reklama

Rodiče odmítli nasadit batoleti roušku. Let z Calgary do Toronta byl proto zrušen

Kvůli jediné roušce neodletělo letadlo z Calgary do Toronta, které mělo na palubě více než stovku cestujících. Členové posádky se totiž dožadovali, aby rodiče zakryli nos a ústa svému sotva dvouletému dítěti. Když nepochodili, přivolali k incidentu dopravní policii. Běžně přitom děti do dvou let mají v nošení roušek na palubě letadla výjimku.

reklama

„Poslouchejte mě. Tohle neskončí, dokud budete v tomto křesle sedět,“ vyzýval policista rodinu se dvěma malými dětmi, aby opustila palubu letadla krátce před odletem z Calgary do Toronta. Jedno z dětí si totiž odmítlo nasadit roušku.

„Moje rodina zažila na palubě letadla WestJet hrozné a nelidské zacházení. Mé ženě vyhrožovali zatčením a násilným vyhozením z letadla, pokud si naše tříleté a devatenáctiměsíční děti nenasadí roušku,“ napsal na Twitter otec dětí Safwan Choudhry.

K tématu

Spor vyhrotila posádka letadla

Podle něj situaci na palubě letadla společnosti WestJet vyhrotili členové posádky. Prý jim nestačilo, že si roušku nasadilo starší, tříleté dítě, ale chtěli, aby si zakrylo ústa i nos také devatenáctiměsíční batole. To však začalo hystericky plakat. Posádka pak zavolala dopravní policisty, kteří nedokázali incident vyřešit, a celý let byl nakonec zrušen.

Společnost WestJet se vůči slovům rozčíleného otce ohradila. „Rodiče nesouhlasili s tím, že nasadí roušku staršímu dítěti, kterému bylo přes dva roky. Proto je naše posádka informovala, že musí dodržovat nařízení. Poté požádala o přítomnost úřadů, protože klienti odmítli splnit vnitřní nařízení úřadu pro dopravu a odmítli opustit letadlo,“ sdělila letecká společnost BBC.

Děti do dvou let roušku mít nemusí

Společnost WestJet od 1. září prosazuje na palubách svých letů politiku nulové tolerance, tedy že bez roušky pasažér nikam neodletí. Nařízení nasadit si roušku před vstupem do letadla platí i v Česku. „Všichni pasažéři před vstupem na palubu letadel společnosti Smartwings i Českých aerolinií musí mít nasazenou ochranu úst a nosu. Vyjma dětí do dvou let,“ řekla CNN Prima NEWS mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková.

Výjimku pro děti mladší dvou let uděluje i WestJet. Povyk na palubě kanadského letadla byl tak zřejmě zbytečný. Policisté, kteří přispěchali situaci řešit, oznámili, že starší dítě roušku mělo. Nevidí proto důvod, proč rodinu vinit z porušení předpisů.

Další hlavní zprávy

Vláda

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

  • Aktualizováno

Vláda od pondělí na tři týdny výrazně omezí pohyb osob. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení zaměstnavatele. Pro cesty k lékaři a na úřady mimo okres s bydlištěm bude nutné čestné prohlášení či formulář. Nákupy budou možné jen v rámci okresu. Vycházky a běh přes den budou od pondělí možné jen na území obce, nikoli celého okresu. Venčení psů v noci bude možné do 500 metrů od bydliště. Od 1. března budou v ČR uzavřené všechny školy, mateřské školy i dětské skupiny s výjimkou těch při zdravotnických zařízeních.

Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Praktický lékař: Očkování stagnuje, vakcínu jsme začali rozvážet ze zoufalství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Velká Babišova rošáda? Blatný a Petříček na cestě z vlády, zdravotnictví by měla ČSSD
reklama
reklama
Promiňte, školku musíme na deset dní zavřít. Jak covid paralyzoval šestičlennou rodinu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Hilšer: Výměna ministra nikomu neprospěje. Celá vláda je na ručník, tvrdí Šimetka
Rebelie v ANO. Příspěvek pro lidi v karanténě neprošel i kvůli poslancům hnutí
Další články
reklama
reklama