CNN Prima News nezaměstnaní

nezaměstnaní

Výpis příspěvků ke štítku „nezaměstnaní“

Jsem padesátník a těžko hledám práci. Jak dokázat, že nepatříte do starého železa?

Ztráta práce je pro většinu lidí nad padesát let noční můrou. Hledat novou se totiž pro mnohé rovná nemožné misi. Ačkoli mají praxi a zkušenosti k nezaplacení, často od potenciálních zaměstnavatelů slyší: „Hledáme někoho mladšího, děkujeme za zájem“. Jedno odmítnutí za druhým pak dokáže srazit sebevědomí do té doby činného člověka natolik, že snahu vzdá. V lepším případě se spokojí s prací hluboko pod svou kvalifikací, v tom horším se smíří s tím, že do důchodu zůstane bez práce.

Měsíce hledáte práci, ale marně? Vsaďte na rekvalifikační kurz

Hledáte místo, ale nemáte štěstí a z evidence úřadu práce se ne a ne dostat? Chodíte na pohovory, jenže narážíte na chybějící kvalifikaci? Kdo se se statusem nezaměstnaného nechce smířit, pro toho je článek o rekvalifikačních kurzech to pravé. Poradíme vám, jak a kde se hlásit, co udělat pro to, abyste splňovali podmínky pro proplacení kurzu úřadem práce. A dozvíte se, kam vás takový rekvalifikační kurz může dostat.

Se šéfem v pohodě a přitom upřímní: Naučte se jednat s nadřízeným, spokojení budete oba

Není na světě šéf, který by se zavděčil všem. Tahle drobná obměna známého rčení v sobě skrývá hlubokou pravdu. Šéfa jsme alespoň jednou v životě měli snad všichni. A asi každý z nás taky dobře poznal, jaký je to pocit s nadřízeným vycházet, nebo naopak být s ním na kordy. Přinášíme vám pár tipů, jak v práci s člověkem na vyšším stupínku vycházet a přitom neztratit nic z vlastní důstojnosti.

Nezaměstnanost v květnu mírně klesla. Maláčová: Dobře, že jsme vypnuli Antivirus

Podíl nezaměstnaných v Česku v květnu klesl na 3,9 procenta z dubnových 4,1 procenta. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Úřad práce ČR. Meziročně byla nezaměstnanost o tři desetiny procentního bodu vyšší. Počet uchazečů o práci v evidenci úřadu klesl oproti dubnu o zhruba 12 100 na 285 822, zatímco počet volných míst stoupl o 3 200 na 346 604. Ve srovnání s loňským květnem vzrostlo množství volných míst zhruba o 15 600, nezaměstnaných meziročně skoro 19 700 přibylo. Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) čísla potvrzují, že rozhodnutí o konci programu Antivirus bylo dobré.