CNN Prima News kytarista

kytarista

Výpis příspěvků ke štítku „kytarista“

Náhlý odchod rockové legendy. Kytarista Jeff Beck ještě nedávno doprovázel Johnnyho Deppa

11. ledna 2023 23:26

Hudební scénu zasáhla smutná zpráva. V 78 letech zemřel legendární rockový kytarista Jeff Beck. Informaci o jeho smrti potvrdil umělcův zástupce. Beck do hudebního nebe odešel v úterý 10. ledna poté, co náhle onemocněl bakteriální meningitidou. Známý byl zejména z kapely Yardbirds, s níž se proslavil. Před několika týdny dokončil turné s hercem a hudebníkem Johnnym Deppem.

Zemřel zpěvák skupiny Monkees. V šedesátých letech byla úspěšná jako Beatles

10. prosince 2021 20:05

Zemřel zpěvák a kytarista z popové skupiny 60. let The Monkees Michael Nesmith. Bylo mu 78 let. Skupina, ve které Nesmith hrál, má na svém kontě hity jako Daydream Believer a I'm A Believer. Druhou z nich znají i nejmladší generace, stala se totiž ústřední písní filmů o zlobru Shrekovi. Kvarteto hrálo ve vlastním populárním televizním sitcomu.

Šok i zlá předtucha. Proč tak brzy, truchlí kolegové zesnulého hudebníka Štrupa

1. července 2021 19:11

Nečekaná smrt hudebníka Jana Štrupa, o jehož smrti ve středu večer informoval muzikant Jakub Ryba, šokovala českou hudební scénu. Zpěvák a kytarista zemřel nečekaně ve 39letech. Někteří kolegové a přátelé však měli zlou předtuchu. „V pondělí, když nedorazil na poradu, jsem v sobě cítil divné chvění,“ informoval na svém Facebooku Martin Raien Jeník.