reklama

Rodiče odmítli nasadit batoleti roušku. Let z Calgary do Toronta byl proto zrušen

Kvůli jediné roušce neodletělo letadlo z Calgary do Toronta, které mělo na palubě více než stovku cestujících. Členové posádky se totiž dožadovali, aby rodiče zakryli nos a ústa svému sotva dvouletému dítěti. Když nepochodili, přivolali k incidentu dopravní policii. Běžně přitom děti do dvou let mají v nošení roušek na palubě letadla výjimku.

reklama

„Poslouchejte mě. Tohle neskončí, dokud budete v tomto křesle sedět,“ vyzýval policista rodinu se dvěma malými dětmi, aby opustila palubu letadla krátce před odletem z Calgary do Toronta. Jedno z dětí si totiž odmítlo nasadit roušku.

„Moje rodina zažila na palubě letadla WestJet hrozné a nelidské zacházení. Mé ženě vyhrožovali zatčením a násilným vyhozením z letadla, pokud si naše tříleté a devatenáctiměsíční děti nenasadí roušku,“ napsal na Twitter otec dětí Safwan Choudhry.

Spor vyhrotila posádka letadla

Podle něj situaci na palubě letadla společnosti WestJet vyhrotili členové posádky. Prý jim nestačilo, že si roušku nasadilo starší, tříleté dítě, ale chtěli, aby si zakrylo ústa i nos také devatenáctiměsíční batole. To však začalo hystericky plakat. Posádka pak zavolala dopravní policisty, kteří nedokázali incident vyřešit, a celý let byl nakonec zrušen.

Společnost WestJet se vůči slovům rozčíleného otce ohradila. „Rodiče nesouhlasili s tím, že nasadí roušku staršímu dítěti, kterému bylo přes dva roky. Proto je naše posádka informovala, že musí dodržovat nařízení. Poté požádala o přítomnost úřadů, protože klienti odmítli splnit vnitřní nařízení úřadu pro dopravu a odmítli opustit letadlo,“ sdělila letecká společnost BBC.

Děti do dvou let roušku mít nemusí

Společnost WestJet od 1. září prosazuje na palubách svých letů politiku nulové tolerance, tedy že bez roušky pasažér nikam neodletí. Nařízení nasadit si roušku před vstupem do letadla platí i v Česku. „Všichni pasažéři před vstupem na palubu letadel společnosti Smartwings i Českých aerolinií musí mít nasazenou ochranu úst a nosu. Vyjma dětí do dvou let,“ řekla CNN Prima NEWS mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková.

Výjimku pro děti mladší dvou let uděluje i WestJet. Povyk na palubě kanadského letadla byl tak zřejmě zbytečný. Policisté, kteří přispěchali situaci řešit, oznámili, že starší dítě roušku mělo. Nevidí proto důvod, proč rodinu vinit z porušení předpisů.

Tagy:

Hlavní zprávy

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá
Politika

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Tisíce domácností bez proudu. Bouře Barra udeřila na Irsko, ovlivní i počasí v Česku?

Bouře Barra v úterý zasáhla Britské ostrovy, konkrétně Irsko. Bez elektřiny je tam už 56 tisíc domácností. Do země přinesla vichr o rychlosti více až 130 km/h. Ve středu by pak měla okluzní fronta, která s bouří souvisí, doputovat i nad pevninskou Evropu, ovlivnit tak může okrajově i počasí v Česku. Český hydrometeorologický ústav ale žádná varování zatím nevydal. Vliv bouře by tak neměl být nijak extrémní.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama