reklama

Berete si děti jako rukojmí, obvinil Baxa komunisty. Ti možná nepodpoří nouzový stav

V poslaneckém klubu KSČM panuje tendence, že nepodpoříme nouzový stav, řekl v pořadu Partie na CNN Prima NEWS poslanec komunistů Pavel Kováčik. Nouzový stav naposledy Poslanecká sněmovna schválila do 14. února. Podle Kováčika vláda nesplnila některé podmínky KSČM. Poslanec ODS Martin Baxa se ale proti Kováčikovi ohradil s tím, že komunisté mají vždy nějaké požadavky, ale když premiér Andrej Babiš (ANO) dupne, oni ustoupí.

reklama

„My jsme požadovali, aby došlo k legalizaci toho, co se na horách děje. Majitelé jsou připraveni, aby dodrželi všechna opatření proti šíření covidu. Myslím si, že skiareály se otevřít měly. O podpoře nouzového stavu se budeme bavit v poslaneckém klubu, ale řekl bych, že tendence nepodpořit nouzový stav je velmi silná,“ řekl Kováčik v Partii.

Majitelé skiareálů nemohou lidi vyhánět

Na Kováčika reagoval poslanec Jan Řehounek (ANO): „Shodneme se na tom, že to, co se děje na horách, není ideální. Není vymahatelnost, aby provozovatelé lidi vyhnali. Všichni si doufám uvědomujeme, že pokud nouzový stav nebude prodloužen, tak nebude možné aplikovat opatření, o kterých se bavíme,“ podotkl.

Podle Řehounka je potřeba se podívat na situaci z března nebo dubna, kdy vláda rozhodla o restrikcích bez nouzového stavu, ale vše se nakonec muselo řešit soudní cestou a jeho zavedením.

Baxa: Komunisté si berou děti jako rukojmí

Poslanec ODS Martin Baxa se opřel do Kováčika zejména kvůli tomu, že komunisté vůbec vládu podporují. „Vláda Andreje Babiše už tři a půl roku stojí na vaší podpoře a máte zásluhu na tom, že tato vláda v Česku funguje. Vždy řeknete, že máte nějaké podmínky, ale pan premiér zadupe, vy ustoupíte – a jedete dál,“ řekl Baxa.

Vadí mu také, že se komunisté najednou opírají o argumenty, které dříve nepoužívali. „Pane Kováčiku, nikdy jsem u vás neslyšel diskuzi ohledně školství. Berete si děti jako rukojmí ve vyjednávání s premiérem,“ prohlásil Baxa. Jenže Kováčik po sobě prý dupat nenechá a pokud komunisté nouzový stav nepodpoří, bude podle něj hlavní zodpovědnost ohledně dalších opatření na opozici.

Proti podpoře nouzového stavu je také předseda SPD Tomio Okamura, jehož strana v hlasování o prodloužení nouzového stavu zatím ani jednou vládě nepomohla. „Vláda odmítá přijmout novelu zákona o veřejném zdraví. Je tu záměr vyhlašovat nouzový stav pořád dokola,“ řekl Okamura.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kompletní seznam vyznamenaných: Zeman ocenil Bohdalovou, Krpálka i zesnulého Kellnera
Zprávy

Kompletní seznam vyznamenaných: Zeman ocenil Bohdalovou, Krpálka i zesnulého Kellnera

Kancelář prezidenta republiky zveřejnila seznam jmen, která 1. ledna obdrží státní vyznamenání. Mezi oceněnými jsou herečka Jiřina Bohdalová, zesnulý miliardář Petr Kellner, kosmonaut Vladimír Remek, ale i psychiatr Jan Cimický, sportovní manažer Miroslav Černošek, judista Lukáš Krpálek a hudební skladatel Karel Vágner. Původním datem pro předání byl jako tradičně 28. říjen, termín se však kvůli hospitalizaci Miloše Zemana o několik měsíců posunul.

Ostravští experti našli protilátky u seniorů i dlouho po vakcinaci. Kraj bojuje s nedůvěrou

I velmi dlouho po očkování přetrvávají u seniorů protilátky proti covidu. A ti, kteří ho prodělali, mají imunitu proti nemoci ještě silnější. Potvrdila to studie Zdravotního ústavu v Ostravě. Ta konkrétně zjistila, že silné protilátky mají senioři i po osmi měsících od očkování. Mnozí se ale stále očkovat zdráhají, a to zejména v Moravskoslezském kraji.

Zeman oceňuje své nejbližší. Nejvíc přes čáru byli Toman a Čuba, shodli se experti

Prezident Miloš Zeman často vyznamenává osoby, které mu jsou blízké, a dělá to častěji než jeho předchůdci Havel a Klaus. Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS ke 103. výročí vzniku Československa se na tom shodli historik Jaroslav Šebek a analytik týdeníku Euro Petr Fischer. Oba zároveň připomněli, kterak Zeman udělil medaili Za zásluhy Miroslavu Tomanovi staršímu či Františku Čubovi. Jejich vyznamenání bylo podle expertů už za hranou.

reklama

Domácí zpravodajství

Unikátní hrdina tří odbojů. Bojoval s císařem i nacisty, komunisti ho popravili

Lepšího hrdinu pro oslavy 28. října si snad ani nelze představit. „Příběh Petra Křivky je fascinující. Na konci první světové války bojoval za samostatné Československo. Posléze šel proti nacistům a ve Velké Británii dokonce patřil k vojenskému oddílu ochranky exilového prezidenta Edvarda Beneše,“ vypráví pro CNN Prima NEWS badatel a spisovatel Luděk Navara. Třetí odboj proti komunismu se ovšem Křivkovi stal osudný, v roce 1951 ho totalitní režim Klementa Gottwalda nechal popravit.

Klaus: 28. říjen je v ohrožení. Noví ideologové infikovali děti, hanobí naše vítězství

Exprezident Václav Klaus ve svém proslovu u příležitosti výročí samostatného Československa zmínil obavy nad možnou vládou koalic Spolu a PirSTAN. Podle něj nebude čelit tendencím, které do České republiky proudí ze Západu. „Vítězové voleb nepřesvědčivě mluví o změně, kterou chtějí přinést. Nemluví o oněch nebezpečných trendech a nemají odvahu se jim postavit, ale chtějí se jim podvolit,“ řekl.

reklama