CNN Prima News zaměstnanec

zaměstnanec

Výpis příspěvků ke štítku „zaměstnanec“

Skopeček: Flexibilní zákoník práce zlepší ekonomiku. Vyhýbáte se odpovědnosti, řekl Samek

Chceme-li s českou ekonomikou něco udělat, musíme mít mnohem flexibilnější zákoník práce, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS). Proti tomu se ale ohradil místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Vít Samek. Tvrdí, že je to zástupný problém a vyhýbání se odpovědnosti za ekonomickou nečinnost.

Zaměstnavatelé budou muset uvádět důvod propuštění. Silná karta zaměstnanců, míní expert

Zaměstnanec bude mít právo na to, aby mu zaměstnavatel sdělil důvod ukončení pracovního poměru. Takovou novinku přináší novela zákoníku práce, která začne platit 1. října. Advokát Ladislav Karas v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS podotkl, že to pro zaměstnavatele může znamenat určité riziko. „Z praxe vím, že vždycky se najdou zaměstnanci, kteří si nikdy nepřipustí chybu,“ řekl.

Výpověď od České pošty dostane 1600 lidí. Pobočky se budou rušit ve větších obcích

Česká pošta v souvislosti se snižováním počtu poboček rozdá výpovědi zhruba 1 600 zaměstnancům. Další z předpokládaných 2 269 rušených míst jsou neobsazená. Na pracovněprávní stránku podávání výpovědí a dodržování stanovených kritérií propouštění budou dohlížet odboráři České pošty. Po středečním jednání vedení pošty se zástupci odborů to řekl její mluvčí Matyáš Vitík.

Menstruační volno v Česku? Ženy to vítají, podle politiků by nastal problém. Nastínili řešení

Takzvané menstruační volno – kdy si ženy mohou nárokovat tři až pět dní dovolené každý měsíc v době periody – se zatím v Česku nechystá, ačkoliv by ho řada zaměstnankyň po vzoru Španělska uvítala. Političky oslovené CNN Prima NEWS se však obávají, že by podobný krok mohl nechtěně znevýhodnit ženy v zaměstnání. Náhradní variantou by však mohly být takzvané sick days, kterých by si ženy mohly vybírat více.

Umění šéfovat: Přátelská atmosféra je v zájmu všech. Jak ji na pracovišti vybudovat?

Dobrý kolektiv je výhrou pro každého šéfa. Přátelská atmosféra a schopnost všech členů týmu táhnout za jeden provaz a vzájemně si pomáhat je klíčem ke špičkovým výkonům. Jak ale týmového ducha na pracovišti vyvolat a navíc i udržet? Chce to pevné odhodlání vedoucích pracovníků a jasně vytyčené cíle. Sám šéf navíc musí jít dobrým příkladem.

Nestíháte si vybrat v práci zbytek dovolené? Firma vám ji může nařídit, i když nechcete

Ne každý zaměstnanec sní o době, kdy konečně vyrazí na dovolenou. Není to příliš časté, ale existují lidé, kteří dovolenou nechtějí. V takovém případě může nastat situace, kdy ji nařizuje šéf. Jednoduše určí termín a podřízený musí poslechnout a zůstat doma. Ostatně to se může stát i vyznavačům dovolené. V jakých případech může vedení rozhodnout o dovolené jiných?