CNN Prima News LinkedIn

LinkedIn

Výpis příspěvků ke štítku „LinkedIn“

Daňová kauza CCA Group: Policie zabavila superluxusní vozy, dům i hodinky za miliony

V daňové kauze kolem firmy CCA Group zajistila policie u jednoho z obviněných luxusní vozy za 30 milionů korun, nemovitost a hodinky v hodnotě deset milionů korun. Na zajištění důkazů a majetku se podíleli i švýcarští policisté. Vyplývá to z tiskové zprávy, kterou v pátek zveřejnila Národní centrála proti organizovanému zločinu. V případu, v němž kriminalisté spočítali škodu na zhruba 100 milionů korun, skončili ve vazbě dva lidé. Dalších pět stíhají policisté na svobodě.

Propustil jsem své lidi, napsal k plačící selfie ředitel. Za zpověď schytal ostrou kritiku

Právě jsme museli propustit několik našich zaměstnanců. S takovým prohlášením sdílel generální ředitel americké marketingové agentury HyperSocial selfie, na níž pláče. 32letý Braden Wallake prý chtěl ve své zpovědi lidem přiblížit, že i zaměstnavatelé jsou lidé a že dát svým podřízeným výpověď není vždy lehké. Uživatelé LinkedInu mu vyčítají, že je sebestředný a příběh zaměstnanců využívá pouze ve vlastní prospěch.

Facebook, Instagram a další. Jak efektivně využít sociální sítě při hledání práce?

Prohlížením sociálních sítí tráví řada lidí spoustu času. Jen málo z nich si je ale vědomo, že ze svých profilů může udělat velké pomocníky při hledání práce. Stačí vědět, jak na to a místo bezcílného bloumání obsahem, který vás možná pobaví, ale neposune vpřed, budete mít jako na dlani všechny potřebné informace, jež vás dostanou k vysněné kariéře dřív, než stačíte říct „socky“.

Diplom, ale minimum zkušeností. Co se vyplatí čerstvým absolventům při shánění práce?

Rozhodli se studovat vysokou školu, aby zvýšili svou hodnotu na pracovním trhu. Teď mají těsně před jejím dokončením a v hlavě otázku, co bude po posledních prázdninách. Už možná zkoušeli zjišťovat, kde by je zaměstnali, ale vyhlídky nejsou růžové, protože většině z nich chybí zkušenosti. To se čerstvým absolventům stává. Tady je několik tipů, jak po škole zvýšit šance na dobré zaměstnání.