CNN Prima News zaměstnanec

zaměstnanec

Výpis příspěvků ke štítku „zaměstnanec“

Nestíháte si vybrat v práci zbytek dovolené? Firma vám ji může nařídit, i když nechcete

6. listopadu 2022 16:48

Ne každý zaměstnanec sní o době, kdy konečně vyrazí na dovolenou. Není to příliš časté, ale existují lidé, kteří dovolenou nechtějí. V takovém případě může nastat situace, kdy ji nařizuje šéf. Jednoduše určí termín a podřízený musí poslechnout a zůstat doma. Ostatně to se může stát i vyznavačům dovolené. V jakých případech může vedení rozhodnout o dovolené jiných?

Vulgární výlev slovenského komentátora má dohru. V televizi začaly padat hlavy

11. února 2022 09:39

Nahrávka, ve které se během olympijských her v Pekingu populární slovenský komentátor Marcel Merčiak hádá se svými kolegy a nešetří přitom peprnými výrazy, obletěla český i slovenský internet. Incident má dohru. Televize propustila člověka, který měl soukromou komunikaci zaměstnanců vypustit do éteru. Trestu ale pravděpodobně neunikne ani samotný Merčiak.

Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců

26. února 2021 22:51
Aktualizováno

Nošení chirurgických roušek nebo respirátorů bude od 1. března povinné i na pracovištích. Výjimku budou mít jen lidé, kteří jsou v místnosti sami nebo pracují z domova, řekl po dnešním jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Ochranné prostředky musí zaměstnancům podle mimořádného opatření ministerstva zajistit zaměstnavatel, dostatek na každou směnu. Průmyslové firmy pak podle ministra obchodu Karla Havlíčka (za ANO) čeká testování, které by mělo být později povinné.