CNN Prima News krizový zákon

krizový zákon

Výpis příspěvků ke štítku „krizový zákon“

Vláda vyhlásila od půlnoci nouzový stav. Platit má 30 dní, potvrdil Babiš

25. listopadu 2021 15:40
Aktualizováno

V Česku bude kvůli epidemii covidu znovu platit nouzový stav. Vláda v demisi ho na čtvrtečním jednání vyhlásila na 30 dní s platností od půlnoci, sdělil premiér Andrej Babiš (ANO). Kabinet se přitom ještě v úterý shodl s hejtmany na tom, že nouzový stav zatím není nutný. Některá plošná opatření proti epidemii, která vláda zavedla, by však bez nouzového stavu nebylo možné vyhlásit.

Nový zákon chce lidem tajit informace, podle Hamáčka je to v pořádku

19. října 2020 15:33

Zatímco veřejnost i novináři poslední týdny volají po zveřejnění veškerých informací v souvislosti s koronavirem, na ministerstvu vnitra vznikla novela krizového zákona, která naopak navrhuje informace utajovat. A to ve chvíli, kdy by jejich zveřejněním mohlo dojít k ohrožení přípravy krizové situace nebo účinnosti krizových opatření. Podle šéfa resortu Jana Hamáčka (ČSSD) je i tak návrh odborníků v pořádku a věří mu.

Babiš uznal chybu. Měli jsme postupovat podle krizového zákona, přiznal premiér

28. dubna 2020 12:42

Premiér Andrej Babiš (ANO) prohlásil, že vláda měla vydávat opatření proti šíření koronaviru podle krizového zákona, jak konstatoval Městský soud v Praze. S žalobou na postup vlády uspěl právník Ondřej Dostál. CNN Prima News řekl, že ministerstvo zdravotnictví už požádalo o jeho číslo účtu, aby mohlo uhradit náklady na soudní řízení.