reklama
CNN Prima News vedlejší účinky

vedlejší účinky

Výpis příspěvků ke štítku „vedlejší účinky“

Vakcína Pfizer je pro děti účinná, potvrdily studie. Bezpečná je i pro pětileté

Vakcínu proti covidu firem Pfizer a BioNTech dobře snáší i děti mezi pěti a jedenácti lety a vyvolává u nich silnou imunitní odezvu. Společnosti to v pondělí napsaly v prohlášení s odkazem na vlastní klinické studie. Uvedly rovněž, že plánují co nejrychleji požádat regulační úřady v USA, EU a dalších zemích o povolení k nasazení očkovací látky i v této věkové skupině.

Většina lidí má po třetí dávce vedlejší účinky, nezemřel nikdo. Co ukazují data z Izraele?

Izraelská zdravotní pojišťovna Makabi zveřejnila první data o třetí dávce vakcíny od společnosti Pfizer, kterou už dostaly téměř tři miliony obyvatel země. Ze zprávy vyplývá, že většina lidí pocítila vedlejší účinky po očkování, ale nikdo z nich nebyl ohrožen na životě. Průzkumu, který probíhal mezi 3. a 6. zářím, se zúčastnilo 9 222 očkovaných starších 18 let, informoval web The Jerusalem Post.

PŘEHLED: V Česku se podalo na 11 milionů dávek vakcíny. Jaké vedlejší účinky trápí očkované?

Za posledních sedm dní lékaři v Česku podali přes 300 tisíc dávek vakcín, lidé po nich nahlásili asi 170 podezření na nežádoucí účinky. Ty se tak vyskytují zhruba u 0,06 % očkovaných. Zároveň se prošetřuje úmrtí pěti lidí, kteří zemřeli poté, co byli očkováni. Vyplývá to z informací Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) a ministerstva zdravotnictví.

Nečekaný vedlejší účinek po vakcíně Pfizer. Očkované ženy hlásí zvětšení prsou

Nežádoucích vedlejších účinků po očkování proti covidu hlásí lidé tisíce. Mnohé ženy, které si nechaly aplikovat vakcínu Pfizer, se však z jednoho radují. Vyskytl se u nich takzvaný „Pfizer boob job“ neboli zvětšení prsou po očkování. Některé se následně obávaly, že mají rakovinu prsu. Reakce těla je totiž podobná té u zákeřné diagnózy.

Češi hlásí tisíce nežádoucích účinků po očkování. PŘEHLED nejčastějších potíží

Češi po očkování proti nemoci COVID-19 nahlásili už 7 095 podezření na nežádoucí účinky. Zdravotníci přitom rozdali už více než 10 milionů dávek. Za uplynulých sedm dní Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) eviduje zhruba 250 hlášení o vedlejších účincích. Druhý týden po sobě nepřibylo žádné podezření na úmrtí po očkování, celkový počet zůstává na 94.

Šmucler: Obličej mi stále nefunguje na 100 %. Očkování je třeba lidem lépe vysvětlovat

Šéf České stomatologické komory Roman Šmucler tvrdí, že část tváře, která mu ochrnula po očkování, stále nefunguje na 100 procent. O možných vedlejších účincích nicméně věděl a již dříve uvedl, že vakcinace nelituje. Jen by byl rád, kdyby se lidem vedlejší účinky vysvětlovaly lépe. Když se trhá zub, taky existuje vzácná šance, že se během zákroku třeba zlomí čelist, uvedl Šmucler na CNN Prima NEWS.

Úřady vyšetřují 82 podezřelých úmrtí po vakcíně. PŘEHLED častých vedlejších účinků

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) eviduje už 5 693 hlášení nežádoucích účinků po aplikaci vakcíny proti covidu. Nejčastěji se jedná o bolest v místě vpichu, teploty, neurologické příznaky jako bolest hlavy či únava, bolest svalů, nevolnost nebo kašel. Úřady prověřují také 82 případů podezření na úmrtí po očkování. SÚKL upozorňuje, že pouhými podezřeními jsou všechna hlášení. Podívejte se na přehled těch nejčastějších.

reklama