CNN Prima News lhaní

lhaní

Výpis příspěvků ke štítku „lhaní“

Tiskárna lživých cenin. Babiš s Fialou si přišli pro krev svého oponenta, říká odborník

Premiér Petr Fiala (ODS) neměl v úmyslu situaci uklidnit, ale vyprovokovat. S Andrejem Babišem (ANO) se nepřišli dohodnout a vyjednávat, pánové si přišli pro krev svého oponenta. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to uvedl profesionální mezinárodní vyjednavač Radim Pařík. Zdůraznil, že politici obecně jsou mistři světa ve lhaní. V duelu v Partii lidé podle něj po celou dobu sledovali „tiskárnu lživých cenin“.

Manželka Jana R. u soudu: Ve vězení se mi přiznal ke znásilnění dětí, zvedal se mi žaludek

Liberecký krajský soud pokračoval v hlavním líčení v kauze sexuálního predátora Jana R. Na řadu přišla výpověď jedné z nejdůležitějších postav celé kauzy – manželky obžalovaného. Ta se před soudcem dušovala, že o počínání svého muže obžalovaného ze znásilnění sedmi dětí nevěděla vůbec nic. „Dozvěděla jsem se to, až když ho policie zadržela a přišli dělat domovní prohlídku,“ tvrdila mladá žena, která má sama s Janem R. dvě malé děti.

Podmínka a pokuta 100 tisíc. Nečas už zná verdikt soudu kvůli lhaní ve prospěch manželky

Za lživou výpověď ve prospěch manželky Jany (dříve Nagyové) uložil soud ve středu bývalému premiérovi Petru Nečasovi (ODS) roční podmínku a peněžitý trest ve výši 100 tisíc korun. Verdikt není pravomocný, Nečas vinu odmítá. Trvá na tom, že v kauze zneužití Vojenského zpravodajství mluvil pravdu. Uvedl, že požádal šéfku svého kabinetu Nagyovou, aby mu zprostředkovala pomoc zpravodajců, protože cítil obavu o své bezpečí. Justice ale už dříve uzavřela, že iniciátorkou sledování byla výlučně Nagyová, která chtěla získané informace zneužít k osobnímu prospěchu.

Lékařka Stehlíková o Babišovi: V soutěži ve lhaní by byl mistrem světa. Trpí nenažraností

Pokud by existovala soutěž ve lhaní, byl by expremiér Andrej Babiš (ANO) mistrem světa, napsala lékařka Džamila Stehlíková. Reagovala tak na slova advokáta Eduarda Bruny, který obhajoval bývalého předsedu vlády u soudu v kauze Čapí hnízdo. Podle něj by totiž měl naopak Andrej Babiš mladší podstoupit vyšetření psychologem, aby si ověřil, zda netrpí třeba lhavostí. „Taková je někdy prognóza,“ konstatoval Bruna při odchodu ze soudní síně.

Když „vnuk a syn“ útočí. Šmejdi mají nové triky na okrádání seniorů, Vánoce je nezastaví

Ani blížící se svátky nezastavily podvodníky, kteří se snaží okrást ty nejzranitelnější – seniory. Během jediného dne se jeden z takzvaných šmejdů pokusil vylákat peníze hned ze čtyř seniorek z Českokrumlovska. Ženy na vymyšlenou „pohádku“ o zraněném synovi a lékařovi nenaletěly, příběhy však mohou jiné natolik vyděsit, že podvodníkovi peníze zašlou.

Fauci prý lhal o výzkumu koronaviru ve Wu-chanu. Kritice čelí i kvůli krutým pokusům na psech

Aktualizováno

Anthony Fauci vědomě zamlčoval fakta o výzkumu ve Wu-chanu. Nový dokument usvědčuje hlavního poradce Bílého domu a odhodlaného bojovníka proti covidu z toho, že lhal, tvrdí kritici. Doktor Fauci totiž dlouho popíral, že by se Američané podíleli na výzkumu zvířecích koronavirů ve Wu-chanu. Navíc se potvrzuje, že se výzkum zabýval i cílenými mutacemi vedoucími ke zvýšení nakažlivosti viru. Což je ve Spojených státech zakázané.

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší stíhání Trumpova poradce Michaela Flynna

Americké ministerstvo spravedlnosti upouští od stíhání někdejšího poradce prezidenta Donalda Trumpa Michaela Flynna, který se přiznal ke lhaní Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI) o svých kontaktech s Rusy. Ministerstvo to podle agentury AP sdělilo soudu, který Flynnův případ projednává. V dokumentech pro soud ministerstvo uvedlo, že Flynnův sporný rozhovor s FBI se uskutečnil bez jakéhokoli oprávněného vyšetřovacího důvodu. Trump nad nečekaným vývojem případu vyjádřil velké potěšení.