Agent je pro mě neocenitelný, říká Hádek. Nemusím se pak na někoho mračit, že mě oškubal

Vytoč mého agenta od středy 10. ledna na prima+

Ve středu 10. ledna odstartovala česká verze oblíbené dramedy série Call My Agent na VOD platformách prima+ a JOJ Play. Seriál Vytoč mého agenta přináší vhled do světa castingové agentury a jednu z hlavních rolí se obsadil Kryštof Hádek. Toto prostředí zná na vlastní kůži a je rád, že si mohl vyzkoušet, jaké to je stát na druhé straně. Co prozradil o své roli a jak moc se inspiroval v původní francouzské předloze, to vše se dozvíte v následujícím rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Kryštofe, jaká je vaše úloha v seriálu Vytoč mého agenta?
Hraju Jiřího, jednoho ze čtyř agentů v herecké agentuře Stein. Je to takový zmatkář, který se snaží všem vyhovět, což je často vlastně kontraproduktivní, protože tím paradoxně jedná na úkor klientů a někdy i celé agentury. On všechno tak pytlíkuje, a tím se zaplétá do situací a různých lží a polopravd, ze kterých se pak složitě vymotává.

To ale pro herce může být vděčný charakter…
Jo, baví mě. Je zábavný v tom, jak je v těch svých různých fintách a zákulisních lžích vlastně upřímný. Asi bych měl zmínit, že to je kladná postava, on nedělá žádné levárny, jen sám sebe dostává do situací, ze kterých se snaží vybruslit, ale zpravidla vymyslí úplnou blbost, které se pak musí držet.

Tak to je po sérii floutků a hajzlíků příjemná změna, že?
A tak já bych neřekl, že role, které hraji, jsou hajzlíci. Jsou to charaktery, které mlýny osudu nutí chovat se ne vždycky stoprocentně čestně.

To jste si je hezky obhájil. Když se vrátíme k Jiřímu, je podobný někomu, koho znáte? Má nějaký předobraz?
Myslím, že ne.

A jak jste ho vytvářel?
Vzhledem k tomu, že celý projekt Vytoč mého agenta je lehce situační, tak tohle ani nebylo potřeba. Jsou to rychlé výměny, většinou jde o dialogy a ve scénáři už byl charakter vytvořený.

Viděl jste francouzskou předlohu?
Neviděl. Hodně lidí mi o tom říkalo a všem se to moc líbilo, ale když jsem to hledal, už to bylo ze streamovacích služeb asi stažené, už jsem to nedohledal.

Je vůbec pro herce dobré vidět předlohu a být tím ovlivněný?
Někdy jo, a někdy ne. To je asi stejné jako s knižní předlohou. Chtěl jsem se na to podívat a asi bych tím logicky byl ovlivněný. Já v tom žádnou zásadu nemám.

ČTĚTE TAKÉ: Nejočekávanější filmy roku 2024: Velká role Lady Gaga či pokračování Duny a Deadpoola

Co pro vás bylo rozhodující pro přijetí role v seriálu Vytoč mého agenta?
Líbil se mi jednak obsazením, protože si myslím, že je vážně pěkně obsazen úžasnými herci. A bavil mě i fakt, že to není nekonečný seriál. Má osm dílů. A to já jsem rád, když vím, kdy a jak seriál končí. Kromě toho mě lákalo, že je to seriál z prostředí, které znám. Byl jsem zvědavý, jestli se nám podaří udělat si ze sebe srandu.

A podařilo?
Myslím, že docela jo.

Obdivuju kolegy, kteří si tam ze sebe dělají srandu.

Legrace na účet herců je tam skutečně dost. Poznal jste v nějaké situaci sebe nebo někoho ze svých kolegů?
Poznal. Jsou tam občas takové drobnosti, ale všechno je v legraci, není to nic zlého nebo kritizujícího. Ale musím říct, že jsem rád, že můžu hrát agenta a nehraju sám sebe. Obdivuju kolegy, kteří si tam ze sebe dělají srandu. Protože je to celé trochu v nadsázce, je dobré divákům říct, že takhle to úplně nechodí, pro potřeby seriálu je to trošku nadnesené. O to je to zábavnější.

