ĽSNS

Výpis příspěvků ke štítku „ĽSNS“

Slovenský extremista Kotleba přišel o mandát poslance. Propagoval neonacismus, řekl soud

5. dubna 2022 14:43

Předseda slovenské krajně pravicové strany Kotlebovci –⁠ Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Marian Kotleba přišel o poslanecký mandát. Důvodem je úterní rozhodnutí slovenského nejvyššího soudu, který potvrdil jeho vinu za extrémistický trestný čin. Senát nejvyššího soudu však Kotlebovi vyměřil pouze podmínku, zatímco soud první instance ho na podzim roku 2020 potrestal vězením v délce čtyř let a čtyř měsíců.

Konflikt na Ukrajině se nás netýká, je to střet Ruska a USA, říká expremiér Fico

18. března 2022 13:20

Podle bývalého slovenského premiéra a lídra nejsilnější opoziční strany Směr-SD Roberta Fica jsou hlavním viníkem krize na Ukrajině kromě Ruska také USA a kroky premiéra Eduarda Hegera a prezidentky Zuzany Čaputové přispívají k růstu napětí. Slovensko se mělo vyvarovat vojenské a materiální pomoci Ukrajině, tvrdí Fico. Ještě dál jde jeho blízký spolupracovník a místopředseda Směru Ľuboš Blaha, který hovoří o americké propagandě a Ruska se zastává.

Hrozby smrtí i napadání blízkých. Opozice na nás posílá odpůrce, hlásí slovenská vláda

2. března 2022 09:15

Výhrůžky oběšením či postavením před polní soud, neustálé urážky a označování za vlastizrádce, ale i napadání příbuzných. S tímto chováním se aktuálně potýkají slovenští poslanci vládní koalice, kteří z řad svých odpůrců čelí útokům kvůli obranné dohodě s USA. Internetem navíc kolují adresy vládních poslanců a současná opozice vyzývá, aby lidé chodili protestovat přímo před jejich bydliště.

Slovensko ve varu: Vláda doufá ve zkrocení covidu, odpůrci chtějí generální stávku

28. listopadu 2021 15:39

Na Slovensku začal platit lockdown, který vláda premiéra Eduarda Hegera vyhlásila kvůli rekordním počtům nakažených a kolísajícímu zdravotnictví v zemi. Platit má minimálně dva týdny, ale je klidně možné, že dojde na jeho prodloužení. Odpůrce očkování a vlády to však nenechalo klidnými. Okamžitě se rozjela kritika posledních opatření a část opozice volá po vyhlášení generální stávky.

Poslanec slovenských Kotlebovců končí. Nechal se očkovat proti koronaviru

30. srpna 2021 17:48

Slovenský poslanec a primátor Rimavské Soboty Jozef Šimko odchází z poslaneckého klubu krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko, v jejímž čele stojí kontroverzní politik Marian Kotleba. Důvod jeho odchodu je, na tuto stranu, kuriózní. Nechal se totiž očkovat proti koronaviru. Kotlebovci však dlouhodobě vystupují proti vakcinaci a šíří o ní dezinformace.

Pracovnice ministerstva označila neočkované za tupce. Matovič: Půjde pryč svinským krokem

7. srpna 2021 09:23

Bývalý premiér a nynější ministr financí Slovenska Igor Matovič je znovu středem pozornosti. Velmi nevybíravým způsobem totiž zareagoval na zaměstnankyni ministerstva zdravotnictví, která označila neočkované lidi za tupce. Matovič následně naznačil, že se postará o to, aby se zmíněná státní pracovnice klidila pryč „svinským krokem“.

Vzpoura na slovenských hranicích. Lidé se bijí s policisty, zátarasy odtahují z cesty

7. července 2021 15:07

Velké drama probíhá v posledních dnech a hodinách na slovenských hraničních přechodech. Poté, co vláda oznámila uzavření menších přechodů, začali lidé protestovat. Na několika přechodech se rozhodli zátarasy sami odtahat a cesty do zahraničí zpřístupnit. Jinde se demonstranti dokonce pouštěli do bitek s policisty. Zapojili se i někteří politici.

Skandál šéfa slovenské krajní pravice. Sebral mi syna, viní Kotlebu jeho exmanželka

22. dubna 2021 17:27

Předseda slovenské krajně pravicové Lidové strany – Naše Slovensko Marian Kotleba měl z Egypta odvézt svého syna bez povolení exmanželky. Tvrdí to právě Frederika Kotlebová, která má dítě ve svém opatrovnictví a žije s ním v severoafrické zemi. Kotleba za nimi přiletěl na návštěvu, poté se ale bez povolení své bývalé ženy na Slovensko vrátil i se synem.

Politické zemětřesení na Slovensku: Kotleba se propadá, volby by vyhrál nováček

16. února 2021 14:33

Na slovenské politické scéně by mohlo dojít k nebývalým přesunům. Podle aktuálního volebního průzkumu by totiž z tamního jednokomorového Parlamentu zcela vypadla krajně pravicová strana Kotlebovci –⁠ Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Mariana Kotleby. Solidní pokles preferencí zaznamenal i premiér Igor Matovič a jeho strana Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLANO). Volby by s velkým náskokem vyhrála strana, která přitom před rokem ještě ani neexistovala.

Kotleba posílil svoji moc ve straně a má problém. LSNS opouští výrazné tváře

2. února 2021 20:02

Slovenští Kotlebovci zažívají nepříjemné chvíle. Poté, co předseda krajně pravicové partaje Marian Kotleba prosadil změnu stanov, které posilují jeho moc, ve straně skončily některé výrazné tváře. Na protest odešel například jeden ze dvou europoslanců a místopředseda strany Milan Uhrík či poslanec Milan Mazurek, který byl odsouzen za hanobení rasy, národa či přesvědčení.