CNN Prima News Martin Baxa

Martin Baxa

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Baxa“

Petr Fiala se znovu stal předsedou ODS. Novou místopředsedkyní je Eva Decroix

Premiér Petr Fiala se znovu stal předsedou ODS. Delegáti na kongresu strany ho na další dva roky zvolili 424 hlasy z 481 platných lístků. Předseda vlády poté členům ODS poděkoval a uvedl, že ho stále čeká velká práce ve vládě. Pokud svůj mandát dokončí, tak povede stranu déle než zakladatel ODS Václav Klaus. Pozici obhájil i 1. místopředseda strany Zbyněk Stanjura.

Babiš žongluje se slovy i postoji, tvrdí Baxa. Poslanci ANO se ministra snažili nachytat

Šéfa hnutí ANO Andreje Babiše považuji za člověka, který nemá pevné názory a žongluje se slovy i postoji způsobem, který není dobrý. V pořadu Co na to ministr na CNN Prima NEWS to uvedl šéf resortu kultury Martin Baxa (ODS). Reagoval tak na mimořádné zasedání Sněmovny, které se věnuje bezpečnosti a bylo vyvolané expremiérovým e-mailem týkajícím se šéfa diplomacie Jana Lipavského (Piráti). Přiznal, že se ho poslanci ANO snažili během jeho výstupu ve Sněmovně „nachytat“.

Král soundtracků bojuje s nemocí i skládáním hudby. V Praze uspořádá speciální koncert

Autor hudby k filmu Pollock či legendárních seriálů Můj přítel Monk a House of Cards vystoupí na koncertě Spectacular Music of Hollywood 18. dubna 2024 v pražském Obecním domě. Jeff Beal, který spolupracuje s režiséry, jako jsou David Fincher, Ed Harris a Oliver Stone, představí na koncertě suitu z filmu Can You Hear Me?, se kterou vyhrál v loni na festivalu v Cannes cenu za nejlepší soundtrack. Na koncertě zazní také skladby z filmů Iron Man 2, Star Wars a Největší showman, které oddirigují jejich tvůrci.

Ať ministr tu bábu odvolá, hřímal Babiš ve Sněmovně. Ukázka hulvátství, reagoval Rakušan

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se během středečního několikahodinového projevu ve Sněmovně ostře pustil do vládní koalice. Vystoupení, které se tématu projednávané korespondenční volby týkalo spíše okrajově, se neobešlo bez osobních výpadů. Kdy odvoláte tu bábu z Národní galerie? ptal se expremiér ministra kultury Martina Baxy (ODS). Ukázka hulvátství, reagoval vicepremiér Vít Rakušan (STAN). Babiš se vzápětí za svůj výrok omluvil.

Ministr Baxa: Ceny energií už nebudou jako před krizí. Sklárny mi je líto, mám její skleničky

Ceny energií klesají, ale stále jsou vysoké. Už se nevrátíme na úroveň před krizí, uznal ministr kultury Martin Baxa (ODS) ve vysílání CNN Prima NEWS. Podotkl, že se to týká celé Evropy i zbytku světa. Vládní pomoc v podobě 3,5 miliardy korun pro energeticky náročné firmy označil za adekvátní řešení, plošná opatření podle něj nemají opodstatnění. Na konto vyhlášené Sklárny Květná podotkl, že ho mrzí její plánované ukončení provozu. „Bylo mi to velmi líto. S manželkou jsme si v létě pořídili skleničky právě z Květné a netušili jsme, jak sklárna dopadne,“ dodal šéf resortu kultury v pořadu Co na to ministr.

Nové koncesionářské poplatky pro firmy? Jenom další tahání peněz, zlobí se podnikatelé

Podnikatelům se hrubě nelíbí nově navržená pravidla pro platby koncesionářských poplatků. Podle ministerstva kultury by měly společnosti odvádět peníze veřejnoprávním médiím podle počtu zaměstnanců. Podniky namítají, že jejich zaměstnanci už jednou poplatek zaplatili, a nechápou, proč musejí i ony. Změna vadí i malým podnikatelům, s nimiž o návrhu nikdo nediskutoval.

Zvyšování poplatků poškodí celý mediální trh. Nikdo s námi nediskutoval, říká ředitel Primy

Navržená velká mediální novela ministerstva kultury zásadně poškodí komerční mediální trh. Během tiskové konference, na níž vystoupili představitelé větších mediálních domů i menších vydavatelství, to řekl generální ředitel FTV Prima Marek Singer. Předmětem kritiky je vládní plán, který počítá s výrazným navýšením koncesionářských poplatků. A zároveň to, že ministerstvo kultury s mediálními domy novelu nediskutovalo. Soukromý sektor proto žádá po šéfovi resortu kultury Martinu Baxovi (ODS) odbornou debatu o roli veřejné služby. Podle ministra je finální návrh výsledkem zhruba roční práce v koalici.

Sledujte brífink k mediální novele. Co na Baxův návrh říkají soukromé televize?

Jsme znepokojeni rozpínáním veřejnoprávních médií na internetu. Ve svém hlášení to uvedli zástupci Asociace online vydavatelů (AOV). Ti se obávají návrhu „velké mediální novely“, který v září představil ministr kultury Martin Baxa (ODS). V úterý dopoledne se uskuteční tisková konference, na níž kromě AOV vystoupí také představitelé soukromých televizí a velkých vydavatelství. Svůj postoj ke zmíněné novele zákona představí i generální ředitel FTV Prima Marek Singer. Brífink můžete sledovat od 11:30 v tomto článku.

Stát dotoval akci radikálních feministek: Na knihu Zrušte rodinu přispěl 160 tisíci korunami

Zrušte rodinu. Tak zní název semináře, který se konal v Praze u příležitosti křtu stejnojmenné knihy. Rozruch zejména na sociálních sítích vyvolal fakt, že kontroverzní akce získala podporu z veřejných peněz, například od ministerstva kultury. Vláda se přitom ve svém programovém prohlášení naopak hlásí k podpoře rodiny. Třeba poslanec Patrik Nacher (za ANO) chce kvůli tomu ve sněmovně interpelovat ministra kultury Martina Baxu (ODS).

Destrukce mediální rovnováhy. Komerční TV se ohradily proti růstu koncesionářských poplatků

Asociace komerčních televizí nesouhlasí se změnami, které v takzvané velké mediální novele představil ministr kultury Martin Baxa (ODS). Stanice ve svém stanovisku varují, že navýšení koncesionářských poplatků pro Českou televizi a Český rozhlas by vedlo k narušení trhu a ohrozilo by mediální pluralitu. Tvrdí, že navzdory vyjádření ministerstva s nimi neproběhly avizované konzultace. Dále upozorňují, že nebylo dostatečně definováno, na co mají být nové finance použity. CNN Prima NEWS vám přináší stanovisko asociace v jeho původním znění.