Kuriózní krádež mědi v Ústí: Nešikovné počínání zloděje zachytila kamera

Kuriózní krádež odhalili policisté v Ústí nad Labem. Zaměstnanec zdejší firmy měl ukrást přímo z areálu obří svitek mědi v hodnotě desítek tisíc korun. Nešikovné počínání podezřelého muže zachytily bezpečnostní kamery.

Lesklý, těžký, a hlavně pěkně drahý. Takový kus mědi se zalíbil 26letému zaměstnanci firmy v ústeckých Předlicích. „Tento muž z areálu firmy, ve které byl zaměstnán, odcizil měděnou cívku o váze 258 kilogramů a tuto cívku následně odvezl do sběrných surovin,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Všemu předcházela náročná příprava. Měděný poklad si muž naložil do bedny a na vysokozdvižném vozíku z firmy odvezl. Během cesty se mu ale náklad začal nebezpečně kývat, proto raději zastavil a šel ho zkontrolovat.

Když už si zloděj myslel, že má vyhráno, překvapila ho ústecká specialita – díra v silnici, do které s vozíkem nešikovně vjel. Na záběrech je vidět, jak se mu měděný náklad kvůli tomu vysypal. Vozíkem tak začne provizorně drahou měď znovu nakládat.

„Byla v hodnotě kolem 90 tisíc korun. Ve sběrných surovinách tento muž získal 29 tisíc korun, z toho ještě osm tisíc korun dal dalšímu kolegovi, který mu s odvozem pomohl. (…) Policisté vyhodnocovali kamerové záznamy a na základě těchto kamerových záznamů a výpovědí svědků tohoto muže usvědčili,“ doplnila Hyšplerová.

Se sběrači kovů mají v Ústí nad Labem letité zkušenosti. „V Ústí to byl takový fenomén. Na ulici jste za den potkali desetkrát někoho, kdo vezl na kárce nějaké železo, my už jsme z toho byli nešťastní. Jsou i takoví sběrači kovů, kteří jsou vám schopni vybourat překlad, a pak na ně spadne třeba zeď,“ popsal už dříve mluvčí strážníků Jan Novotný.

Strážníci proto kárky sběračům zabavují, pokud jim nedoloží, že jim kovy patří. V případě z Předlic už vyšetřovatel mladého zaměstnance obvinil z krádeže. U soudu mu tak může hrozit až dvouleté vězení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
10:01

Poradce ukrajinského prezidenta vyloučil příměří nebo ústupky Rusku

09:43

Ruské jednotky ostřelují raketami Dněpropetrovskou oblast, hlásí gubernátor

09:28

V pondělí se očekává vynesení rozsudku v prvním ukrajinském procesu s válečnými zločinci

09:11

Šéfka Mezinárodního měnového fondu kvůli Ukrajině varuje před roztříštěností globální ekonomiky

BIO je v kurzu! Třídění bioodpadu šetří životní prostředí i peněženku

Snížit množství komunálního odpadu v popelnicích? Jde to. Kromě barevných kontejnerů na plast, papír, sklo či nápojové kartony jsou v ulicích Českého Těšína, Prostějova, Znojma, Českých Budějovic a dalších českých měst k vidění i hnědé popelnice na bioodpad. Tam všude služby odpadového hospodářství zajišťují firmy FCC v ČR. Obyvatelé hnědé nádoby je poctivě využívají a odkládají do nich bioodpad ze zahrad i domácností.

KOMENTÁŘ: Ani koruna, ani euro. Před inflací nás ochrání jen rozumná hospodářská politika

Ve veřejném prostoru se stále častěji objevuje argument, že kdyby Česká republika už dávno vyměnila korunu za euro, nemusela by nyní trpět pod jhem třicetileté inflace. A zastánci této myšlenky odkazují na údaje Eurostatu, podle nichž je míra růstu cen v eurozóně asi poloviční než u nás. Problém je v tom, že propagátoři eura v lepším případě podléhají přílišnému zjednodušení, v horším dokonce záměrně manipulují fakty.

Slovensko pod tíhou dezinformací. Zhrozili se i kongresmani USA, apelují na Zuckerberga

Dezinformace jsou hojně šířené a v době války na Ukrajině či pandemie koronaviru to platí ještě více. Mocně se objevují například u nás a také na Slovensku. Situace u našich východních sousedů je natolik závažná, že si jí všimli i američtí kongresmani. Ti nyní apelují na internetovou společnost Meta, provozovatele sociální sítě Facebook či Instagram, aby s dezinformacemi na svých platformách na Slovensku něco dělala.

Největší žoldák všech dob? Mbappé otočil a pobouřil, zklamaná La Liga chystá stížnosti

V sobotu odpoledne osobně zavolal šéfovi Realu Madrid Florentinu Pérezovi, aby mu sdělil, že zůstává tam, kde byl posledních několik let. Francouzská fotbalová hvězda Kylian Mbappé navzdory dlouhodobým dohadům o odchodu do Španělska setrvává v ráji jménem Paris Saint-Germain. A bude ještě více hýčkaná než doposud. Její rozhodnutí a velkorysost Pařížanů naráží na těžké nepochopení nejen u veřejnosti, mluví se o ryzím žoldáctví.

Domácí zpravodajství

Ukrajinské vědkyně v Česku řeší bioodpady i dopady covidu, říká profesor Konvalinka

Do České republiky od začátku ruské agrese na Ukrajině přišlo již více než 300 tisíc utečenců a řada z nich již dostala příležitost si v Česku nalézt zajímavou práci. Například ukrajinské vědkyně se zapojily do řady výzkumných projektů především v oboru vodohospodářství či v energetice. O podpoře 14 milionů korun na zapojení ukrajinských vědců, kterou nabídla Technologická agentura ČR, se pro CNN Prima NEWS rozhovořil její předseda Petr Konvalinka.

Sledujte superdebatu s Jurečkou i Schillerovou. Jak bojovat proti drtivé inflaci?

Česko čelí největšímu zdražování od devadesátých let. Inflace by však v budoucnu mohla vystoupat ještě výš. Co by měla vláda udělat, aby krizi co nejefektivněji čelila? O tomto tématu budou diskutovat v superdebatě na CNN Prima NEWS ministři Marian Jurečka (KDU-ČSL) a Martin Kupka (ODS) i šéfové opozičních poslaneckých klubů Alena Schillerová (ANO) a Radim Fiala (SPD). Speciál za přítomnosti diváků ve studiu můžete sledovat ve čtvrtek 26. května od 21 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.