CNN Prima News logistika

logistika

Výpis příspěvků ke štítku „logistika“

Záběry drtivého útoku: Pomáháme Rusům „vyložit“ náklad. Ukrajinci zničili vůz plný munice

15. července 2022 21:27

Zatímco Rusové na Donbasu ohlásili „operační přestávku“ a drží pozice, Ukrajinci proti okupantům podnikají jeden protiútok za druhým. Generální štáb ukrajinských ozbrojených sil v úterý zveřejnil nové záběry. Na nich je vidět úspěšný útok na ruské dělostřelectvo i zásobování. Kyjev si na adresu agresora neodpustil ironický vzkaz.

Ruským vojákům docházejí zásoby. Jídlo a munice jim vydrží jen tři dny, tvrdí Ukrajinci

22. března 2022 12:02

Ruským vojskům v okupovaných oblastech Ukrajiny zbývají potraviny a munice už jen na tři dny. Oznámil to v úterý ráno podle agentury Unian generální štáb ukrajinské armády. Podobně je to s pohonnými hmotami, které musí Rusové doplňovat z cisternových vozů. Podle velení ukrajinské armády byla naopak za uplynulých 24 hodin zaznamenána zvýšená aktivita ruského letectva.

Ukrajině se na jihu země rozpadla fronta, tvrdí expert. Co to pro Ukrajince znamená?

2. března 2022 19:01

Ukrajincům se na jihu jejich země v zásadě rozpadla fronta. Definitivní ovládnutí Chersonu pomůže Rusku ulehčit logistiku. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl Jan Kofroň z Institutu politologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Podle editora zahraniční redakce CNN Prima NEWS Matyáše Zrna by byla velkou ranou také ztráta Oděsy.

Ruskou armádu trápí nedostatek jídla. Konvoj mířící na Kyjev dočasně zastavil

1. března 2022 22:27

Postup ruské armády na Kyjev se v posledních 24 hodinách v podstatě zastavil. Důvodem je zřejmě řada logistických problémů, kvůli kterým se některé jednotky potýkají mimo jiné s nedostatkem jídla. Podle agentury Reuters to v úterý řekl nejmenovaný vysoce postavený americký bezpečnostní činitel. Dodal, že Rusům se stále nepodařilo zcela ovládnout nebe nad Ukrajinou a že Moskva v zemi nasadila asi 80 procent vojáků, které v týdnech před invazí shromáždila u hranic.

PlayStation 5 i grafické karty pod stromečkem chyběly. Nejsou téměř k sehnání

24. prosince 2021 23:31

Kvůli problémům s dodávkami čipů, složité logistice i těžbě kryptoměn museli zákazníci po celém světě oželet některé dárky. Jde především o konzole PlayStation 5 a grafické karty, které bylo obtížné sehnat už od loňského roku. Nedostatku se snaží využít přeprodejci, kteří herní konzole nebo grafické karty prodávají na internetových bazarech za přemrštěné ceny.