reklama
CNN Prima News zaměstnanec

zaměstnanec

Výpis příspěvků ke štítku „zaměstnanec“

Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců

Aktualizováno

Nošení chirurgických roušek nebo respirátorů bude od 1. března povinné i na pracovištích. Výjimku budou mít jen lidé, kteří jsou v místnosti sami nebo pracují z domova, řekl po dnešním jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Ochranné prostředky musí zaměstnancům podle mimořádného opatření ministerstva zajistit zaměstnavatel, dostatek na každou směnu. Průmyslové firmy pak podle ministra obchodu Karla Havlíčka (za ANO) čeká testování, které by mělo být později povinné.

Deza měla v den otravy Bečvy havárii. Uniklá tekutina nebyla toxická, tvrdí chemička

V den zářijové otravy řeky Bečvy se podle Deníku Referendum ve valašskomeziříčské chemičce Deza stala havárie. Deza, patřící do skupiny Agrofert, po otravě řeky popřela, že by znečištění šlo od ní. V tiskové zprávě ji jako možného původce vyloučila i Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP). Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka řekl, že 20. září se v Deze stala provozní událost, která však neměla charakter havárie. Ze své podstaty prý nemohla být příčinou otravy ryb v Bečvě. Policie a ČIŽP se k informacím deníku nechtěly vyjadřovat.

Nejen klienty. Ministerstvo chce plošně testovat i pracovníky sociálních služeb

Ministerstvo zdravotnictví plánuje zavést plošné testování na COVID-19 také u pracovníků v sociálních službách, uvedl v sobotu mluvčí úřadu Jan Brodský. Vláda podle něj návrh projedná na nejbližším zasedání v pondělí. Ministerstvo v pátek vydalo mimořádné opatření nařizující pravidelné plošné testování klientů domovů pro seniory a dalších lůžkových a pobytových sociálních služeb. Platí od středy 4. listopadu.

Sdílené pracovní místo či „fikce doručení“. Začíná platit novela zákoníku práce

Tuto středu nabývá účinnosti novela zákoníku práce, která mimo jiné zjednodušuje administraci nebo doručování písemností mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Některé významné změny jako úprava výpočtu dovolené, zavedení sdíleného pracovního místa nebo nová pravidla pro odškodnění pozůstalých po obětech pracovních úrazů vejdou v platnost až 1. ledna příštího roku.

Šibeniční termín pro zaměstnavatele. Maláčová jim ulevit nechce, poslankyně KSČM ano

Už schválená změna, která by ztížila život všem zaměstnavatelům, možná přece jen nenastane. Od prvního září mají mít zaměstnavatelé pouze dva dny na nahlášení nového zaměstnance či odchodu stávajícího na České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ). Nyní je to osm dní a podle lidí z praxe jsou dva dny šibeniční termín. V parlamentu ale padne návrh na návrat k osmidenní lhůtě.

Pohroma pro zaměstnavatele. Klíčová změna prošla narychlo a bez diskuze

Zaměstnavatelé se musí připravit na zásadní změnu. Od září budou mít pouze dva dny na to, aby na Českou správu sociálního zabezpečení (ČSSZ) nahlásili nového zaměstnance nebo odchod stávajícího. Doposud měli na odeslání této „ohlášky“ osm dní. Změna prošla parlamentem zcela bez povšimnutí a bez jakékoli debaty v době legislativní nouze, tedy zrychleně. Navíc v případě, že se zaměstnavatel zpozdí, mu hrozí pokuta ve výši 20 tisíc korun.

reklama