Koupel ve vaně se proměnila v 19hodinové utrpení. Pomoc přišla v poslední chvíli

Muž byl ve vlastní vaně uvězněn 19 hodin. Zdroj: Městská policie Praha
Z nedělní odpolední koupele se pro postaršího muže z bytu v Machuldově ulici v Praze 12 stalo vězení. Kvůli umělému kyčelnímu kloubu se z vany nemohl zvednout, začal proto bouchat na stěnu a volat o pomoc. Ta přišla až po 19 hodinách.
Kolem 16. hodiny odpoledne se muž koupal ve své vaně. Kvůli zdravotním komplikacím se však nemohl postavit a začalo mu docházet, že jediná pomoc by mohla přijít v momentě, kdy začne bouchat na stěnu a volat o pomoc. Hodiny však ubíhaly a pomoc nepřicházela. Muž má navíc předepsané léky na srdce, které byly daleko.
Motala se mu hlava
„V pondělí, hodinu a půl před polednem, operační středisko městské policie přijímá oznámení ze sousedního bytu s žádostí o pomoc,“ uvádí strážníci. Žena, která strážníky přivolala, je ihned pustila do svého bytu a dovedla k místu, odkud bylo volání slyšet. „Bohužel se hlídce nepodařilo navázat žádný kontakt,“ pokračují.
Čtěte také

Strážníci se následně rozhodli obcházet jednotlivé byty, aby lokalizovali místo, ze kterého bylo volání slyšet. „Ze získaných informací nakonec vyšlo najevo, že by volání o pomoc mohlo pocházet z bytu vedlejšího vchodu,“ sdělují strážnici. Z absence léků a dehydratace se 71letému muži motala hlava a tuhly mu svaly. Strážníci tak přišli v nejvyšší čas.
„Komunikace nebyla ideální, ale i přesto byl uvězněný muž schopný popsat svůj zdravotní stav a díky letité zámečnické zkušenosti také poradit, jak se do bytu dostat bez velkých škod,“ doplňují strážnici. Ti následně seniorovi pomohli a přivolali záchranáře.
Společně muže z vany vysvobodili a poté byl převezen do nemocnice. Práce strážníků skončila uzamčením bytu a následným předáním klíčů jeho majiteli.
Čtěte také


V Rusku vám už tleskají, kritizovala Šebelová Rajchla. Šéf PRO ji vinil z dětinské naivity

Nezaměstnanost narostla jen mírně, jak je v září obvyklé. Je to dobré, raduje se Jurečka

Aspirant do čela vnitra: Kdo je šéf hasičů Vlček, který čelil kritice za Hustopeče?

Bezstarostná dovolená začíná dřív, než si myslíte: bez cestovního pojištění se nevyplatí vyrazit

Stanjura o Babišově kritice: Hraničí to s dezinformacemi, chcete rozhazovat peníze lopatami

V Česku otevřel první obchod se ztracenými balíky. Zákazníci v nich dříve našli i zlatou cihlu

Propad pirátských expertů? Voličstvo si přálo změnu, vysvětluje politolog

Prahou se dál šíří žloutenka: Mytí rukou nestačí, viry se drží i na mobilech

Školní výlety i kroužky zdražují, rodiny mají problémy s placením obědů. Jak si říci o pomoc?