reklama

Polévku letos rozdávali místo politiků restauratéři. Suroviny by jinak vyhodili

Na Staroměstském náměstí v Praze se i letos podávala tradiční rybí polévka. Místo pražského magistrátu, který akci zrušil, ji nejen lidem bez domova podávali iniciátoři výzvy za zachování provozu restaurací Chcípl pes.

reklama

V minulých letech to bývala na Staroměstském náměstí přehlídka špiček pražské a někdy i celostátní politiky. Místo premiéra a primátora hlavního města letos rozlévali polévku iniciátoři výzvy Chcípl pes.

„Jako každý rok je výborná a moc mi chutná,“ pochvalovali si lidé na Staroměstském náměstí. „Aspoň někdo akci organizuje. Tohle je fakt smutný pohled, aby si lidé bez domova nemohli zajít ani na polévku a cítit trochu solidarity, to mi přijde hodně smutné,“ konstatoval jeden z přihlížejících.

Vařilo se ze surovin, které by kvůli nařízením skončily v koši

Pro zájemce organizátoři připravili 500 porcí polévky a použili i suroviny, které by jinak kvůli uzavřeným restauracím skončily v koši.

„Je to nesmyslné nařízení vlády a zbabělost radnice hlavního města Prahy. Polévka, pocit bezpečí a jistoty je pro lidi bez domova daleko víc, než jestli riskují onemocnění,“ řekl jeden z iniciátorů a majitel pivovaru Malý Janek v Jincích Jiří Janeček. Kromě tradiční rybí polévky mohli lidé na Staroměstském náměstí podepsat petici či zatlouct hřebíček do rakve ústavních svobod.

Pražský magistrát letos místo vánoční polévky poslal do pražských nemocnic dárky a z potravinové sbírky předal jídlo neziskovým organizacím, které je měly rozdat lidem bez domova.

K tématu

Tagy: výzva pomoc akce bezdomovci Staroměstské náměstí rybí polévka Chcípl pes

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme

Epidemická situace v Česku se už několik týdnů lepší. Vláda proto začíná připravovat plán postupného rozvolňování. Veřejnosti ho ale nepředstaví dříve než ve čtvrtek. CNN Prima NEWS se ale přesto podařilo zjistit, že by se v první vlně měly otevřít obchody. A pokud postrádáte některou ze služeb – třeba kadeřníka – budete si nejspíš muset počkat až na druhou fázi rozvolnění.

Fotbal

Dejte nám čas, překřikoval se Petr Čech s fanoušky Chelsea kvůli Superlize

Dejte nám čas, překřikoval se Petr Čech s fanoušky Chelsea kvůli Superlize

Proti vzniku fotbalové Superligy se postavili hráči i fanoušci. Protestují dokonce i fanoušci klubů, které se nadnárodní soutěže mají účastnit. Mezi nimi byli i příznivci londýnské Chelsea, kteří se rozhodli vyrazit na protest. Rozčilené fanoušky se snažil uklidnit nynější činovník klubu a bývalý veleúspěšný brankář týmu i české reprezentace Petr Čech. Nakonec se velkoklub rozhodl z nové soutěže vycouvat.

Krimi

Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí

Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí

Policie ukončila vyšetřování střelby před domem vlivného podnikatele z Liberce. Jiří Vařil, který podle zasvěcených dlouhou dobu skrytě ovládal jednoho z největších autobusových dopravců v zemi, s největší pravděpodobností stane před soudem kvůli vydírání, poškození cizí věci a výtržnictví. A není to jediný jeho problém se zákonem. Už tři roky jeho jméno figuruje v policejním spisu rozsáhlé korupční kauzy ve veřejné dopravě.

Chceme další vyhoštění Rusů z ambasády, vzkázala Sněmovna vládě a odsoudila „terorismus“
Superliga se za obřího tlaku začíná hroutit. Po dvou dnech ji opouští City i Chelsea
reklama
reklama
Ať se Česko připraví na tvrdé sankce. Zeman si musí vybrat stranu, varuje ruský expert

Rusko

Domácí zpravodajství

Zeman chce přitáhnout pozornost, Babiš posiluje pozici Ruska v Česku, tvrdí experti
Volný: Za výbuchem stojí Američané, mám pro to stejné informace jako BIS
Pomozte s pátráním u řeky, prosí rodina zmizelého Tomáše. Policie se obává nejhoršího
Další články
reklama
reklama