reklama

Lukašenko vyzval nezaměstnané, aby si našli práci. Tvoří prý jádro demonstrací

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko nevyslyšel výzvu Evropské unie a tamní opozice k dialogu. Na středeční poradě o ochraně ústavního zřízení v zemi označil za jádro protestů proti svému znovuzvolení lidi s kriminální minulostí, kteří jsou momentálně bez práce. Vyzval je proto, aby si našli zaměstnání.

reklama

Bělorusové už čtvrtý den protestují proti výsledkům voleb, podle nichž Lukašenko vyhrál nedělní hlasování s více než 80 procenty hlasů, zatímco jeho hlavní soupeřka Svjatlana Cichanouská, která později uprchla do Litvy, prý dostala jen deset procent hlasů.

Varování před poskytováním dokladů

„Základem všech těch takzvaných protestujících jsou lidé s kriminální minulostí a nezaměstnaní. Nemáš práci? Nezbývá tedy, než se potulovat po ulicích. Proto po dobrém prosím a varuji všechny nezaměstnané, aby si našli práci,“ prohlásil prezident.

„Všichni, kdo chtějí pracovat, musí mít práci a odpovídající plat,“ zdůraznil Lukašenko. Zároveň varoval místní podnikatele, aby nevystavovali lidem falešné doklady o zaměstnání.

Tři dny trvající protesty vedly k tvrdým střetům s policií, která zadržela na šest tisíc osob, stovky dalších utrpěly zranění a dva lidé během nepokojů přišli o život.

K tématu

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Student se pomocí triku proklikal registrem očkování. Nic těžkého, popisuje

Student se pomocí triku proklikal registrem očkování. Nic těžkého, popisuje

Ve vládním rezervačním systému k očkování proti covidu byla chyba, které by dokázal zneužít běžný programátor, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS čtyřiadvacetiletý student informačních technologií Filip Šedivý. I když se od pátečního rána mohli hlásit pouze senioři starší 80 let, Šedivý se dokázal prokousat několika kroky se správným zadáním svého věku. Tématu problémového registru se bude věnovat také pořad 360° Pavlíny Wolfové od 20:15 na CNN Prima NEWS.

Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Komentář: Stát řízený jako firma opět selhal. Zlomí Babišovi nezvládnuté očkování vaz?
Přestaňte slavit góly a objímat se. Emoce hráčů z Premier League vytáčí politiky
reklama
reklama
Totální selhání: Volné termíny očkování pro seniory došly už hodinu po startu

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Divadla, kina a koncerty pro očkované či testované? Neotevřeme, vzkazují pořadatelé
Další články
reklama
reklama