Který díl máte nejradši?
Hodně mě baví díl, kde jsou Iva Janžurová s dcerou Sabinou Remundovou, které hrají samy sebe. Obě mají hrát ve stejném filmu, který se ale má točit na pustém ostrově a ony se obě bojí, že tam budou muset být spolu nepřetržitě, a tak se všemožně snaží z toho filmu vyvléct. A pak mě hodně baví díl, ve kterém Standa Majer a Juraj Loj usilují o stejnou roli.

A to se ale úplně klidně může stát i v reálu, ne?
To se děje vždycky, ale ne takhle vyhroceně. Většinou herec neví o tom, kdo je v úvaze na stejnou roli. Ale tady to agent Jiří úplně nevychytá a pak se to snaží vybalancovat. Dělá všechno možný, aby v tom mohli hrát oba.

Seriál je o vztazích herců a jejich agentů. Vy máte svého agenta?
Mám. Ale na českém trhu ta spolupráce funguje trošku jinak. V seriálu agenti shání hercům práci, což takhle funguje i v zahraničí, ale náš filmový trh není zas až tak velký, takže moje agentka za mě řeší smlouvy, vyjednává a je takzvaně po ruce, ale nabídky na práci většinou dostávám přímo.

Je pro mě neocenitelné, když smlouvu a podmínky někdo vyjedná za mě a já pak přijdu na plac a můžu být se všema kámoš a nemusím se na někoho mračit, že mě oškubal.

V čem je teda agent pro herce tak důležitý?
Já si třeba neskutečně cením toho, že nemusím jednat o penězích a nemusím se o nich hádat s producenty, protože oni se logicky snaží ušetřit, zatímco herec chce mít práci pěkně zaplacenou. A já se o těchhle věcech hádat neumím a nebaví mě to. A tak je pro mě neocenitelné, když smlouvu a podmínky někdo vyjedná za mě. Já pak přijdu na plac a můžu být se všema kámoš. Nemusím se na někoho mračit, že mě oškubal.

Mění se s lety přístup herců k agentům nebo vůbec k té potřebě herců mít agenta?
Teď už se to zvedlo. Pamatuju si, jak mi před X lety producent říkal, že jestli jsem zastoupený, tak tu práci u něj nedostanu. Už tenkrát to bylo zvláštní, dneska je naopak úplně běžné, že jsou herci zastoupení. Některým dokonce agenti i organizují diář. To já nechci. Mám svůj a asi bych byl nervózní, kdybych si ho neřešil sám.

Co vás vedlo k tomu pořídit si agenta?
Poznal jsem to v zahraničí a přišlo mi to fajn právě proto, že mi bylo vždycky nepříjemný bavit se s někým o podmínkách.

Po trilogii filmu Bobule jste říkal, že jste si z natáčení odnesl zvyk v pití většího množství vína. Co si odnášíte z natáčení seriálu Vytoč mého agenta?
Občas jsem si říkal, co to vlastně člověk u filmu řeší za banality. Herci občas mají svoje problémky, to jsem věděl už předtím, ale když se nad tím zamyslím, je to srandovní.

Seriál má sice jen osm dílů, přesto jejich natáčení znamená tři měsíce poměrně intenzivní práce. Jak to v životě herce vypadá, když natáčí takový seriál?
Vstáváte často hodně brzy ráno a večer končíte po 12 hodinách. Přijdete domů, připravíte si texty na další den a snažíte se usnout, protože za chvíli zase vstáváte.

To vás doma asi moc nevidí, že?
No, nevidí. Natáčení filmů je rozvleklejší, ale u takových seriálů, zvlášť pokud je v nich hodně interiérů, které nejsou závislé na počasí, je to hodně intenzivní.

Takže doma máte rozvěšené fotografie, aby děti nezapomněly, jak tatínek vypadá?
No. Nebo si pouštějí audioknihy.

To je ale hezké, tak snad jim to potom vynahradíte. Čeká vás volno?
Uvidíme.

Je to nějaké tajemství?
Ne, není, já nevím. Měl bych mít asi tři týdny volna i od divadla. Těším se na to.

Nový seriál Vytoč mého agenta můžete sledovat od 10. ledna na VOD platformách prima+ a JOJ play.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Radostná zpráva Evy Podzimkové. Herečka čeká druhé dítě. Končí v divadle a oddává se hnízdění

Tagy:
rozhovor seriál Prima Kryštof Hádek TV JOJ kultura Vytoč mého agenta