reklama
CNN Prima News vedlejší účinky

vedlejší účinky

Výpis příspěvků ke štítku „vedlejší účinky“

Problémy po očkování? Někteří požadují odškodnění, ministerstvo zatím nikomu nevyhovělo

13. ledna 2022 07:15

Dokončené očkování proti covidu má v Česku přes 6,7 milionu lidí. Většina z nich měla po vakcíně lehké nebo žádné zdravotní obtíže. Podle některých lékařů ale ani počet těch, kterým se po vakcinaci zhoršily jejich zdravotní problémy, není malý. Desítky lidí už kvůli tomu požadují po ministerstvu zdravotnictví odškodnění.

PŘEHLEDNĚ: Češi po očkování proti covidu hlásí tisíce problémů, mezi nimi i kocovinu

8. ledna 2022 22:58

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) na svých stránkách aktualizoval počty nahlášených podezření na nežádoucí účinky po vakcínách proti covidu. Od prosince 2020, kdy očkování proti covidu v Česku začalo, jich ústav obdržel přes 10 tisíc. Nejčastěji jde o horečku, zimnici či únavu. Celkový počet úmrtí, která byla nahlášena jako možný důsledek nežádoucího účinku vakcín, je 148. SÚKL však připomíná, že jde o pouhá podezření.

Bolest kloubů, alergie či nepravidelná menstruace. Na co si stěžují lidé po očkování?

6. ledna 2022 07:11

Někteří lidé po očkování vakcínou proti nemoci COVID-19 trpí dlouhodobějšími nežádoucími účinky. Mezi ně patří podle praktických lékařů oslovených reportéry CNN Prima NEWS třeba problémy s klouby, ztráta imunity nebo nepravidelný menstruační cyklus. Podle celkových statistik jsou ale takové účinky zcela výjimečné a vakcína by měla být v naprosté většině případů bezpečná.

S pilulkou od Pfizeru opatrně. V kombinaci s jinými léky na covid může být nebezpečná

28. prosince 2021 06:57

Navzdory mnohým obavám procházejí veškeré vakcíny a léky na covid přísným hodnotícím řízením. Experti nyní v souvislosti s pilulkou paxlovid od Pfizeru, která je již schválená v USA i v Evropské unii, vznesli obavu, že může mít v kombinaci s jinými medikamenty vážné vedlejší účinky. Potíž je v tom, že často jde o léky, které se také užívají proti covidu.

Lidé si stěžují na komplikace po třetí dávce. Mícháním vakcín to není, vysvětluje expert

21. prosince 2021 07:58

Třetí dávka vakcíny proti covidu je nejdůležitější, protože posiluje imunitní odpověď vůči viru, zejména pak proti nové variantě omikron, říkají odborníci. Na Slovensku se ale našli lidé, kteří měli po prvních dvou dávkách očkování jen mírné vedlejší příznaky, po třetí jim ale bylo špatně i několik dnů. Tamní infektolog Vladimír Krčméry vysvětlil, proč se tak děje.

Alergického syna naočkovali ve škole bez mého vědomí, tvrdí matka. Měli ho uplatit pizzou

8. prosince 2021 18:49

Soudní spor kvůli vynucenému očkování. Chlapce z losangeleské školy Barack Obama Global Preparation Academy měli nechat během výuky očkovat proti covidu, aniž by to konzultovali s rodiči a ti podepsali souhlas. Navíc měla škola žáka, který je silný astmatik a alergik, uplatit pizzou zdarma, aby to doma nikomu neříkal. Matka se nyní se školským obvodem soudí.

Dernerová: Po očkování měly děti neurologické problémy i embolii. Pozitiva ale převažují

22. listopadu 2021 06:57

Senátorka za hnutí STAN a lékařka Alena Dernerová v pořadu Partie přiznala, že ve své ordinaci řeší i případy nežádoucích účinků po očkování u dětí. „Mám dvě děti, které mají neurologické problémy. Šestnáctiletá slečna má po očkování plicní embolii. Po vakcinaci mohou přijít nežádoucí účinky, ale stále jich je méně oproti benefitům,“ podotkla ve vysílání CNN Prima NEWS.

reklama