reklama

Je polní nemocnice za miliony zmařená investice? Bylo správné ji postavit, tvrdí Plaga

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) připouští, že výstavba polní nemocnice v pražských Letňanech může vypadat jako zmařená investice. Prohlásil to v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Na druhou stranu ji však hájí s tím, že byla připravena pro případ nejvyšší nouze, který naštěstí nenastal. Nemocnice vůbec nebyla využita, přestože její výstavba a fungování na pár měsíců přišly stát na desítky milionů korun. Plagův oponent, šéf hnutí STAN Vít Rakušan, připomněl, co opozice říkala již dříve: že na polní nemocnici stejně není dostatek personálu.

reklama

Šéf resortu školství hájí rozhodnutí vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) vystavět v Letňanech polní nemocnici pro případ, že by došlo na přeplnění nemocnic. A to přesto, že nakonec vůbec nebyla využita a její fungování do konce února, kdy má být sbalena, vyjde stát zhruba na 65 milionů korun. „Bylo to správné rozhodnutí. V té chvíli tu byla situace, kdy jsme všichni doufali, že zaberou opatření a že polní nemocnice nebudou využity,“ prohlásil v pořadu Partie Terezie Tománkové Plaga.

K tématu

Zároveň však připouští, že akce působí jako vyhazování peněz. „Ano, takto to vypadá jako zmařená investice. Druhá věc je, že to byl nouzový systém. Zaplať pánbůh, že nebude potřeba,“ dodal ministr školství.

Vinu nese premiér Babiš

Šéf hnutí STAN Vít Rakušan oponoval, že opozice už v době, kdy probíhala výstavba polní nemocnice, upozorňovala na to, že ji možná nebude mít kdo obsluhovat, protože není dostatek zdravotníků. Největší vinu podle něj za špatnou logistiku nese Babiš. „Jako opozice jsme upozorňovali, že je potřeba zvládnout vše logisticky. Pokud si to na sebe vezme pan premiér a za měsíc se k tomu nehlásí, tak logistika opravdu nefunguje,“ kritizoval Rakušan.

Ten zároveň dodal, že když už byla polní nemocnice postavena, tak by se možná mohla využít kvůli blížící se britské mutaci koronaviru. Ta by podle vyjádření ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) a dalších představitelů zdravotnictví měla časem převážit nad současnou formou viru, přičemž je více nakažlivější a dokonce smrtelnější. „Zdravotníci se bojí britské mutace. Neměli bychom tedy tu polní nemocnici rušit,“ myslí si šéf hnutí STAN.

K tématu

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic

Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic

Pokud třítýdenní lockdown dostatečně nezlepší koronavirovou situaci v Česku, jsou ve hře přísná opatření na Velikonoce. Pro CNN Prima NEWS to v neděli uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj by mohly být restrikce, které platí od pondělí, ještě tvrdší. Babiš zároveň nevyloučil zavření českých hranic, před páteční tiskovou konferencí, na které nová nařízení oznamoval, prý jeho kabinet ne vše správně domyslel.

Andrej Babiš

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika se prý rozplakala po slovech svého muže, že kdosi chtěl zastřelit členy jeho rodiny. Ministerský předseda to uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové CNN Prima NEWS. Premiér v neděli ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že kvůli hrozbě manželku poslal mimo republiku, konkrétně do Dubaje, navzdory doporučením ministerstva zahraničí necestovat. Jeho žena webu Blesk zprávy sdělila, že se kvůli tomu „klepe“ a nic o tom nevěděla.

Zeman: Že covid vychcípá v létě? Ať zrůdní pseudoodborníci typu Pekové zalezou pod zem
Registr očkování se nově otevírá lidem nad sedmdesát let. Prioritu má vyšší věk
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Šmucler: S rouškami se to přehánělo. Zachrání nás očkování seniorů a promořenost
Šéf Senátu: Část mzdy lidí na home office by mohli dostat potřebnější. Musíme se podělit
Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš
Další články
reklama
reklama