reklama

Polévku letos rozdávali místo politiků restauratéři. Suroviny by jinak vyhodili

Na Staroměstském náměstí v Praze se i letos podávala tradiční rybí polévka. Místo pražského magistrátu, který akci zrušil, ji nejen lidem bez domova podávali iniciátoři výzvy za zachování provozu restaurací Chcípl pes.

reklama

V minulých letech to bývala na Staroměstském náměstí přehlídka špiček pražské a někdy i celostátní politiky. Místo premiéra a primátora hlavního města letos rozlévali polévku iniciátoři výzvy Chcípl pes.

„Jako každý rok je výborná a moc mi chutná,“ pochvalovali si lidé na Staroměstském náměstí. „Aspoň někdo akci organizuje. Tohle je fakt smutný pohled, aby si lidé bez domova nemohli zajít ani na polévku a cítit trochu solidarity, to mi přijde hodně smutné,“ konstatoval jeden z přihlížejících.

Vařilo se ze surovin, které by kvůli nařízením skončily v koši

Pro zájemce organizátoři připravili 500 porcí polévky a použili i suroviny, které by jinak kvůli uzavřeným restauracím skončily v koši.

„Je to nesmyslné nařízení vlády a zbabělost radnice hlavního města Prahy. Polévka, pocit bezpečí a jistoty je pro lidi bez domova daleko víc, než jestli riskují onemocnění,“ řekl jeden z iniciátorů a majitel pivovaru Malý Janek v Jincích Jiří Janeček. Kromě tradiční rybí polévky mohli lidé na Staroměstském náměstí podepsat petici či zatlouct hřebíček do rakve ústavních svobod.

Pražský magistrát letos místo vánoční polévky poslal do pražských nemocnic dárky a z potravinové sbírky předal jídlo neziskovým organizacím, které je měly rozdat lidem bez domova.

K tématu

Tagy: výzva pomoc akce bezdomovci Staroměstské náměstí rybí polévka Chcípl pes

Další hlavní zprávy

Historie

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Hned vedle budovy parlamentu ČSSR měl už roku 1969 stát skrytý pomník Jana Palacha. Všem komunistickým poslancům na očích. Troufalý kousek naplánovali architekt stavby Karel Prager a sochař Miloslav Chlupáč. Normalizační cenzoři ale projekt zastavili. Po revoluci se kolegové k plánům na Palachův pomník vrátili, nakonec ho ale realizoval až sochař Antonín Kašpar v roce 2020. Historička architektury Radomíra Sedláková se s Pragerem znala, napsala o něm knihu a vysvětluje, jak to s pomníkem bylo od jeho počátků.

Koronavirus

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

V pátek v osm hodin ráno se v Česku spustil Centrální rezervační systém, kde se mají přednostně senioři 80+ registrovat k očkování proti koronaviru. Zápisy do pořadníku běží, ale rozhodně ne hladce. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se o úskalích systému i očkování jako takovém rozhovořili primář z Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze Jiří Votruba a epidemiolog a předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek.

Prezidentské volby v USA 2020

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Zdravotní sestra vyhrála přes dvacet milionů. Odměna za boj s covidem, říká
Naučili jsme se, že co stát spustí, nefunguje. Gazdík kritizuje očkovací registr
reklama
reklama
Babiš opět otáčí: Očkování pro všechny od začátku února je zbytečné

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Podezřelého, který zbil seniorku v metru, poslal soud do vazby. Hrozí mu 2 roky vězení
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Další články
reklama
reklama