reklama

Babiš v neděli v Partii tvrdil, že hygiena stíhá. Ministr jí dnes posílá pomoc

Pražská hygiena podle premiéra Andreje Babiše (ANO) „stíhá bez problémů“ volat lidem kvůli možné nákaze koronavirem. Uvedl to v nedělní Partii televize Prima poté, co mu předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) právě situaci pražských hygieniků vyčetl s tím, že nestíhají kvůli vysokým denním nárůstům v hlavním městě konat svoji práci. Už v pondělí ale ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dohodl s řediteli krajských hygienických stanic pro pražské kolegy pomoc.

reklama

K tématu

Ředitelka pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová v pátek uvedla, že v hlavním městě se daří jen obtížně trasovat kontakty nemocných. Přes mimořádné nasazení hygieniků a pomoc od mediků či armády není podle ní možné kontaktovat všechny v řádu hodin, jak by si úřady v ideálním případě představovaly. Připustila, že v hlavním městě se trasování daří ze všech českých regionů nejhůř. V nedělní Partii ovšem z úst premiéra zaznělo, že pražská hygiena „stíhá bez problémů“ (viz také přiložené úvodní video).

Už v pondělí přišla informace, že pražským hygienikům budou s vyhledáváním kontaktů pomáhat nevytížení pracovníci hygienických stanic z jiných krajů. „Protože největší zátěž je nyní na krajské hygienické stanici Praha, oslovili jsme ředitele ostatních hygienických stanic, aby v případě volných kapacit vyčlenili pracovníky, kteří hygieně pomůžou s navoláváním kontaktů,“ uvedl Vojtěch s tím, že díky chytré karanténě je možné, aby si hygienici navzájem na dálku pomáhali.

Praha je jedním z regionů, kde v poslední době přibývá nakažených nejvýrazněji. Ve městě se podle údajů ministerstva zdravotnictví objevilo za posledních sedm dní zhruba 72 nových případů v přepočtu na každých 100 000 obyvatel. Denní nárůst počtu případů pak v Praze v neděli počtvrté v řadě překonal stovku.

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní

Česko musí ještě tři týdny zůstat ve tvrdém lockdownu, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS evoluční biolog Jaroslav Flegr s tím, že je třeba se dostat maximálně na 2000 nakažených denně. V březnu podle něj přijde čtvrtá vlna koronaviru a pokud nebudou dostatečně prázdné nemocnice, lékaři se se z toho zblázní. Zdůraznil také, že za úbytek nakažených může vysoký počet zemřelých.

V EU by se mohlo očkovat i vakcínami z Ruska a Číny. Stav nouze nejspíš KSČM podpoří
Česká módní značka Pietro Filipi propustí všechny zaměstnance. Nemá na výplaty
Šíření covidu zrychluje, Česko pokořilo další hranici. Vzrostlo i skóre PES
Pence upřednostní inauguraci Bidena. Ani další republikáni se s Trumpem nerozloučí
Přepište dějiny. Půjčky na bydlení opět zlevnily a Češi vytvořili hypoteční rekord
Vydělávají desítky miliard dolarů. Kam plynou zisky největších farmaceutických firem
reklama
reklama
Topolánek pochválil Kalouska: Byl bys dobrý premiér i prezident

360°

Domácí zpravodajství

Průzkum: Naočkovat už by se nechala téměř polovina Čechů. Větší zájem mají muži
Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně
Distribuce vakcín je nespravedlivá, tvrdí kraje. Praha a Brno mají přes polovinu
Další články
reklama
reklama