Krampol skončil po očkování v nemocnici. Bylo mu špatně od žaludku a dostal kapačky

Po druhé dávce vakcíny se mi udělalo blbě, v nemocnici mi dali kapačku a kyslík. Takto popsal svůj stav herec a moderátor Jiří Krampol, který musel být po očkování proti koronaviru převezen do pražské Nemocnice Na Františku. Tam strávil necelé tři dny, momentálně je už ale zdravý a normálně pracuje. Navzdory komplikacím ale vakcínu proti covidu neodsuzuje.

„Přišel jsem z očkování, nic mi nebylo, ale za dvě hodiny jsem cítil, že se mi dělá špatně od žaludku. Bylo mi příšerně blbě,“ popsal pro CNN prima NEWS dvaaosmdesátiletý Krampol. Nepovažuje to ale za nic výjimečného. „Prý to tak má spousta lidí,“ dodal herec.

Očkování potřebuji kvůli špatným průduškám

Kvůli obávám ze zhoršení zdravotního stavu zavolal lékařskou pomoc. „Odvezli mě do Nemocnice Na Františku, kdybych náhodou dostal třeba vysoké horečky. To se naštěstí nestalo. Dali mi kapačky, nějaké minerály a kyslík. Byl sem tam dva dny, třetí mě pustili domů,“ říká Krampol s tím, že všechny testy na koronavirus měl i před převezením do nemocnice negativní.

Vakcínu proti covidu ale rozhodně nezatracuje. „Já jsem starej člověk a musím poslouchat, co mi řekne doktor. Když mi řekne lékař, ke kterému chodím přes 20 let, že to očkování potřebuji kvůli blbým průduškám, tak přece nebudu dělat naschvály, že nechci,“ upozorňuje moderátor pořadu Nikdo není dokonalý.

Krampol ale zároveň rozumí lidem, kteří očkování odmítají, protože je na každém, jak se rozhodne. „Někdo se vakcíny třeba bojí, protože byl nemocný. Já to chápu, ale u sebe jsem věděl, že kvůli těm průduškám potřebuji hlavně imunitu,“ vysvětluje Krampol. V současnosti už je ale v pořádku. „Ve čtvrtek jsem dokonce už normálně natáčel,“ prozradil.

Tagy: