reklama

Ledecký: Policie mě kvůli hraní v Chotěboři nekontaktovala. Zprávy mám jen z médií

Živé koncerty za účastí publika, včetně těch vánočních, jsou letos zakázané kvůli koronaviru. Přesto zpěvák Janek Ledecký jedno malé vystoupení zorganizoval. „Natáčíme videoklip, to se smí,“ prohlásil u vánočního stromku v Chotěboři, kde se svou kapelou krátce zahrál.

reklama

Od začátku pandemie na jaře musel zpěvák v podstatě vše zrušit. „Já ale mám tu výhodu, že velká část toho, co dělám, je psaní. Na psaní mi zatím nikdo nešlápl,“ řekl Ledecký.

A mělo nějaké následky jeho koncertování v Chotěboři na náměstí u vánočního stromu? „Technicky vzato to bylo natáčení klipu. Bylo to senzační, nádherný. Lidé, kteří byli na náměstí a přišli se podívat, šli okolo náhodou, když se rozsvěcel vánoční stromek na první advent, také si to užili,“ sdělil zpěvák.

Ledeckého kvůli akci prý stíhá policie. „Já mám zprávy jenom z médií. Zatím mě nikdo nekontaktoval v tomhle ohledu, takže se nechám překvapit,“ uvedl zpěvák.

Vánoční DVD

„Já se nyní snažím chytit co nejvíce závodů, co teď jezdí Ester, i tréninků,“ vysvětlil Ledecký, jehož dcera je slavná Ester Ledecká, olympijská vítězka ve snowboardu i alpském lyžování.

Janek Ledecký se nechtěně stal symbolem Vánoc. I letos můžeme vidět jeho vánoční koncert na jeho novém DVD s názvem Sliby se mají plnit… Live. „Když budete soutěžit na Facebooku pořadu Showtime, tak můžete DVD vyhrát zadarmo,“ dodal zpěvák.

Tagy:

Pirátský kandidát na ministra sponzoroval radikální aktivisty. Byla to chyba, přiznává

Kandidát Pirátů na ministra pro místní rozvoj a pražský radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský finančně podporoval radikální ekologické hnutí Extinction Rebellion. Od loňského srpna do letošního června mu posílal pětistovku měsíčně jako příspěvek na činnost. Vyplývá to z jeho transparentního účtu. Zpětně vnímá jako chybu, že podporu neukončil dříve.

Z Prahy do Ostravy po D1? Ještě dlouho ne. Dostavba posledního úseku se opět zpožďuje

Nejstarší česká dálnice čeká dlouhé dekády na své dokončení. Přestože zbývá dostavět pouhých 10 kilometrů D1 kolem Přerova, řidiči se z Prahy do Ostravy po celé její délce jen tak nesvezou. Krajský úřad Olomouckého kraje totiž rozhodl, že stavební povolení pro některé malé objekty související s touto stavbou nemůže řešit přerovský magistrát, ale on sám. A to znamená další zdržení.

Další pokles počtu nakažených za pátek. Od pondělí se mění cestovatelská mapa

V pátek v Česku laboratoře odhalily 140 potvrzených případů covidu, zhruba o 50 méně než před týdnem. Jedná se o nejmenší nárůst počtu nakažených v tomto týdnu. Snížil se tak i počet nově nakažených na 100 tisíc lidí za týden, a to na jedenáct. Od pondělí se pak pro Čechy změní cestovatelská mapa. Některé země se kvůli pandemii stanou rizikovějšími. Děti do 12 let pak od soboty po příjezdu do Česka nemusí do samoizolace.

Babiš mladší se Kalouskovi omluvil za otcovy urážky. Půjdou spolu na pivo

Protože se bývalý poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) omluvy od premiéra Andreje Babiše (ANO) nedomohl ani soudní cestou, rozhodl se vzít pokoru do svých rukou Babišův syn. Ten už někdejšímu ministrovi financí omluvu za „ožralu“, „zloděje zlodějského“ a další hanlivé výroky, které padly z úst jeho otce, napsal. Zároveň junior pozval Kalouska na pivo. Expředseda TOP 09 na nápad kývl.

reklama

Domácí zpravodajství

Prymula: Protilátky by měly být brány v potaz. V létě za mě stačí klasické roušky

Vláda by měla brát v potaz hodnoty protilátek. Jejich vysoká hladina stačí k tomu, aby se lidé znovu nenakazili, důkazů je dostatek, myslí si exministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula. Stejně by ocenil, kdyby se v létě mohly vyměnit respirátory za klasické roušky, řekl v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS. Vláda kromě toho schválila placené volno pro očkované státní zaměstnance, podle opozičních politiků by se ale spíše měla zaměřit na fakt, že očkování u praktiků je pomalé.

reklama