CNN Prima News logistika

logistika

Výpis příspěvků ke štítku „logistika“

Pošta jen vybrané dny? Některé pobočky mohou omezit otvíračku, chtějí ale kupovat nová auta

Provoz České pošty může doznat velkých změn. Méně vytížené pobočky totiž mohou uzavřít své provozovny přes pracovní dny. Návrh novely zákona o poštovních službách ale naráží v připomínkovém řízení u některých institucí. Proti vybraným změnám se ozývají i další ministerstva a úřady. Nejde však o jedinou novinku. Letos plánuje státní podnik nakoupit téměř dva tisíce nových vozů za více než miliardu korun.

Česká pošta propustila 600 zaměstnanců z poboček. Dalších až 350 lidí skončí v logistice

Česká pošta ve své pobočkové síti podle mluvčího podniku Matyáše Vitíka zrušila v souvislosti s rušením poboček 924 míst, z toho dostalo výpověď asi 600 zaměstnanců. Víc jich už nebude. Dalších asi 300 zaměstnanců si našlo práci na jiných pobočkách. Pošta také ruší více než 500 pracovních pozic v logistice, z tohoto počtu mohlo dostat výpověď odhadem kolem 300 až 350 lidí. Termín skončil ve středu, přesný počet ještě není znám. Vitík to ve čtvrtek řekl v Kroměříži, kde pošta otvírala novou pobočku.

REPORTÁŽ: Panenskou přírodu u Odry ničí vyšší zájmy včetně armádních, státní ochrana selhává

Nad rákosím prolétl dravý moták pochop, po mokřadní louce kráčí pyšný jeřáb popelavý a poblíž v tůňce plave vzácná kuňka ohnivá. Všichni tři jsou na seznamu ohrožených živočichů a dosud nad jejich bezpečím bděla i správa Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Poodří. Je to paradox, ale strážci přírody tyto živočichy zároveň ohrožují na životě, neboť dovolili, aby stát protnul chráněný mokřad železniční tratí.

Rozpad Ruska by byl velkým rizikem. Výhrou není ani palácový převrat, říká expert

Možnosti, že by se Rusko kvůli případné porážce na Ukrajině rozpadlo nebo že by byl ruský prezident Vladimir Putin odstaven od moci po převratu, se mohou zdát jako přijatelné, ale nesou s sebou obrovská bezpečnostní rizika. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl bezpečnostní analytik Josef Kraus. Jeho kolega z oboru Martin Svárovský si pak myslí, že rozpad Ruské federace aktuálně určitě nehrozí, ale má za to, že by mohlo dojít k erozi moci, kterou Moskva disponuje.

Rodinná firma vlastnící Tisknulevně.cz získala cenu. Tiskárny Čechům plní už řadu let

Pokud vám někdy došly náplň či toner tiskárny, s velkou pravděpodobností jste nové pořídili na TisknuLevne.cz. Ne každý ale možná ví, že za největším tuzemským specializovaným e-shopem s náplněmi do tiskáren stojí rodinná firma PENDA s.r.o. Za úspěšnou firmou, která letos získala Cenu veřejnosti v soutěži Equa bank Rodinná firma roku, stojí její zakladatelé – dva bratři a jejich otec. Nejstarší bratr a hlavní zakladatel Martin Pěnička zastává pozici ředitele.

Ruským vojákům docházejí zásoby. Jídlo a munice jim vydrží jen tři dny, tvrdí Ukrajinci

Ruským vojskům v okupovaných oblastech Ukrajiny zbývají potraviny a munice už jen na tři dny. Oznámil to v úterý ráno podle agentury Unian generální štáb ukrajinské armády. Podobně je to s pohonnými hmotami, které musí Rusové doplňovat z cisternových vozů. Podle velení ukrajinské armády byla naopak za uplynulých 24 hodin zaznamenána zvýšená aktivita ruského letectva.