reklama

Falešný rekord: Lyles zaběhl neuvěřitelný čas na dvoustovce. Trať ale byla kratší

Atletický svět byl v šoku, když sprinter Noah Lyles proběhl cílem na trati 200 metrů v americkém Bradentonu a časomíra mu naměřila neuvěřitelných 18,90 vteřin. Jeho radost však byla předčasná. Po několika minutách se ukázalo, že pořadatelé ho postavili na špatnou trať, která měřila jen 185 metrů.

reklama

Když Lyles doběhl, bývalý běžec Steve Cram, který závod komentoval, byl absolutně zmatený a v šoku. „To nemůže být pravda. To není možné. 18,90. To nemůže být pravda, že ne?“ ujišťoval se.

Americký sprinter tímto časem výrazně překonal rekord Usaina Bolta, který zaběhl na mistrovství světa v roce 2009 v Berlíně čas 19,19 vteřin.

Záhy vyšlo najevo, že za falešný rekord mohou nepozorní pořadatelé. Lylesovi totiž postavili startovací bloky na špatnou dráhu, která měřila jen 185 metrů. Dvaadvacetiletého sprintera diskvalifikovali a prémii 10 tisíc dolarů tak na dálku získal Francouz Christophe Lemaitre, který zaběhl v Curychu 20,65. Třetí skončil s časem 20,81 Nizozemec Churandy Martina, který startoval v nizozemském Papendalu.

„Nemůžete si takhle zahrávat s mými emocemi… dát mě do špatné dráhy,“ stěžoval si později Lyles na Twitteru.

Inspiration Games nahradily tradiční curyšský závod v rámci Diamantové ligy, který byl zrušen kvůli koronavirové krizi. Exhibice se konala na sedmi místech v různých částech světa.

Další hlavní zprávy

Specifická krása. Díky lezení souzníte s přírodou, na pískovcové skály to chce odvahu

Specifická krása. Díky lezení souzníte s přírodou, na pískovcové skály to chce odvahu

Díky úspěchům lezce Adama Ondry se o sportovní lezení zajímá čím dál více lidí. Umělé lezecké stěny jsou občas přeplněné, ti zkušenější proto vyráží ven. Za „kumšt“ se dá považovat lezení na pískovcových skalách, které je o něco náročnější. Odměnou za zdolané špígry jsou nádherné výhledy a krása okolní přírody, se kterou člověk při lezení souzní.

reklama
Lidé v karanténě budou moci volit z auta pouze ve středu
Policie pátrá po ozbrojeném muži, který loupil v Chebu. Možná jde o zločince z Německa
reklama
reklama
Apokalyptické záběry z Bejrútu: Jak výbuch proměnil město v trosky

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Zemřela baletka Eva Horáková z Národního divadla, bylo jí padesát let
Derby Sparta–⁠Slavia se bude hrát 7. listopadu. Fotbalová liga má program pro 18 klubů
Další články
reklama
reklama