reklama

Berete si děti jako rukojmí, obvinil Baxa komunisty. Ti možná nepodpoří nouzový stav

V poslaneckém klubu KSČM panuje tendence, že nepodpoříme nouzový stav, řekl v pořadu Partie na CNN Prima NEWS poslanec komunistů Pavel Kováčik. Nouzový stav naposledy Poslanecká sněmovna schválila do 14. února. Podle Kováčika vláda nesplnila některé podmínky KSČM. Poslanec ODS Martin Baxa se ale proti Kováčikovi ohradil s tím, že komunisté mají vždy nějaké požadavky, ale když premiér Andrej Babiš (ANO) dupne, oni ustoupí.

reklama

„My jsme požadovali, aby došlo k legalizaci toho, co se na horách děje. Majitelé jsou připraveni, aby dodrželi všechna opatření proti šíření covidu. Myslím si, že skiareály se otevřít měly. O podpoře nouzového stavu se budeme bavit v poslaneckém klubu, ale řekl bych, že tendence nepodpořit nouzový stav je velmi silná,“ řekl Kováčik v Partii.

Majitelé skiareálů nemohou lidi vyhánět

Na Kováčika reagoval poslanec Jan Řehounek (ANO): „Shodneme se na tom, že to, co se děje na horách, není ideální. Není vymahatelnost, aby provozovatelé lidi vyhnali. Všichni si doufám uvědomujeme, že pokud nouzový stav nebude prodloužen, tak nebude možné aplikovat opatření, o kterých se bavíme,“ podotkl.

Podle Řehounka je potřeba se podívat na situaci z března nebo dubna, kdy vláda rozhodla o restrikcích bez nouzového stavu, ale vše se nakonec muselo řešit soudní cestou a jeho zavedením.

Baxa: Komunisté si berou děti jako rukojmí

Poslanec ODS Martin Baxa se opřel do Kováčika zejména kvůli tomu, že komunisté vůbec vládu podporují. „Vláda Andreje Babiše už tři a půl roku stojí na vaší podpoře a máte zásluhu na tom, že tato vláda v Česku funguje. Vždy řeknete, že máte nějaké podmínky, ale pan premiér zadupe, vy ustoupíte – a jedete dál,“ řekl Baxa.

Vadí mu také, že se komunisté najednou opírají o argumenty, které dříve nepoužívali. „Pane Kováčiku, nikdy jsem u vás neslyšel diskuzi ohledně školství. Berete si děti jako rukojmí ve vyjednávání s premiérem,“ prohlásil Baxa. Jenže Kováčik po sobě prý dupat nenechá a pokud komunisté nouzový stav nepodpoří, bude podle něj hlavní zodpovědnost ohledně dalších opatření na opozici.

Proti podpoře nouzového stavu je také předseda SPD Tomio Okamura, jehož strana v hlasování o prodloužení nouzového stavu zatím ani jednou vládě nepomohla. „Vláda odmítá přijmout novelu zákona o veřejném zdraví. Je tu záměr vyhlašovat nouzový stav pořád dokola,“ řekl Okamura.

K tématu

Tagy: nouzový stav ODS KSČM Partie Terezie Tománkové Martin Baxa Pavel Kováčik

Další hlavní zprávy

Německo

Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly

Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly

Až osm a půl milionu respirátorů FFP2 v Německu od třinácti dodavatelů nechrání proti koronaviru tak, jak by měly. Vyplývá to z testů společnosti Dekra, která se specializuje na kontrolu a certifikaci výrobků. Podle ní standardně používané testy pro respirátory nejsou vyvinuté na sledování jejich odolnosti vůči virům, ale soustředí se na to, zda splňují podmínky týkající se bezpečnosti práce.

Na Velikonoce bychom měli zavřít ekonomiku. Získáme 10 dní klidu, říká Levínský
Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Vláda žene zoufalé lidi do náruče extrémistů. Rozvrat státu pokračuje

Názory

Domácí zpravodajství

Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Poprask na Lvech: Herci pod palbou kritiky za pokuřování bez respirátorů
Richterová: Premiér jen přispívá k chaosu. Vždy vypustí balónek a sleduje reakci lidí
Další články
reklama
reklama