limit

Výpis příspěvků ke štítku „limit“

TEST: Obstáli byste u přijímaček na střední školu? Ověřte si své znalosti z českého jazyka

Již od 1. února si žáci devátých tříd budou podávat přihlášky k jednotné přijímací zkoušce. Letos by se o místa na vysněných středních školách a gymnáziích mělo podělit více než 106 tisíc studentů, vyplývá z dat ministerstva školství. Každý rok se po složení zkoušek objevuje kritika na složitost a obtížnost některých úloh – jsou ale testovací otázky skutečně tak těžké? Otestujte své znalosti z českého jazyka na zadání z loňského roku.

Emotivní telefonát do vězení: Křížkův syn válel na závodech, tátovi se hned chlubil

Loni v létě nastoupil mnohonásobný mistr republiky v jachtingu David Křížek do vězení kvůli roli v tunelářské kauze. Odvolací pražský vrchní soud mu letos k 50. narozeninám nadělil dost nechtěný dárek, když prodloužil trest a celkem by měl za mřížemi sportovec strávit pět let. Přichází tak o jedinečné chvíle, kdy se jeho desetiletému synovi začíná dařit ve sportu, ve kterém se sám proslavil.

Lidl musí stáhnout mleté vepřové z Polska. Překročilo limit pro antibiotika 60krát

Aktualizováno

Veterináři nařídili řetězci Lidl stáhnout skoro 17,5 tuny vepřového mletého masa původem z Polska, ve kterém zjistili šedesátkrát překročený limit pro antibiotika. V Česku jej zpracovávala firma Maso Polička. Spotřebitelé by vepřové mleté maso neměli konzumovat, mohou ho vrátit na prodejně, kde ho zakoupili, sdělil ve čtvrtek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Majer. Podle Lidlu nese odpovědnost za uvedenou situaci výhradně dodavatel z Poličky, od kterého nemá řetězec sjednané dodávky masa z Polska.

Řetězec zavedl nákup toaletního papíru s limitem. Hrozí nedostatek zboží, řidiči chybí

Z roku 2020 se obchodní řetězech Costco poučil a nechce zažít stejný scénář. Tehdy se lidé kvůli pandemii koronaviru obávali nedostatku zboží a v panice začali vykupovat toaletní papír či ubrousky. Tomu nyní řetězec předešel stanovením maximálního počtu kusů, který si lidé mohou zakoupit. Costco navíc čelí problémům v distribuci, produktů proto může být i nedostatek.

Poslanci schválili nižší DPH a limit pro zpětné uplatnění daňové ztráty

Poslanci při pátečním jednání ve Sněmovně schválili vládní daňový protikrizový balíček. Podle něho by měla klesnout daň z přidané hodnoty na ubytovací služby, ceny vstupenek na sportovní a kulturní akce z 15 na deset procent. Podnikatelům se sníží silniční daň na nákladní vozidla a budou si moci zpětně uplatnit daňovou ztrátu. Obcím se rozšíří možnosti osvobodit vybrané nemovitosti od daně.