CNN Prima News unikát

unikát

Výpis příspěvků ke štítku „unikát“

Jsou dvojčata a zároveň nevlastní sestry. Jak je něco takového možné?

31. července 2022 12:49

Unikátní dvojčata se narodila páru z amerického Rochesteru v New Yorku. Přestože přišly holčičky na svět ve stejný den a porodila je stejná žena, jsou zároveň nevlastními sestrami. Sandra totiž otěhotněla poté, co pro umělé oplodnění lékaři použili vajíčko její i dárkyně. Dvojice za pět pokusů utratila v přepočtu více než 600 tisíc korun.

Jediný stoprocentně elektrický nakladač se vyrábí v Česku. Staví i stadion Realu Madrid

20. října 2021 20:30

Je dobře, že v Česku vznikají takové unikátní projekty a budou mít podporu ministerstva průmyslu a obchodu, řekl při otevření nového výrobního areálu ve Velké Dobré nedaleko Prahy náměstek ministra průmyslu a obchodu pro digitalizaci a inovace Petr Očko. Na mysli měl dva smykové nakladače Kovaco Electric, které jsou jediné na světě stoprocentně elektrické a zcela bezemisní. Právě ty se nově vyrábějí v Česku.

Koronavirus jako lék? Muži po nemoci zmizely téměř všechny rakovinné buňky

21. dubna 2021 15:08

Nikdo nečekal, že by nákaza koronavirem mohla někomu pomoci. Případ 61letého pacienta z Velké Británie však ukazuje, že onemocnění COVID-19 může mít výjimečně i pozitivní dopady. Muži z Cornwallu lékaři v létě diagnostikovali Hodgkinův lymfom, tedy druh rakoviny mízních uzlin. Po prodělání nákazy však téměř všechny rakovinné buňky zmizely.

Žena otěhotněla, když byla těhotná. Ve 12. týdnu se na ultrazvuku objevilo další dítě

6. dubna 2021 10:47

Čtyři roky se snažila Britka Rebecca Robertsová s partnerem otěhotnět. Nakonec se dětí díky lékařům dočkala – chlapce Noaha a dívky Rosalie. Jde však o výjimečné sourozence, „superdvojčata“. S dcerou totiž žena otěhotněla v době, kdy byla ve 12. týdnu těhotenství se synem. Vzácný jev se nazývá superfetace neboli přeoplodnění.

Evropu zasypal oranžový sníh, padal i v Česku. Zbarvil ho písek ze Sahary

7. února 2021 14:54
Aktualizováno

Nad Střední Evropu dorazil saharský písek, díky kterému se obloha zbarvuje do oranžova a čerstvě napadaný sníh má jeho vlivem teplé barevné tóny. První fotografie apokalyptického nebe už ráno dorazily například ze švýcarských Alp. Přes den se ale sociální sítě zaplnily fotografiemi netradiční podívané i z Česka. Kde všude napadl oranžový sníh?