reklama
CNN Prima News Martin Baxa

Martin Baxa

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Baxa“

Vláda si s pravidly pro školy dala opět na čas. Roušky bych nezaváděl, říká Baxa

Učitelé i rodiče stále čekají na finální pravidla, která budou od začátku nového školního roku platit ve školách. V pondělí večer o nich má jednat vláda. Podle místopředsedy ODS Martina Baxy ale přichází pozdě. „Opakuje se stejná situace jako loni o prázdninách,“ uvedl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS s tím, že pravidla budou založena spíše na dojmech a nebudou vycházet z konkrétních dat.

Politici se pustili do Babiše za výrok k maturitě: Nechceme žít v Agrofertistánu

Premiér Andrej Babiš (ANO) se znovu přimluvil za lehčí, úřednickou maturitu. Neabsolvování řádné zkoušky podle něj není problém a nikdo se při hledání zaměstnání podle Babiše na maturitu stejně neptá. „Zaměstnával jsem 35 tisíc lidí a maturita mě nezajímala,“ uvedl premiér ve videu na Twitteru. Strhl tím na sebe kritiku dalších politiků. Vytýkají mu například, že studenti po zkoušce z dospělosti směřují v drtivé většině na vysoké školy a lepší zaměstnání si bez maturity také jen těžko najdou.

Klaus ml.: Stát nedělá nic, jen zakazuje. Tímto tempem otevřeme školy v červenci

Pokud Sněmovna zablokuje další prodloužení nouzového stavu, budou moci už příští týden otevřít restaurace a obchody. Vláda ale podle Václava Klause ml. (Trikolóra) nemá žádný plán na otevírání škol a hasí problém na poslední chvíli. Prohlásil to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové, kde diskutoval s poslanci Jiřím Maškem (ANO), Leo Luzarem (KSČM) a Martinem Baxou (ODS).

Vláda asi nepočítá s plošným očkováním. Jinak by polní nemocnici nerušila, tvrdí Baxa

Co se zrušenou polní nemocnicí v pražských Letňanech? Místopředseda ODS a primátor Plzně Martin Baxa navrhnul, aby se namísto vyklizení stalo z areálu velké očkovací centrum. Prohlásil to v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Podle poslance vládního hnutí ANO Jana Řehounka je však problém v tom, že stát za pronájem pozemku platí měsíčně miliony korun.

Berete si děti jako rukojmí, obvinil Baxa komunisty. Ti možná nepodpoří nouzový stav

V poslaneckém klubu KSČM panuje tendence, že nepodpoříme nouzový stav, řekl v pořadu Partie na CNN Prima NEWS poslanec komunistů Pavel Kováčik. Nouzový stav naposledy Poslanecká sněmovna schválila do 14. února. Podle Kováčika vláda nesplnila některé podmínky KSČM. Poslanec ODS Martin Baxa se ale proti Kováčikovi ohradil s tím, že komunisté mají vždy nějaké požadavky, ale když premiér Andrej Babiš (ANO) dupne, oni ustoupí.

Skandální selhání Babiše, komentuje opozice okamžité vyčerpání kapacit pro očkování

Za extrémně rychlé vyčerpání kapacit pro očkování pro seniory starší 80 let může premiér Andrej Babiš (ANO). Uvádějí to opoziční politici, kteří předsedu vlády viní za naprosté selhání systému. Od pátečních 8:00 se mohli k očkování zaregistrovat lidé starší 80 let. Zhruba po hodině však vládní web hlásil, že veškeré kapacity už byly vyčerpány a doporučil seniorům kontrolovat dostupnost v průběhu dalších dní.

reklama