Kúdela je po příletu do Indonésie celebritou. Krmenčík by ho měl brzy následovat

O úrovni fotbalové ligy v Indonésii nemají Středoevropané valné mínění. Ale evidentně je minimálně komunita klubu Persija Jakatra do „kopané“ zapálená. Dosvědčil to přílet exslávistického stopera Ondřeje Kúdely, který se musel na letišti cítit trochu jako rocková hvězda. Vřelého přivítání by se brzy mělo podle informací CNN Prima NEWS dostat i útočníkovi Michaelu Krmenčíkovi.

Kúdela dokázal za čtyři roky ve Slavii Praha vše možné. Třikrát vyhrál ligový titul, dvakrát triumfoval v poháru, zahrál si Ligu mistrů, v Evropské i Konferenční lize se „sešívanými“ doputoval až do čtvrtfinále. Také se na několik týdnů – možná i měsíců – stal nedobrovolně celebritou na Britských ostrovech po nechvalně známé odvetě na hřišti glasgowských Rangers a incidentu s Glenem Kamarou.

Vzhledem k tomu, že je mu 35 let, rozhodl se si na sklonku kariéry vydělat na exotické adrese. Podepsal smlouvu s indonéskou Persijí Jakatra a bude vůbec nejlépe placeným hráčem ligy. „Nesrovnatelné s českými poměry. To, co měl v Česku se dá označit za nízký plat. Teď bude brát mnohem víc,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Feras Alí, Libanonec žijící v České republice přes 20 let, který přestup zprostředkovával.

Vizitka nejvýdělečnějšího hráče udělala z Kúdely mezi fanoušky celebritu, aniž by reprezentanta vůbec viděli. A konkrétně Persija má opravdu hodně příznivců. Na sociálních sítích ji sleduje přes tři miliony lidí a někteří z nich nechtěli chybět už u prvních Kúdelových chvil v Indonésii. Když stoper v úterý přistál na letišti Bandara Soekarno-Hatta, vítal ho v příletové hale početný dav fanoušků ověnčených šálami. Ozývalo se také skandování jména exslávisty.

„Vítej ve svém novém domově, Ondřeji,“ zdravil posilu twitterový účet Persije.

Kúdela se stal vůbec první českým hráčem v Indonésii, tuzemskou stopu v Persiji zanechává také Jan Klíma coby trenér brankářů. Klan ze středu Evropy se velmi pravděpodobně ještě rozroste. Redakce CNN Prima NEWS je informována, že klub z Jakatry by měl brzy představit posilu do útoku – bývalého spoluhráče Kúdely ze Slavie Michaela Krmenčíka.

Odchovanec Viktorie Plzeň zkusil po západočeském klubu belgickou cestu. Nicméně angažmá v Bruggách mu nevyšlo, na hostování v PAOK Soluň se opět chytl a loni se stěhoval rovněž formou výpůjčky do vršovického Edenu. Neprosadil se tak, jak se očekávalo, jarní část sezony mu komplikovalo zranění.

Restartu se podle všeho dočká ve vzdálené zemi po boku Kúdely.

Tagy:
SK Slavia Praha přestup fotbal sport fanoušci Michael Krmenčík Ondřej Kúdela Persija Jakarta Feras Alí posila