reklama

Libuše Šafránková nemoc do poslední chvíle tajila. Co řekla před smrtí?

Legendární herečka zemřela pouhé dva dny po svých osmašedesátých narozeninách. V poslední době se spekulovalo o tom, že rakovina plic, se kterou bojovala před šesti lety a při nevyhnutelné operaci přišla o pětinu svého dýchacího orgánu, udeřila znovu.

reklama

V posledních letech jako by se po představitelce pohádkové Popelky slehla zem. Nevycházela z domu, přestala komunikovat se světem. A když se v bulvárních médiích před časem objevily fotografie, jak Libuše za doprovodu svého manžela, herce Josefa Abrháma a jejich syna Josefa vchází na onkologické oddělení, bilo se na poplach. Tehdy ještě národ uklidňovala s tím, že je všechno v pořádku a nic se neděje.

K tématu

„Děkuji za optání, nejsem v nemocnici a cítím se dobře,“ napsala v SMS zprávě. Dokonce prozradila, že se chystá znovu natáčet a poprosila, ať jí držíme palce. K tomu už ovšem nikdy nedošlo. A spekulací na téma jejího zdraví začalo přibývat.

Když poprvé zrádnou rakovinu plic překonala, věděla, že ještě zdaleka není vyhráno. I lékaři jí na rovinu sdělili, že se může znovu vrátit. „Beru to všechno s obrovskou pokorou, nikdy nevíte, co přijde... Vesmír je velmi nevyzpytatelný a hravý. Vždycky nás může mile i nemile překvapit,“ měla se na pozoru herečka, která se neproslavila jen rolí Popelky. Ty další si můžete připomenout zde.

Přestože během těžkého boje s nemocí musela podstoupit řadu nepříjemností, brala ji velmi statečně a snažila se do poslední chvíle myslet pozitivně. „Musela jsem se naučit používat injekční stříkačku. Měla jsem nejdříve trému, ale sestřička, která mě to učila, řekla, že si mám myslet, že třeba dávám prádlo do pračky. Je to činnost jako každá jiná. A tak si teď i v jiných situacích říkám: ‚Ano, dávám prádlo do pračky, dávám prádlo do pračky...‘ A jde to. Musí,“ svěřila v posledním rozhovoru, který poskytla herecké kolegyni Evě Hruškové.

/ fotografií

„Nejdůležitější je mít radost. Nenechat se ničím zlomit a brát život s nadsázkou,“ dodala ještě. Od té doby už veřejně nepromluvila. Nebrala telefony a neodpovídala ani na SMS zprávy. Legendární herečka, kterou národ zbožňoval, bude všem moc chybět. Vzpomínají na ni desítky kolegů a blízkých a o její smrti se píše i v zahraničí – nejen v Německu, kde jsou Tři oříšky pro Popelku snad ještě populárnější než v Česku.

Libuše Šafránková
Libuše Šafránková
Zdroj: Profimedia.cz

Připomeňte si některé z jejích slavných filmových rolí: Báječná léta pod psa nebo Jak utopit dr. Mráčka aneb konec vodníků v Čechách

K tématu

Tagy: rakovina Josef Abrhám úmrtí herečka smrt Libuše Šafránková Popelka

Další hlavní zprávy

Kultura

Detaily posledního rozloučení se Šafránkovou. Rodina prozradila datum i místo

Detaily posledního rozloučení se Šafránkovou. Rodina prozradila datum i místo

Veřejné rozloučení s herečkou Libuší Šafránkovou, která zemřela minulý týden ve věku 68 let, bude 25. června dopoledne v kostele sv. Anežky v Praze na Spořilově. Pohřeb se uskuteční ve stejný den odpoledne v kruhu rodiny a blízkých přátel. Na prostranství u kostela bude mít veřejnost možnost pohřeb sledovat na velkoplošných obrazovkách. Informovala o tom s odkazem na syna herečky Josefa Abrháma mladšího mluvčí ministerstva kultury Michaela Lagronová.

EURO 2021

Limberský se vrátil ke kauze Kúdela: Organizovaný zločin, nemůžu se s tím smířit

Limberský se vrátil ke kauze Kúdela: Organizovaný zločin, nemůžu se s tím smířit

Na fotbalovém Euru začíná čtvrtý den a český národ je na nohou. Svěřence trenéra Jaroslava Šilhavého čeká první a třaskavý zápas na šampionátu proti Skotsku (od 15:00). Před utkáním je velkým tématem několik měsíců stará záležitost týkající se Ondřeje Kúdely a jeho údajného rasismu. I to se řešilo v pořadu Co Čech, to trenér!, jehož hosty byli bývalí fotbalisté David Limberský s Romanem Bednářem, atletka Nikola Bendová a expert CNN Prima NEWS Jakub Burian.

Eriksenův stav se lepší. Na dálku podpořil spoluhráče, někteří ho dokonce navštívili
Šéf VZP: Očkování je jediná cesta z covidu. V září bude třeba posílit testování
Zeman obvinil islámské radikály. Za pád vrtulníku s Češkou však může závada
Hašek, Pirk či Porupková. Cyklistického závodu Prima CUP se zúčastnila řada osobností
reklama
reklama
Havlíček: Uděláme vše, abychom znovu nezavřeli ekonomiku. Vyloučit to ale nemůžeme

Partie

Domácí zpravodajství

Unikátní snímky sovětských okupantů Československa kolují na ruských veteránských fórech
S Babišem ne, s ANO možná ano. Politici řekli, jak může vypadat povolební spolupráce
Nejtragičtější měsíce v historii. V prvním čtvrtletí zemřelo přes 46 tisíc lidí
Další články
reklama
reklama