Král Karel III. musí do nemocnice kvůli nezhoubnému onemocnění. Hospitalizována byla i Kate

Královskou rodinu trápí zdraví

Král Karel III. se má tento týden dostavit do nemocnice kvůli léčbě zvětšené prostaty, informoval web BBC. V londýnské nemocnici se zotavuje i princezna Kate po blíže neupřesněné operaci v oblasti břicha, oznámil její tým z Kensingtonského paláce. Operace byla podle prohlášení plánovaná a úspěšná.

Buckinghamský palác uvedl, že králův stav není nijak vážný, pouze podstoupí „nápravný zákrok“. Veřejné akce 75letého panovníka tak budou kvůli krátkému období rekonvalescence odloženy, sdělil web BBC.

ČTĚTE TAKÉ: Harry s Meghan před smrtí rozzuřili královnu. Takhle jsem ji ještě neviděl, líčil svědek

Oznámení přišlo krátce poté, co bylo zveřejněno, že princezna z Walesu též prodělala chirurgický zákrok. „Očekává se, že zůstane v nemocnici deset až 14 dní, než se vrátí domů, kde bude její rekonvalescence pokračovat. Na základě aktuálních lékařských doporučení není pravděpodobné, že by se před Velikonoci vrátila k veřejným povinnostem,“ uvádí komuniké.

V nemocnici je princezna od úterý, další podrobnosti o jejím zdravotním stavu její tým neuvedl. Agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaný zdroj z Kensingtonského paláce napsala, že rakovina důvodem hospitalizace není.

Dvaačtyřicetiletá Kate je manželkou prince Williama, dědice britského trůnu, s nímž má tři děti. Britští novináři uvádějí, že svůj program změnil i William, který nebude vykonávat oficiální povinnosti, dokud bude jeho žena hospitalizována.

„Kensingtonský palác bude poskytovat další zprávy o pokroku Její královské Výsosti, pouze když bude možné sdílet významné nové informace,“ dodává prohlášení královské rodiny.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Princ Louis se opět ocitl v centru dění. Video z dobročinné akce rozesmálo celý internet

Tagy: