reklama

ĽSNS

Výpis příspěvků ke štítku „ĽSNS “

Slovensko ve varu: Vláda doufá ve zkrocení covidu, odpůrci chtějí generální stávku

28. listopadu 2021 15:39

Na Slovensku začal platit lockdown, který vláda premiéra Eduarda Hegera vyhlásila kvůli rekordním počtům nakažených a kolísajícímu zdravotnictví v zemi. Platit má minimálně dva týdny, ale je klidně možné, že dojde na jeho prodloužení. Odpůrce očkování a vlády to však nenechalo klidnými. Okamžitě se rozjela kritika posledních opatření a část opozice volá po vyhlášení generální stávky.

Poslanec slovenských Kotlebovců končí. Nechal se očkovat proti koronaviru

30. srpna 2021 17:48

Slovenský poslanec a primátor Rimavské Soboty Jozef Šimko odchází z poslaneckého klubu krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko, v jejímž čele stojí kontroverzní politik Marian Kotleba. Důvod jeho odchodu je, na tuto stranu, kuriózní. Nechal se totiž očkovat proti koronaviru. Kotlebovci však dlouhodobě vystupují proti vakcinaci a šíří o ní dezinformace.

Pracovnice ministerstva označila neočkované za tupce. Matovič: Půjde pryč svinským krokem

7. srpna 2021 09:23

Bývalý premiér a nynější ministr financí Slovenska Igor Matovič je znovu středem pozornosti. Velmi nevybíravým způsobem totiž zareagoval na zaměstnankyni ministerstva zdravotnictví, která označila neočkované lidi za tupce. Matovič následně naznačil, že se postará o to, aby se zmíněná státní pracovnice klidila pryč „svinským krokem“.

Vzpoura na slovenských hranicích. Lidé se bijí s policisty, zátarasy odtahují z cesty

7. července 2021 15:07

Velké drama probíhá v posledních dnech a hodinách na slovenských hraničních přechodech. Poté, co vláda oznámila uzavření menších přechodů, začali lidé protestovat. Na několika přechodech se rozhodli zátarasy sami odtahat a cesty do zahraničí zpřístupnit. Jinde se demonstranti dokonce pouštěli do bitek s policisty. Zapojili se i někteří politici.

Skandál šéfa slovenské krajní pravice. Sebral mi syna, viní Kotlebu jeho exmanželka

22. dubna 2021 17:27

Předseda slovenské krajně pravicové Lidové strany – Naše Slovensko Marian Kotleba měl z Egypta odvézt svého syna bez povolení exmanželky. Tvrdí to právě Frederika Kotlebová, která má dítě ve svém opatrovnictví a žije s ním v severoafrické zemi. Kotleba za nimi přiletěl na návštěvu, poté se ale bez povolení své bývalé ženy na Slovensko vrátil i se synem.

Politické zemětřesení na Slovensku: Kotleba se propadá, volby by vyhrál nováček

16. února 2021 14:33

Na slovenské politické scéně by mohlo dojít k nebývalým přesunům. Podle aktuálního volebního průzkumu by totiž z tamního jednokomorového Parlamentu zcela vypadla krajně pravicová strana Kotlebovci –⁠ Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Mariana Kotleby. Solidní pokles preferencí zaznamenal i premiér Igor Matovič a jeho strana Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLANO). Volby by s velkým náskokem vyhrála strana, která přitom před rokem ještě ani neexistovala.

Kotleba posílil svoji moc ve straně a má problém. LSNS opouští výrazné tváře

2. února 2021 20:02

Slovenští Kotlebovci zažívají nepříjemné chvíle. Poté, co předseda krajně pravicové partaje Marian Kotleba prosadil změnu stanov, které posilují jeho moc, ve straně skončily některé výrazné tváře. Na protest odešel například jeden ze dvou europoslanců a místopředseda strany Milan Uhrík či poslanec Milan Mazurek, který byl odsouzen za hanobení rasy, národa či přesvědčení.

Nakazili mě určitě u soudu, tvrdí Kotleba. Kontroverzní politik léčí covid vodkou

28. října 2020 21:32

Koronavirem se před nedávnem nakazil předseda slovenské krajně pravicové strany Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Marian Kotleba. Kontroverzní politik přitom v minulosti koronavirus popíral a rozšiřoval o něm konspirační teorie. Kontroverzní politik nyní svým fanouškům nahrál vzkaz z domácí izolace, v němž popisoval, jak se s nemocí COVID-19 léčí. Používá mimo jiné vodku či horké koupele s jedlou solí.

Kotlebovi hrozí vězení a ztráta mandátu, osudným mu může být kontroverzní šek

12. října 2020 06:02

Předsedu krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko (LSNS) a kontroverzního politika Mariana Kotlebu možná čeká vězení. V pondělí totiž bude pokračovat soud kvůli jeho možné propagaci neonacistických symbolů. V roce 2017 předal šek na 1488 eur třem rodinám. Tato čísla mají ovšem skrytý význam právě v neonacistické symbolice. Kotleba může v případě odsouzení přijít i o svůj poslanecký mandát.

Bašty Mariana Kotleby u českých hranic aneb Proč Kysucko fandí extremistovi

8. srpna 2020 13:38

Jednu z nejsilnějších voličských základen si předseda slovenské krajně nacionalistické parlamentní strany Marian Kotleba vytvořil v horských údolích u hranic s Českou republikou. Proč zrovna tam? Na Kysucku to zjišťoval reportér CNN Prima NEWS. „Kotleba je dobrý člověk. Pomáhá lidem a věří v Boha,“ myslí si Vilma Mičudová, oddaná Kotlebova volička z kysucké dědiny Zákopčie.

reklama