reklama

Výhybkář hrdinou. Sekundu před srážkou vysvobodil chlapce, který spadl před rozjetý vlak

Obrovské štěstí měl teprve šestiletý chlapec, o jehož životě rozhodla jediná sekunda. Dítě táhlo svou matku co nejblíže ke kolejišti, pak ale zavrávoralo a spadlo do něj. Jeho matka od nástupiště, kam se řítil vlak, ustoupila, pomoci mu sama nemohla. Duchapřítomný výhybkář však riskoval vlastní život a pro chlapce skočil. Z 30letého Inda je nyní hvězda.

reklama

Byl to jen okamžik, ale rozhodující. Chlapec na stanici Vangani v Bombaji neudržel rovnováhu a spadl do kolejiště. Jeho matka od něj začala odcházet, sama mu pomoci nemohla. Je nevidomá, a i přesto, že věděla, co se s jejím synem stalo, nemohla pro něj skočit.

Z ničeho nic se však v záběru kamery, která na místo mířila, objevil muž běžící po kolejích. Chlapce vzal a vyhodil ho na nástupiště, kam posléze vyskočil i sám. Jen vteřinu poté se po kolejích prohnal vlak.

Záchranářem je Mayur Shelke, třicetiletý výhybkář. „Viděl jsem, jak tam to dítě spadlo, i vlak řítící se přímo na něj. Kdybych nezasáhl, nemohl to přežít,“ konstatoval. Nebyl prý čas přemýšlet, prostě vyrazil. V práci mu za jeho čin připravili slavobránu a má slíbené vyznamenání za lidskost.

K tématu

Další hlavní zprávy

Cestování

PŘEHLEDNĚ: Co budete potřebovat, abyste v létě mohli cestovat. Kdy bude covid pas?

PŘEHLEDNĚ: Co budete potřebovat, abyste v létě mohli cestovat. Kdy bude covid pas?

Cestování v letošním létě získává konkrétnější obrysy. Od června začne fungovat národní aplikace, která bude potvrzovat neifekčnost jedince a od července by se měla propojit s celoevropským covid pasem. V zásadě musí člověk splňovat jednu ze tří podmínek – očkování, test nebo prodělání covidu v určité lhůtě. Jak tedy bude cestování v příštích měsících vypadat?

Recept na covid: Česko mělo celoplošně testovat dřív, Dánsko díky tomu nemoc zkrotilo
Cestování do okolních zemí bude očkovaným umožněno už v sobotu, potvrdil Kulhánek
reklama
reklama
Bartoš: Názory na migraci a Evropskou unii už jsem změnil. Byla to mladická rebelie

Rozhovor

Domácí zpravodajství

Benešová šla za hranu, zní z opozice po konci Zemana. Vystrčil mluví o ohrožení svobody
Pepson Snětivý: Karel IV. byl největší osobností našich dějin. Z Prahy chtěl nový Řím
Po vyléčení z covidu si bude možné zajít do hospody půl roku bez očkování či testu
Další články
reklama
reklama