CNN Prima News Libor Vávra

Libor Vávra

Výpis příspěvků ke štítku „Libor Vávra“

Novotný není vhodný kandidát pro brněnský soud, tvrdí Blažek. Hledá jiné alternativy

29. srpna 2022 13:52

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) uvedl po pondělní schůzce s prezidentem Soudcovské unie Liborem Vávrou, že jakožto ministr spravedlnosti v žádném případě neobstruuje jmenování soudních funkcionářů. Zároveň zmínil další argumenty proti jmenování soudce Aleše Novotného místopředsedou Krajského soudu v Brně. O novém kandidátovi bude jednat s předsedou tohoto soudu.

Rozhodoval v případech Vitáskové i Zadeha. Blažek soudce nepovýšil, unie se bouří

22. srpna 2022 16:32

Soudcovská unie se ostře ohradila proti argumentům, kterými ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) vysvětlil své rozhodnutí nejmenovat Aleše Novotného místopředsedou Krajského soudu v Brně. Blažek tvrdí, že Novotný se jako soudce svými nezákonnými rozhodnutími opakovaně podílel na tom, že státu vznikla škoda. Unie v pondělním vyjádření uvedla, že toto odůvodnění je „nepřijatelné a do budoucna velmi nebezpečné“.

Chystá se další zvýhodnění dlužníků, varují experti. Poslanci posoudí novelu exekucí

13. dubna 2021 22:15

V Poslanecké sněmovně se tento týden mají projednávat dvě novely klíčových zákonů upravujících vymáhání dluhů: exekučního řádu a insolvenčního zákona. Někteří experti ale varují, že navrhované změny mohou negativně dopadnout na řadu věřitelů, kterým se může ztížit vymáhání pohledávek po svých dlužnících. Nejde jen o finanční instituce, ale zejména o obyčejné podnikatele, obce, zdravotní pojišťovny nebo matky vymáhající výživné či bytová družstva a společenství vlastníků bytových jednotek.

Soudce si vymýšlel v protokolech. Gigantická ostuda české justice, říká Vávra

21. července 2020 10:50

Kárný senát Nejvyššího správního soudu uznal minulý týden vinným pražského soudce Alexandra Sotoláře, že dodatečně upravoval protokoly v kauze Opencard, a to na mnoha místech. Soudce za to zbavil funkce předsedy senátu, soudit ho ale nechal. „Nepovažuji to za zločin, ale je to gigantická ostuda," řekl host pořadu K věci Marie Bastlové předseda pražského městského soudu Libor Vávra.