reklama

Letní počasí a teploty kolem 25 °C. Mají před sebou Češi poslední teplý víkend?

Po chladnějších dnech a zatažené obloze se Češi mohou těšit na teplý a takřka letní víkend. V sobotu bude jasno až polojasno, nejvyšší teploty se pak budou pohybovat mezi 21 až 25 °C. V neděli bude situace obdobná, teploty dokonce vystoupají až k 26 °C.

reklama

Od jihu počasí ve střední Evropě ovlivňuje výběžek vyššího tlaku vzduchu, díky němu na území České republiky bude proudit teplý vzduch. V sobotu pak bude jasno až skoro jasno. Zpočátku dne může být zataženo, objevit se mohou i ojedinělé mlhy. Nejvyšší teploty se pak budou pohybovat mezi 21 a 25 °C, na horách pak kolem 16 °C.

V noci na neděli pak teploty klesnou k 11 až 7 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr o síle do tří metrů za sekundu, je ale možné, že na některých místech republiky bude klidno.

V neděli ráno se opět mohou objevit ojedinělé mlhy či nízká oblačnost. Ta bude k večeru přibývat. Nejvyšší teploty pak budou ještě příznivější než v sobotu. Teploměry mohou ukazovat 22 až 26 °C. Vát bude po celý den slabý proměnlivý až mírný jihovýchodní vítr o síle od dvou do pěti metrů za sekundu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialova vláda: Přibýt mohou až tři ministři, největší boj je o průmysl a místní rozvoj
Politika

Fialova vláda: Přibýt mohou až tři ministři, největší boj je o průmysl a místní rozvoj

I když lídři stran nově vznikající vlády zatím nechtějí prozrazovat jména budoucích ministrů, už nyní je jasné, že kabinet Petra Fialy bude mít víc ministrů než má stávající Babišův. Ve hře jsou dokonce tři posty navíc, a to ministra pro digitalizaci, pro evropské záležitosti a předsedy legislativní rady vlády. Boj je podle informací CNN Prima NEWS o resort průmyslu a obchodu nebo o místní rozvoj.

Ronaldo nepatří mezi čtyři nejlepší útočníky světa, ukazuje žebříček. Kdo ho předstihl?

Nejgólovější neznamená nejlepší. Ale právě útočníci zajišťují největší množství branek, proto jsou na fotbalovém trávníku nejvíce vidět. Právě hráče působící na postu forvarda seřadil renomovaný magazín FourFourTwo do žebříčku. Překvapivě nenajdete na prvních pozicích hvězdu Manchesteru United a portugalské reprezentace Cristiana Ronalda.

Bělorusko má už 821 politických vězňů, k mučení patří i úmyslné nakažení covidem

Autokrat Alexandr Lukašenko utahuje šrouby. V zemi denně přibývají političtí vězni, kteří musí snášet fyzický i psychický nátlak vyšetřovatelů. Režim třeba uvězněné nechává záměrně nakazit covidem. „Zatímco loni na podzim mělo Bělorusko asi 50 politických vězňů, aktuálně k 26. říjnu už jich je 821. A o stovkách dalších pravděpodobně nevíme,“ říká Sjarhej Smatryčenka z Ambasády nezávislé běloruské kultury v Brně.

Laboratoře za úterý odhalily 6274 případů koronaviru. Nemocnice se rychle zaplňují

Aktualizováno

V úterý v Česku přibylo 6 274 potvrzených případů koronaviru, téměř dvakrát více než před týdnem. Poprvé od dubna tak denní počet nově nakažených překonal hranici šesti tisíc. Opět se zvýšil počet hospitalizovaných, s covidem je v nemocnicích 1 146 lidí. V těžkém stavu je 166 pacientů, podobně jako v pondělí. Na 100 tisíc obyvatel připadá v posledních sedmi dnech 246 nakažených, incidenční číslo se od úterý zvýšilo o 29. Očkování v úterý podstoupilo nejvíce lidí za poslední dva měsíce.

Expertka: Lidé podléhají bludům, pak kamenují očkovací týmy. Neočkovaní se 100% nakazí

Podle náměstkyně ministra zdravotnictví pro zdravotní péči Martiny Koziar Vašákové jsou v Česku nadále lokality, které jsou minimálně proočkované. Důvodem je šíření dezinformací, které dospělo až tak daleko, že lidé házeli na mobilní očkovací tým v Moravskoslezském kraji kamení. „Je to smutné, ale jsou lokality, kde lidé podléhají dezinformacím a bludům, že je vakcína škodlivá,“ posteskla si v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama