reklama
CNN Prima News zaměstnanec

zaměstnanec

Výpis příspěvků ke štítku „zaměstnanec“

Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců

26. února 2021 22:51
Aktualizováno

Nošení chirurgických roušek nebo respirátorů bude od 1. března povinné i na pracovištích. Výjimku budou mít jen lidé, kteří jsou v místnosti sami nebo pracují z domova, řekl po dnešním jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Ochranné prostředky musí zaměstnancům podle mimořádného opatření ministerstva zajistit zaměstnavatel, dostatek na každou směnu. Průmyslové firmy pak podle ministra obchodu Karla Havlíčka (za ANO) čeká testování, které by mělo být později povinné.

Deza měla v den otravy Bečvy havárii. Uniklá tekutina nebyla toxická, tvrdí chemička

30. listopadu 2020 23:22

V den zářijové otravy řeky Bečvy se podle Deníku Referendum ve valašskomeziříčské chemičce Deza stala havárie. Deza, patřící do skupiny Agrofert, po otravě řeky popřela, že by znečištění šlo od ní. V tiskové zprávě ji jako možného původce vyloučila i Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP). Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka řekl, že 20. září se v Deze stala provozní událost, která však neměla charakter havárie. Ze své podstaty prý nemohla být příčinou otravy ryb v Bečvě. Policie a ČIŽP se k informacím deníku nechtěly vyjadřovat.

Nejen klienty. Ministerstvo chce plošně testovat i pracovníky sociálních služeb

31. října 2020 18:44

Ministerstvo zdravotnictví plánuje zavést plošné testování na COVID-19 také u pracovníků v sociálních službách, uvedl v sobotu mluvčí úřadu Jan Brodský. Vláda podle něj návrh projedná na nejbližším zasedání v pondělí. Ministerstvo v pátek vydalo mimořádné opatření nařizující pravidelné plošné testování klientů domovů pro seniory a dalších lůžkových a pobytových sociálních služeb. Platí od středy 4. listopadu.

Delší pracovní doba, více mailů i porad. Změnila pandemie pracovní život k lepšímu?

26. srpna 2020 14:22

S uvalením prvních karanténních opatření na jaře letošního roku zaznívaly ve veřejném prostoru názory, že koronavirová pandemie může urychlit nástup digitalizace. Vědci z Harvardské univerzity nyní přišli se zjištěním, že pracovní návyky se tímto směrem skutečně mění. Přesun do on-line prostředí s sebou ale nepřináší pouze pozitiva.

Sdílené pracovní místo či „fikce doručení“. Začíná platit novela zákoníku práce

30. července 2020 15:33

Tuto středu nabývá účinnosti novela zákoníku práce, která mimo jiné zjednodušuje administraci nebo doručování písemností mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Některé významné změny jako úprava výpočtu dovolené, zavedení sdíleného pracovního místa nebo nová pravidla pro odškodnění pozůstalých po obětech pracovních úrazů vejdou v platnost až 1. ledna příštího roku.

Šibeniční termín pro zaměstnavatele. Maláčová jim ulevit nechce, poslankyně KSČM ano

28. května 2020 05:03

Už schválená změna, která by ztížila život všem zaměstnavatelům, možná přece jen nenastane. Od prvního září mají mít zaměstnavatelé pouze dva dny na nahlášení nového zaměstnance či odchodu stávajícího na České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ). Nyní je to osm dní a podle lidí z praxe jsou dva dny šibeniční termín. V parlamentu ale padne návrh na návrat k osmidenní lhůtě.

reklama