CNN Prima News nezaměstnaní

nezaměstnaní

Výpis příspěvků ke štítku „nezaměstnaní“

Jsem padesátník a těžko hledám práci. Jak dokázat, že nepatříte do starého železa?

7. června 2022 16:55

Ztráta práce je pro většinu lidí nad padesát let noční můrou. Hledat novou se totiž pro mnohé rovná nemožné misi. Ačkoli mají praxi a zkušenosti k nezaplacení, často od potenciálních zaměstnavatelů slyší: „Hledáme někoho mladšího, děkujeme za zájem“. Jedno odmítnutí za druhým pak dokáže srazit sebevědomí do té doby činného člověka natolik, že snahu vzdá. V lepším případě se spokojí s prací hluboko pod svou kvalifikací, v tom horším se smíří s tím, že do důchodu zůstane bez práce.

Měsíce hledáte práci, ale marně? Vsaďte na rekvalifikační kurz

27. května 2022 23:34

Hledáte místo, ale nemáte štěstí a z evidence úřadu práce se ne a ne dostat? Chodíte na pohovory, jenže narážíte na chybějící kvalifikaci? Kdo se se statusem nezaměstnaného nechce smířit, pro toho je článek o rekvalifikačních kurzech to pravé. Poradíme vám, jak a kde se hlásit, co udělat pro to, abyste splňovali podmínky pro proplacení kurzu úřadem práce. A dozvíte se, kam vás takový rekvalifikační kurz může dostat.

Se šéfem v pohodě a přitom upřímní: Naučte se jednat s nadřízeným, spokojení budete oba

30. dubna 2022 16:57

Není na světě šéf, který by se zavděčil všem. Tahle drobná obměna známého rčení v sobě skrývá hlubokou pravdu. Šéfa jsme alespoň jednou v životě měli snad všichni. A asi každý z nás taky dobře poznal, jaký je to pocit s nadřízeným vycházet, nebo naopak být s ním na kordy. Přinášíme vám pár tipů, jak v práci s člověkem na vyšším stupínku vycházet a přitom neztratit nic z vlastní důstojnosti.

Nezaměstnanost v květnu mírně klesla. Maláčová: Dobře, že jsme vypnuli Antivirus

7. června 2021 09:51

Podíl nezaměstnaných v Česku v květnu klesl na 3,9 procenta z dubnových 4,1 procenta. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Úřad práce ČR. Meziročně byla nezaměstnanost o tři desetiny procentního bodu vyšší. Počet uchazečů o práci v evidenci úřadu klesl oproti dubnu o zhruba 12 100 na 285 822, zatímco počet volných míst stoupl o 3 200 na 346 604. Ve srovnání s loňským květnem vzrostlo množství volných míst zhruba o 15 600, nezaměstnaných meziročně skoro 19 700 přibylo. Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) čísla potvrzují, že rozhodnutí o konci programu Antivirus bylo dobré.