reklama

Rodiče odmítli nasadit batoleti roušku. Let z Calgary do Toronta byl proto zrušen

Kvůli jediné roušce neodletělo letadlo z Calgary do Toronta, které mělo na palubě více než stovku cestujících. Členové posádky se totiž dožadovali, aby rodiče zakryli nos a ústa svému sotva dvouletému dítěti. Když nepochodili, přivolali k incidentu dopravní policii. Běžně přitom děti do dvou let mají v nošení roušek na palubě letadla výjimku.

reklama

„Poslouchejte mě. Tohle neskončí, dokud budete v tomto křesle sedět,“ vyzýval policista rodinu se dvěma malými dětmi, aby opustila palubu letadla krátce před odletem z Calgary do Toronta. Jedno z dětí si totiž odmítlo nasadit roušku.

„Moje rodina zažila na palubě letadla WestJet hrozné a nelidské zacházení. Mé ženě vyhrožovali zatčením a násilným vyhozením z letadla, pokud si naše tříleté a devatenáctiměsíční děti nenasadí roušku,“ napsal na Twitter otec dětí Safwan Choudhry.

K tématu

Spor vyhrotila posádka letadla

Podle něj situaci na palubě letadla společnosti WestJet vyhrotili členové posádky. Prý jim nestačilo, že si roušku nasadilo starší, tříleté dítě, ale chtěli, aby si zakrylo ústa i nos také devatenáctiměsíční batole. To však začalo hystericky plakat. Posádka pak zavolala dopravní policisty, kteří nedokázali incident vyřešit, a celý let byl nakonec zrušen.

Společnost WestJet se vůči slovům rozčíleného otce ohradila. „Rodiče nesouhlasili s tím, že nasadí roušku staršímu dítěti, kterému bylo přes dva roky. Proto je naše posádka informovala, že musí dodržovat nařízení. Poté požádala o přítomnost úřadů, protože klienti odmítli splnit vnitřní nařízení úřadu pro dopravu a odmítli opustit letadlo,“ sdělila letecká společnost BBC.

Děti do dvou let roušku mít nemusí

Společnost WestJet od 1. září prosazuje na palubách svých letů politiku nulové tolerance, tedy že bez roušky pasažér nikam neodletí. Nařízení nasadit si roušku před vstupem do letadla platí i v Česku. „Všichni pasažéři před vstupem na palubu letadel společnosti Smartwings i Českých aerolinií musí mít nasazenou ochranu úst a nosu. Vyjma dětí do dvou let,“ řekla CNN Prima NEWS mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková.

Výjimku pro děti mladší dvou let uděluje i WestJet. Povyk na palubě kanadského letadla byl tak zřejmě zbytečný. Policisté, kteří přispěchali situaci řešit, oznámili, že starší dítě roušku mělo. Nevidí proto důvod, proč rodinu vinit z porušení předpisů.

Další hlavní zprávy

„Satanští vojáci“ míří na misi do země kanibalů. Mají zklidnit indonéské separatisty
Robben se po dlouhých trablích dočkal odměny. Pak se rozbrečel v emotivním rozhovoru
Protest proti absurditě. Švédští fanoušci nemohou na stadion, fandili v obchodním domě
Komentátoři: Hamáčkovi nemůže věřit nikdo, jeho příběh o kamufláži je úplný nesmysl
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama