reklama

Polévku letos rozdávali místo politiků restauratéři. Suroviny by jinak vyhodili

Na Staroměstském náměstí v Praze se i letos podávala tradiční rybí polévka. Místo pražského magistrátu, který akci zrušil, ji nejen lidem bez domova podávali iniciátoři výzvy za zachování provozu restaurací Chcípl pes.

reklama

V minulých letech to bývala na Staroměstském náměstí přehlídka špiček pražské a někdy i celostátní politiky. Místo premiéra a primátora hlavního města letos rozlévali polévku iniciátoři výzvy Chcípl pes.

Hezké Vánoce. Polévka zdarma pro všechny lidi dobré vůle a v nouzi . Jen doufám, že to příští rok nebudeme kvuli vládě,...

Posted by Otevřeme Česko normálnímu životu s podporou Chcípl PES on Thursday, December 24, 2020

„Jako každý rok je výborná a moc mi chutná,“ pochvalovali si lidé na Staroměstském náměstí. „Aspoň někdo akci organizuje. Tohle je fakt smutný pohled, aby si lidé bez domova nemohli zajít ani na polévku a cítit trochu solidarity, to mi přijde hodně smutné,“ konstatoval jeden z přihlížejících.

Vařilo se ze surovin, které by kvůli nařízením skončily v koši

Pro zájemce organizátoři připravili 500 porcí polévky a použili i suroviny, které by jinak kvůli uzavřeným restauracím skončily v koši.

„Je to nesmyslné nařízení vlády a zbabělost radnice hlavního města Prahy. Polévka, pocit bezpečí a jistoty je pro lidi bez domova daleko víc, než jestli riskují onemocnění,“ řekl jeden z iniciátorů a majitel pivovaru Malý Janek v Jincích Jiří Janeček. Kromě tradiční rybí polévky mohli lidé na Staroměstském náměstí podepsat petici či zatlouct hřebíček do rakve ústavních svobod.

Posted by Zed Strizek on Thursday, December 24, 2020

Pražský magistrát letos místo vánoční polévky poslal do pražských nemocnic dárky a z potravinové sbírky předal jídlo neziskovým organizacím, které je měly rozdat lidem bez domova.

Tagy:
výzva pomoc akce bezdomovci Staroměstské náměstí rybí polévka Chcípl pes
Zapomeňte na tropy. Zbytek léta bude chladnější, předpovídají meteorologové
Počasí

Zapomeňte na tropy. Zbytek léta bude chladnější, předpovídají meteorologové

Počasí v Česku bude dál proměnlivé a spíše chladnější. Během srpna se mají častěji střídat oblačné a slunečné dny, léto má být podle meteorologů typicky středoevropské. Zbytek letních prázdnin bude zřejmě teplotně průměrný až slabě podprůměrný. Vyplývá to z měsíční prognózy počasí, kterou v pondělí na svém webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi
Sociální sítě

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi

Internet zaplavily vtipy na účet předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Ten totiž minulý týden v jednom ze svých videí řekl, že si pamatuje, jak se s judistou Lukášem Krpálkem pral v mladších žácích. Sám totiž tento sport do svých 18 let dělal. Jenže nic takového se stát nemohlo. Z Bartoše si udělal legraci i někdejší ministr financí a vášnivý tenista Miroslav Kalousek.

Tak končí případy sebevražd. Nahrávka zachytila vyhrožování běloruské běžkyni

Na YouTube se dostala zvuková nahrávka, která údajně zachycuje výměnu názorů mezi běloruskou běžkyní Kryscinou Cimanouskou a dvěma sportovními funkcionáři – šéftrenérem národního týmu Jurijem Mojsevičem a zástupcem ředitele Běloruského republikového tréninkového centra pro lehkou atletiku Arturem Šumakem. Nahrávka je zjevně součástí rozhovoru, v němž oba muži dohánějí sportovkyni k slzám a snaží se ji přesvědčit, aby se vzdala účasti na olympiádě a vrátila se domů.

Mutace delta v Česku dominuje. Může ji mít až 90 procent nakažených koronavirem

Podezření na variantu koronaviru delta má Státní zdravotní ústav (SZÚ) v Česku u 90 procent pozitivních vzorků. Ústav o tom v pondělí informoval v tiskové zprávě. Podezření se objeví už při vyšetření pacienta metodou PCR, s jistotou je varianta potvrzena až sekvenací DNA viru. Těchto podrobných vyšetření bylo v červenci 189, ve dvou vzorcích byla objevena varianta delta plus.

Čínské vakcíny? Radši zůstaneme v lockdownu, říkají Vietnamci. Za český dar děkují

Vietnam přešel do drsného lockdownu. Dosavadní koronavirový premiant se po roce zavřených hranic nevyhnul strmému nárůstu počtu nákaz, uzavřel proto i své hlavní metropole Hanoj a Ho Či Minovo Město. Třebaže v jihoasijské zemi panuje nouze o vakcíny, Vietnamci odmítají čínské preparáty. Raději přetrpí lockdown, než aby se jimi nechali očkovat, řekli lidé oslovení redakcí CNN Prima NEWS. Naopak jsou vděční za vakcíny, které poskytne mimo jiné i Česká republika.

reklama

Domácí zpravodajství

Počítače i obědy pro děti zdarma, méně memorování: Jak chtějí strany změnit školství

Zlepšíme školství. V předvolebních programech to slibují snad všechny strany (kromě ANO, Babišovo hnutí zatím program do sněmovních voleb nepředstavilo). Jak to chtějí partaje udělat? KSČM láká na obědy pro děti zdarma, ČSSD by bezplatně rozdávala počítače a tablety, koalice Spolu chce reformovat vzdělávací programy. Co dalšího by politici chtěli prosadit?

Ne všechny vyvěšení barevných vlajek potěšilo. Je to ponižující, říká k Prague Pride Wolf

Vyvěšením duhové vlajky na pražské Nové radnici vedení města a organizátoři akce zahájili festival Prague Pride. Ten má za cíl mimo jiné přiblížit život leseb, gayů, bisexuálů a translidí (LGBT+). Jedenáctý ročník přehlídky nabídne 135 kulturních, zábavních a vzdělávacích akcí se společným tématem coming out. Vůči konání festivalu se ve facebookovém příspěvku vymezil podnikatel, člen KDU-ČSL a od roku 2014 zastupitel hlavního města Prahy Jan Wolf.

reklama