reklama
CNN Prima News letní tábor

letní tábor

Výpis příspěvků ke štítku „letní tábor“

Přes 20 dětí na táboře museli ošetřit záchranáři. Za nevolnost mohly bakterie v jídle

19. srpna 2021 10:33

Zažívací problémy více než dvaceti dětí na táboře u Mrtníku na Berounsku způsobilo minulý týden jídlo kontaminované bakteriemi, které se podávalo k večeři. Organizátor tábora změnil způsob zajištění stravy pro účastníky, řekla ve čtvrtek novinářům ředitelka odboru protiepidemického krajské hygienické stanice Lilian Rumlová.

Tábory budou, věří organizátoři a počítají s testováním. Někde už mají téměř plno

27. března 2021 07:41

Nezbývá nám než doufat, že vláda letní tábory povolí, vzkazují jejich organizátoři. Rodiče v rozvolnění stávajících opatření věří a své ratolesti hojně přihlašují. Mnohé tábory tak už na konci března hlásí minimálně z poloviny zaplněnou kapacitu, někde jsou turnusy dokonce již téměř plné. Redakce CNN Prima NEWS oslovila organizátory různě zaměřených táborů, aby zjistila, v jaké fázi příprav jsou, se kterými restrikcemi proti šíření koronaviru v létě počítají a zda budou při nejhorším vracet zaplacené zálohy.

Kontroly letních táborů pokračují. Hygienici se zaměřují na protikoronavirová opatření

13. srpna 2020 14:04
Aktualizováno

Koronavirová opatření se dotkla i letních táborů, které se konají po celé České republice. Kontroly hygieniků se zaměřují na dostatek dezinfekce, oddělování dětí do skupinek a na správné podmínky ubytování nebo stravování. Nejvíce táborů pořádají v Jihočeském kraji, i zde se ve čtvrtek konaly kontroly některých táborů.

Nemocnice už propouští děti z tábora v Chříči, které měly zažívací potíže

23. července 2020 21:00
Aktualizováno

Desítky dětí a pět dospělých se podle informací CNN Prima NEWS otrávily v obci Chříč na Plzeňsku se na letním táboře. Mohla za to zřejmě intoxikace jídlem, to ale správce areálu odmítá. Záchranná služba rozvezla postižené se zažívacími potížemi do nemocnic v Plzni a Praze. Podle dostupných informací nikdo nebyl ve vážném zdravotním stavu a Fakultní nemocnice v Plzni i pražská Motolská nemocnice už děti postupně propouští.

Děti omezení na táborech moc nepocítí, shodují se organizátoři

15. května 2020 10:26

Dětské tábory by se mohly konat už od 27. června. Předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček se na tom předevčírem domluvil s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou. Bude však omezená kapacita chatkových i stanových táborů. Oblíbené putovní tábory se zruší. Přesná pravidla a podmínky, za jakých se budou moci tábory konat, by mělo v pátek zveřejnit ministerstvo zdravotnictví.

reklama