tisíc korun. Pokladna se totiž bude muset opravit. Policie na zloděje apeluje, aby se přihlásili sami. Pokud jste mladíky poznali, obraťte se na linku 158.

K tématu

Další hlavní zprávy

Partie

Hrozí další vlna. Zachytili jsme 56 mutací z ciziny, varuje Arenberger

Hrozí další vlna. Zachytili jsme 56 mutací z ciziny, varuje Arenberger

Začneme s masivním vyhodnocováním vzorků odebraných pacientům, kteří jsou pozitivní na covid, abychom odhalili nové mutace koronaviru. Oznámil to ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Mělo by k tomu dojít nejpozději od příštího týdne. Za posledních 14 dní bylo totiž podle ministra zachyceno 56 různých mutací.

Jeden nešťastný pohyb a malér byl na světě. Provod si poranil koleno, přijde o EURO?
Turboočkování funguje skvěle. V pondělí umožníme registraci lidí 45+, slibuje Babiš
„Satanští vojáci“ míří na misi do země kanibalů. Mají zklidnit indonéské separatisty
reklama
reklama
Schillerová: Hamáček by měl rezignovat, pokud se prokáže, že o cestě do Moskvy lhal

Partie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama