reklama

Kvůli nové skladbě jsem prodal auto. Několikrát jsem plakal, přiznal Drahokoupil

Již 9. září má premiéru videoklip a píseň Co víc si přát od českého zpěváka Vojtěcha Drahokoupila. Má prý jít o první ryze český gospel v historii. „Aby mohl vzniknout, prodal jsem auto,“ přiznal v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

reklama

Nápad na novou píseň přišel zhruba před rokem. Drahokoupil chtěl vytvořit něco, co na české scéně ještě nebylo. „Napsal jsem píseň, která měla být ‚hodná‘. Měl jsem zlomené srdce a chtěl jsem mít něco, co mě pohladí po duši. Tak vznikl nápad udělat gospel, takovou duchovnější věc, kterou bych předal dál mezi lidi,“ uvedl v Novém dni.

Celkem na novém singlu spolu s 26letým Drahokoupilem pracovalo 25 muzikantů. „Dokonce jsem prodal auto, abych na píseň měl, ale stálo to za to. Píseň bude zveřejněna i s videoklipem 9. září. Vše se odehrává v kostele, za námi je gospelový sbor a přijela i slovenská herečka,“ lákal zpěvák na CNN Prima NEWS. Od doby, kdy začal píseň psát, uběhl rok. Za tu dobu mnohokrát přemýšlel, jak by měl videoklip vypadat.

„Mám velmi rád filmy jako Sestra v akci a přepálené gospelové věci, ale nechtěl jsem vytvořit videoklip ve stejném duchu. V Česku by to bylo klišé a lidé by se jen ptali, na co si to hraju,“ podotkl. Proto se gospelový nádech odráží ve sboru z Olomouce a v kostele.

Za co utratil poslední peníze?

Videoklip se natáčel v době pandemie. „Věděl jsem, jaká je doba. Řekl jsem ale, že nějaké peníze jsou a ať to jdeme nahrát. Všichni mi pak sdělili, že si to náramně užili,“ vzpomínal. Režie videoklipu se ujal režisér Jakub Mahdal. „Měl jsem asi osmnáct nápadů a scénářů, ale chtěl jsem mu dát čisté plátno. On pak našel kostel a vše vyšlo tak, jak jsem si od začátku představoval,“ řekl.

V době covidu si z kuchyně a obýváku udělal vlastní studio. „Splnil jsem si sen. Nikdy jsem neuměl s penězi hospodařit. Ať vydělám, kolik chci, vždy na konci měsíce nic nemám. Poslední peníze jsem pak utratil za drahý nahrávací stůl, mohl jsem ale rovnou produkovat,“ přiznal. Nyní podle svých slov prožívá šťastné období. Před samotným vydáním písně ho však doprovázely nejrůznější emoce.

„Před dvěma lety jsem nebyl psychicky úplně v pohodě. Měl jsem pocit, že jsem se malinko zbláznil, ale jak říkám: Každý, kdo chce přijít k rozumu, se musí někdy zbláznit. Nová píseň mi trvala nejdéle ze všech za celou mou kariéru,“ přiznal. Doplnil, že se nahrávání neobešlo bez slz. „Rozprodal jsem majetek – auto, a doufal, že to vyjde. Nazpíval jsem to až napopáté, pokaždé jsem se rozbrečel. Dal jsem tomu všechno,“ uzavřel.

Tagy:

Hlavní zprávy

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina
Domácí

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina

Mladá a nadějná česká policistka spáchala v poslední den své mise v Polsku loni v říjnu sebevraždu skokem z okna v 11. patře. Co k tomu Kristýnu Litomerickou dohnalo, nikdo neví. Zatímco rodina má důkazy o tom, že šlo o šikanu motivovanou národností i vzhledem, česká policie tvrdí, že důvodem byly osobní problémy. Proč ale policie téměř rok úmrtí kapitánky z cizinecké policie tajila? A vědělo vedení o Kristýniných potížích před tragédií?

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Pohřební klaun či pouštění lodiček. Obliba alternativních smutečních obřadů roste

České pohřby se mění. Stále více Čechů volí místo klasického obřadu v krematoriu alternativní způsob rozloučení. Ať už na louce, u vody, se sázením stromu za zemřelého nebo vypuštěním lodičky po řece. V nabídce je ale dokonce i služba takzvaného pohřebního klauna. Ten nemá za cíl dělat na pohřbu třeskutou legraci, nýbrž s pomocí pozůstalých vytvořit netradiční interaktivní představení.

Maláčová se narodila jako 50letá žena, Fiala je zoufale necharismatický, míní novináři

ČSSD bojuje o to, aby se ve volbách do Poslanecké sněmovny dostala přes kritickou hranici pěti procent. Pomoci jim má i pořad Hustá dvojka, ve kterém vystupuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a její kolega Matěj Stropnický. „Maláčová může fungovat na starší lidi, narodila se jako padesátiletá žena. Stropnický pak odvádí mnohem lepší práci, než když byl u Zelených,“ okomentoval dvojici šéfredaktor Mladé fronty Dnes Jaroslav Plesl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Rakušan přesvědčil diváky a zvítězil v superdebatě těsně před Fialou. Babiš skončil třetí

Lídr Starostů a nezávislých Vít Rakušan byl ve velké předvolební debatě na CNN Prima NEWS nejpřesvědčivějším hostem ze všech osmi pozvaných lídrů. Rozhodli o tom diváci CNN Prima NEWS. Kousek za Rakušanem skončil šéf ODS Petr Fiala. Třetí místo patří premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Nejméně hlasů od diváků dostal předseda komunistů Vojtěch Filip.

reklama

Domácí zpravodajství

Mají mít homosexuálové právo na manželství? Babiš a Fiala jsou proti, Rakušan pro

Homosexuálové by neměli mít stejné právo na svatbu jako heterosexuálové. V debatě Česko hledá premiéra se na tom shodli například Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (ODS), Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra), Tomio Okamura (SPD) či Vojtěch Filip (KSČM). Proti registrovanému partnerství ovšem nejsou. Pro sňatky všech se naopak vyslovila například koalice STAN a Pirátů nebo šéf Přísahy Robert Šlachta.

SOUHRN velké předvolební debaty: Babiš a Rakušan na ostří nože, Hamáček se hádal se Šlachtou

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se uskutečnila velká superdebata s osmi lídry nejsilnějších stran či koalic. Pozvání přijal předseda hnutí ANO Andrej Babiš, lídr koalice Spolu Petr Fiala (ODS), lídr koalice PirSTAN Vít Rakušan (STAN), předseda hnutí SPD Tomio Okamura, šéf komunistů Vojtěch Filip, ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta a šéfka koalice Trikolora Svobodní Soukromníci Zuzana Majerová Zahradníková.

reklama