reklama
CNN Prima News Martin Baxa

Martin Baxa

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Baxa“

Ministr Baxa položil funkci primátora Plzně. Nástupcem je dosavadní náměstek Šindelář

17. ledna 2022 11:16

Novým primátorem Plzně se v pondělí stal jednačtyřicetiletý dosavadní technický náměstek Pavel Šindelář (ODS). Primátora volili zastupitelé poté, co předtím na funkci rezignoval dosavadní primátor, ministr kultury Martin Baxa (ODS). Podle koaliční dohody post v čele čtvrtého největšího města v Česku připadá ODS. Šindelář byl jediným navrženým kandidátem. V tajné volbě dostal 33 z 37 hlasů.

Ví vil sí. Nejméně pět ministrů nezvládne jednání v angličtině, opřou se o tlumočníky

27. prosince 2021 14:56

Několik členů nové vlády nezvládne vést pracovní jednání v angličtině a bude využívat tlumočníka. Pondělní Hospodářské noviny (HN) napsaly, že nedostatečné jazykové schopnosti má nejméně pět ministrů. Strany současné vládní koalice přitom slibovaly, že do vrcholných funkcí obsadí lidi s výbornou znalostí světových jazyků. Zvláště angličtina a francouzština budou klíčové při blížícím se předsednictví Česka v EU.

Šmarda: Fialova vláda má nevhodné kandidáty. Bartoš je promarněná příležitost

26. listopadu 2021 19:45

V budoucí vládě Petra Fialy (ODS) jsou nevhodní nominanti. V pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS to řekl starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda (ČSSD). Zhodnotil k tomu nominaci šéfa Pirátů Ivana Bartoše na post ministra pro místní rozvoj a digitalizaci. Podle Šmardy by bylo lepší, kdyby na tomto postu byl starosta a člověk se zkušeností z komunální politiky.

PŘEHLEDNĚ: Fiala představí Zemanovi personální složení vlády. Jak bude seznam vypadat?

16. listopadu 2021 09:08

O většině jmen nové vlády Petra Fialy (ODS) už má pětikoalice jasno. Fiala chce kompletní seznam nových členů kabinetu prezidentovi Miloši Zemanovi představit ve středu během návštěvy v Ústřední vojenské nemocnici. Jak by personální zastoupení nakonec mohlo vypadat, shrnula redakce CNN Prima NEWS na základě zákulisních informací.

Baxa: Lidé hlasovali proti rozvratu státu a zbytečně umírajícím. To je „antibabiš“

14. listopadu 2021 14:59

Koalice Spolu a uskupení Pirátů a STAN mělo program antibabiš, kterému ale dala hlas většina Čechů. V nedělní Partii Terezii Tománkové to řekl místopředseda ODS, primátor Plzně a pravděpodobný budoucí ministr kultury Martin Baxa. Ten dále takový program popsal jako boj proti obrovskému zadlužování státu či nefunkčnímu boji proti pandemii koronaviru. Končící vládě premiéra Andreje Babiše (ANO) pak vyčetl, že kvůli jejím krokům podlehly covidu „desítky tisíc lidí“.

Sledujte ZÁZNAM Partie: Velká debata o sílící pandemii i změnách ve vládě

12. listopadu 2021 20:20

Na scénu pomalu přichází nová vláda. Jak bude vypadat slibovaná změna? To bude hlavní téma první poloviny Partie. Pozvání přijali Vladimír Špidla (za ČSSD) a Marian Jurečka (za KDU-ČSL). Ve druhé části se bude konat velká politická diskuse s Olgou Richterovou z Pirátské strany, Janou Mračkovou Vildumetzovou z ANO, Martinem Baxou z ODS a Radkem Rozvoralem z SPD. Nedělní Partii Terezie Tománkové sledujte na CNN Prima NEWS, Primě nebo na webu od 11 hodin.

Vláda neobhajitelně selhala. Školy jsou kvůli sporům ministrů pod tlakem, tvrdí Baxa

21. října 2021 23:15

Poslanec ODS Martin Baxa se tvrdě opřel do plánů z dílny ministerstva zdravotnictví na částečný návrat roušek do školní výuky. Ve vysílání CNN Prima NEWS zdůraznil, že daleko lepší by bylo testování v krajích s nejhorší epidemickou situací. Baxa společně s poslancem za ANO Jiřím Maškem zkritizovali i spory mezi resorty školství a zdravotnictví.

Vláda si s pravidly pro školy dala opět na čas. Roušky bych nezaváděl, říká Baxa

16. srpna 2021 15:36

Učitelé i rodiče stále čekají na finální pravidla, která budou od začátku nového školního roku platit ve školách. V pondělí večer o nich má jednat vláda. Podle místopředsedy ODS Martina Baxy ale přichází pozdě. „Opakuje se stejná situace jako loni o prázdninách,“ uvedl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS s tím, že pravidla budou založena spíše na dojmech a nebudou vycházet z konkrétních dat.

reklama